effeweg.nl 51 EU missie piraten verlengd Forse kritiek Mubarak op betoog Netanyahu Drugsbaron opgepakt op camping Wapendepot ETA ontdekt supervoordelige busreizen Overlast is niet afgenomen na een jaar Operatie Atlanta. Machtige geestelijke Ali Khamenei geeft onverwacht opdracht. land van de fjorden Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 ALLEEN THUISBLIJVEN IS GOEDKOPER! Berlijn en Polen 6 l Dinsdag 16 juni 2009 Onderzoek LUXEMBURC - De missie van de EU tegen piraten in de Golf van Aden wordt met een jaar verlengd tot eind 2010. De ministers van Buitenlandse Za ken van de 27 lidstaten hebben dit gisteren besloten. Operatie Atalanta zou eigenlijk eind van dit jaar aflopen. Omdat de piraterij niet merkbaar is afge nomen sinds de Somalische over gangsregering de internationale ge meenschap in juni 2008 hulp vroeg, besloot de EU tot verlen ging met een jaar. Maar volgens de betrokken ministers is nu al te voorzien dat de operatie langer no dig zal zijn. Het besluit tot verlenging is nu al genomen, zodat er ruimschoots tijd is om de inzet van schepen en vliegtuigen te plannen. Atalanta omvat nu veertien sche pen en drie vliegtuigen die afkom stig zijn uit Duitsland, Frankrijk, Griekenland, Italië, Spanje en Zwe den. Sinds de operatie in december 2008 begon heeft Atalanta volgens het commandocentrum in het Brit se Northwood 28 schepen met le vensmiddelen van het Wereld voedselprogramma (WFP) veilig naar hun bestemming begeleid. Ook zijn ongeveer de zeventig pira ten gevangengenomen door de deelnemende krijgsmachten. TEHERAN - De machtigste man van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft gisteren, voordat een massa demonstratie uit de hand liep, op dracht gegeven mogelijke fraude tijdens de presidentsverkiezingen van vrijdag te onderzoeken. Eer der schaarde hij zich nog achter president Ahmadinejad, die vol gens officiële cijfers is herkozen. Sinds de verkiezingen gaan dage lijks duizenden mensen de straat op in Teheran uit protest tegen de uitslagen. Het aantal betogers was gisteren gegroeid tot enkele hon derdduizenden. Oppositiekandi daat Mir-Hossein Mousavi (67) liet voor het eerst sinds de verkiezin gen zijn gezicht zien. Vanaf het dak van een auto riep hij de menig te door een luidspreker toe dat 'de stem van het volk veel belangrijker is dan Mousavi of iemand anders'. Massaal klonk: „Mousavi, we steu nen je. Al gaan we dood, onze stemmen krijgen we terug!" Later openden militieleden het vuur op de demonstranten waarbij een do de en diverse zwaargewonden zou den zijn gevallen. Oud-premier Mousavi werd met de conservatieve geestelijke Mehdi Karoubi en de voormalige com mandant van de Revolutionaire Garde, Mohsen Rezai zorgvuldig geselecteerd uit ongeveer 475 kan didaten. De mannen hebben een onberispelijke reputatie bij de Re volutionaire Garde, het militaire ei- litekorps dat onder leiding van de Opperste Leider Khamenei de se lectie deed. Khamenei steunde openlijk de president, maar vol gens peilingen kon Mousavi op dubbel zoveel stemmen rekenen als de ultraconservatieve Ahmadi nejad. Nadat de eerste uitslagen be kend waren geworden - na het vol gens deskundigen ongelooflijk snel handmatig tellen van de eer ste circa vijftien miljoen stemmen - braken zaterdag rellen uit in Te heran. De politie trad hard op. Het Iraanse ministerie van Binnen landse Zaken maakte zondag be kend dat Ahmadinejad 63 procent van de stemmen had behaald en Mousavi 34 procent. Daarop teken de de oppositiekandidaat bezwaar aan bij de machtige Raad van Hoe ders, een twaalfkoppig orgaan dat toezicht uitoefende op de verkie zingen. Ook conservatief Rezai heeft hier een klacht ingediend. De Raad, die nauwe banden heeft met Khamenei, komt binnen tien dagen met een oordeel. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn 'ernstig bezorgd' over de onrust in Teheran en over 'het- gebruik van geweld tegen vreedza me demonstranten'. Minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) heeft de Nederlandse am bassadeur in Iran gevraagd protest aan te tekenen tegen de uitzetting van journalisten. Volgens hem lijkt beïnvloeding van de verkie zingsuitslag zeker. 1*5 Ayatollah Khamenei heeft op- dracht gegeven voor een onder zoek naar de verkiezingen in Iran. Presidentskandidaten zeg gen dat is gefraudeerd. 10 dagen Noorwegen, Vertrek: 13 juli, 3, 24 augustus CAIRO - De kansen op vrede tus sen Israël en de Palestijnen wor den om zeep geholpen door de op roep van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan de Pales- tijnen de Joodse staat te erkennen. Dat heeft de Egyptische president Hosni Mubarak gisteren gezegd. Mubarak zei dat de situatie er al leen maar gecompliceerder door wordt. Hij zei ook dat er in 'Egyp te en elders' geen steun voor is. Netanyahu, die sinds drie maan den een uiterst rechtse regerings coalitie leidt, zei zondag tijdens een toespraak de oprichting van een Palestijnse staat te steunen mits het land geen leger krijgt. Ook moet Israël controle houden over het luchtruim. Verder stelt Netanyahu als voorwaarde dat een ongedeeld Jeruzalem de hoofdstad van Israël wordt en dat de Pales- tijnen Israël erkennen als woon plaats van het Joodse volk. Veel Palestijnen denken dat als ze Israël erkennen, gevluchte Pales tijnen het recht kan worden ont zegd terug te keren. Ook zou Israël zich door een erkenning gesterkt kunnen zien de Palestijnen in Is raël het land uit te zetten. De EU vindt het een stap in de goede richting dat Netanyahu zich uitspreekt voor een Palestijnse staat. PARIJS - Bij werkzaamheden in het zuidwesten van Frankrijk is een wapendepot van de Baskische af scheidingsbeweging ETA ontdekt. In het ondergrondse depot in een bos bij Pindères trof de politie 180 kilogram springstof, twaalf pisto len, een machinegeweer, ontste kingskabels en 150 valse autokente kens aan. Gisteren eiste de ETA de verant woordelijkheid op voor vijf bom aanslagen gepleegd tussen januari en mei in Spanje. De politie heeft de afgelopen maanden een reeks van successen tegen de ETA ge boekt. Volgens de Spaanse minis ter van Binnenlandse Zaken Alfre do Perez Rubalcaba is de bewe ging daardoor ernstig verzwakt. HASSELT - Een van de grootste drugsbaronnen van Zuid-Neder land en België is zondag aangehou den toen hij met zijn zakenpart ners op een camping zat in zijn woonplaats Lommei. De 48-jarige man, die tot 2004 in Eindhoven woonde en diverse keren doelwit was van liquidatiepogingen, stond volgens de Belgische en Nederland se justitie aan het hoofd van een internationale criminele organisa tie die in alle soorten drugs handel de. Drie jaar onderzocht België de organisatie, de laatste twee jaar in intensieve samenwerking met Ne derland. Zondag arresteerde een gezamenlijk politieteam in een gro te actie dertien verdachten. Zeven werden in Nederland aangehou den, vijf in België en een in Dubai. Inmiddels zijn vijf van hen vrijge laten. De rechtszaak tegen de ben de zal zich in België afspelen. Er werden 29 invallen gedaan in wo ningen en bedrijven. Daarbij werd een enorme hoeveelheid aan goe deren in beslag genomen, waaron der luxe auto's, motoren, sieraden, antieke klokken en vuurwapens. De waarde van een in beslag geno men schilderij wordt geschat op 85.000 euro, een van de klokken zou 200.000 euro waard zijn en een Mercedes 350.000 euro. Verder nam de politie circa 170.000 euro cash in, twaalf vuurwapens en drie Harley-Davidsonmotoren. De handel in cannabis, amfetami ne en cocaïne strekte zich uit over de gehele wereld: drugsproducen ten zaten in Europa, Latijns-Ameri- ka en Afrika. Belangrijkste afzet markten waren Groot-Brittannië en Australië. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reservermgskosten a €15, MS!" entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. W bTd r?Tf I^EL w toli W be keurmerk todtnccak 4 dagen Super Summer Sale Londen Vertrek: Vele data in juli en augustus Hoogtepunten: Big Ben, Buckingham Palace, Westminster Abbey, St. Pauls Cathedral, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Downingstreet, winkelstraten Regentstreet en Oxfordstreet, lichttour, Tower of London, Harrods. Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais - Dover v.v., vervoer per Tourist Class touringcar. i .f 5 dagen Vertrek: o.a. 6, 20 juli, 3,17 augustus, 14 september, 2 november Hoogtepunten: Brandenburger Tor, Alexanderplatz, Unter den Linden, Gedachtniskirche, boottocht rivier de Spree, Slubice, Poolse Bazar, scheepslift Niederfinow, klooster Neuzelle, Spreewald, Lübbenau. 4 overnachtingen in 4* hotel, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal dinerbuffet, vervoer per Tourist Class touringcar. Hoogtepunten: Kolding, Stavanger, fjordenkust, Bergen, Leirvik, Hopperstad, Sognefjord, Gaularfjell, Jostedalsbreen, Geirangerfjord, Gudbrandsdal, Oslo, Olympische schaatshal in Hamar, Lillehammer. J 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt, 9 maal diner, bootovertochten, stadsrondrit Bergen en Oslo o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6