Zeeland Morressen in Hulst' Dethon en tnt Post [ALPHA2] samen in distributie Amnesty stopt met schrijfavond Volksdans en muziek in Hulst Schutters naar NK Koewacht BRENNAN HEART Bundeling biedt kans op regulier werk en meer werkgelegenheid. Zwemvierdaagse levert Unicef twee mille op Dienst Gereformeerde kerk Zaamslag op radio Sas van Gent vrijdag 19 juni Dance around the Bridge mei o.o.: voor meer info [www.ratb.nl] Dinsdag 16 juni 2009 I 19 door Frank van Cooten TERNEUZEN - Re-integratiebedrijf Dethon probeert steeds meer me dewerkers door te laten stromen naar het reguliere bedrijfsleven. Dethon Bezorgdienst en TNT Post Pakketservice openen vrijdag 26 juni een distributiecentrum op Pa- tentweg 10 in Terneuzen. Deze samenwerking biedt volgens Dethon kansen voor nieuwe werk gelegenheid en doorstroming van Dethon-medewerkers naar 'bui ten'. „Wij zijn continu op zoek naar joint ventures met andere be drijven. De samenwerking met TNT Post Pakketservice past per fect in deze .filosofie", zegt alge meen directeur Edwin van den Berghen. Dethon nam het gebouw op de Pa- tentweg op 1 april over van ADZ groep. Om de werkzaamheden voor TNT goed uit te kunnen voe ren, is het pand grondig ver bouwd. Na diverse proeven is het sorteerproces op 18 mei begonnen. TNT Post verwerkt dagelijks 400.000 pakketten met ruim 7,6 miljoen bestemmingen in Neder land. Voor gebieden die logistiek minder gemakkelijk bereikbaar zijn, schakelt het bedrijf lokale on deraannemers in. „Wij weten in middels wat we aan Dethon heb ben", stelt Alexander van Keulen, vestigingsmanager Goes en Terneu zen. „Het is mooi als Dethon met deze activiteit een bepaalde groep mensen aan het werk kan helpen. We stellen hoge eisen aan de me dewerkers. Ze moeten immers even goed presteren als medewer kers in het reguliere bedrijfsleven." Dethon ziet daar streng op toe. „Onze chauffeurs moeten zelfstan dig kunnen werken. Zij zijn toch een beetje 'eigen baas' en daar moet je mee om kunnen gaan", zegt Jan Stroo, manager Dethon Nieuwe Diensten. „Door continu te investeren, onder andere in het opleiden van de medewerkers, is Dethon Bezorgdienst een volwaar dige speler in het veld geworden." Dethon Bezorgdienst en TNT Post openen samen een nieuw distributiecentrum in Terneuzen. Dat biedt nieuwe kansen voor de medewerkers. AXEL - Op het terrein van de schut tersvereniging Axel zijn de Zeeuws-Vlaamse kampioenschap pen handboogschieten op de staande wip gehouden. Bij de se nioren ging de titel naar E. Verbist uit Zuiddorpe. Tweede werd zijn plaatsgenoot M. Suy. Steve de Keij- zer uit Terneuzen pakte de titel bij de B-jeugd. M. Goossen uit Graauw eindigde ais tweede. De kampioen bij de A-jeugd werd M. Mertens uit Westdorpe. M. Van de Wijnckel uit Aardenburg eindigde als tweede. Het kampioenschap van de viertallen is gewonnen door Zuiddorpe 2 voor de teams Aardenburg 5 en St. Jansteen 5. Al le winnaars zijn geplaatst voor het Nederlands kampioenschap op zondag 11 juli in Koewacht. Sommige werknemers van Morres waren zo beduusd dat ze liever niet wilden reageren op de onheilstijding. foto Wim Kooyman gang van het meubelbedrijf'een drama voor Hulst'. „Morres is im mers sinds mensenheugenis onlos makelijk verbonden geweest met de naam van onze gemeente." Mulder hoopt dat het bedrijf inder daad een doorstart kan maken en dat de werkgelegenheid voor de streek behouden blijft. De deur van Morres is vanaf van daag op slot. Dat is wennen voor een stad als Hulst waar de ope ningstijden van Morres net zo van zelfsprekend waren als het wisse len van de seizoenen. Opkomst en ondergang van meubelbedrijf Morres Fré Morres begint in 1909 een 'elektrische meubelmakerij' in de binnen stad van Hulst. Zijn zoons Antoine en Jo komen in het bedrijf en introduceren in 1957 de postorderverkoop met de eerste meubelcatalogus. Met de slogan 'kom een dagje Morressen' groeit het bedrijf tussen 1970 en 1990 uit tot een van de grootste meubelbedrijven in de Bene lux. Aan het eind van de jaren negentig mikt Morres met filialen in Deventer en Zaanstad op een nieuwe toekomst voor het bedrijf. Terugvallende omzetten en slechte bedrijfsresultaten leiden tot diverse re organisaties, met het nu meegedeelde faillissement als dieptepunt. HULST - Het centrum van Hulst is zondag het toneel voor het tradi tionele muziek- en folklorefestival. De volksdansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde en de stichting Hulst Cultureel trekken de kar van dit festijn. Vanaf 13.45 uur zijn er bij de hoofdingang van de basiliek optredens van drie groepen van Hava Naguila en de Volkskunst groep Sneyssens uit België. Trek pleister is de Russische muziek groep Zolotoj Plyos. Deze groep be staat uit drie beroepsmuzikanten en brengt volksmuziek op zo'n 35 traditionele instrumenten en Rus sische klokken ten gehore. Op di verse plaatsen in het centrum zijn verder optredens van de Hulsterse muziekgroep De Bareelen en de doedelzakgroep Murphy's Law. Penningmeester Reggy Heijens van het festival moet de komende tijd wel om de tafel met de onder nemersvereniging Hulst Vesting stad om het voortbestaan van dit festival te garanderen. Heijens: „De ondernemers houden nu na melijk de hand op de knip. Te wei nig publiciteit en daardoor minder bezoekers voeren ze hiervoor als reden op." KLOOSTERZANDE - De zwemvier- daagse voor Unicef in het zwem bad in Kloosterzande heeft 2068,07 euro opgebracht. Dat geld is bestemd voor het project 'Schoon water voor eik kind'. On danks de slechte weersomstandig heden zwommen 198 deelnemers mee tijdens de zwemvierdaagse. Martine van der Meer haalde met het bedrag van 69 euro het meeste geld op. Mevrouw De Poorter uit Terhole deed voor de 35e keer mee aan het evenement in Kloosterzande. ZAAMSLAC - Dominee H. de Haan vertelt zondag over de betekenis van psalm 23 De Heere is mijn her der, mij zal niets ontbreken vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk in Zaamslag. Uitzending van deze dienst is zondag om 17.02 uur door Zendtijd voor Kerken via Ra dio 5. Na afloop van de uitzending is er de gelegenheid om met de voorganger en gemeenteleden in Zaamslag na te praten via telefoon nummer 035-6727373. Koning Da vid belijdt in de psalm dat de Hee re God hem als Herder leidt. door Harold de Puysseleijr HULST - De Zeeuws-Vlaamse werk groep van Amnesty International hield gisteravond voor de allerlaat ste keer een schrijfbijeenkomst in de bibliotheek in Hulst. Het aantal mensen dat elke maand naar de bibliotheek toe komt om met enkele brieven op te komen voor vervolgde mensen is te klein geworden. Hiermee komt na twin tig jaar een einde aan deze openba re maandelijkse schrijfbijeenkomst in Hulst. „De pen is nog steeds het belang rijkste geweldloze wapen in de strijd voor een betere handhaving van de mensenrechten in ade lan den", zegt voorzitter Trudy van Noort van de Zeeuws-Vlaamse werkgroep. „Maar het is wel zo dat steeds meer mensen gebruikma ken van internet. Het blijkt steeds moeilijker voor mensen om zelf naar een schrijfbijeenkomst toe te gaan." Het zelf ophalen van de betreffen de briefteksten is veel gemakkelij ker en kan op het moment dat je er zelf tijd voor hebt via de sectie 'Lopende acties' op de website www.amnesty.nl. In de bibliotheken van Klooster zande en Oostburg, en bij particu lieren in Terneuzen en Sluis, ko men nog wel elke maand vaste groepjes geïnteresseerden bij el kaar. Zij schrijven voorbeeldbrie ven over om op te komen voor mensen die bedreigd worden, zijn opgepakt, gedood of 'verdwenen' vanwege het uiten van hun vreed zame overtuiging of vanwege hun huidskleur, geslacht, afkomst, taal, geloof of anderszins.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65