Zeeland f? Coöperatie fysiotherapie opgericht Abrupt einde aan 'dagje Vlaams geld voor Bio Base Delta Tour mag zijn huidige status koesteren 75 behandelaars in de regio slaan handen ineen. Spelletje Oranjekwartier dagje gratis op Speeltuindag Vrienden van Redoute houden Zomermarkt Open atelier Frans en Rosalie Kegels in Sas 18 I Dinsdag 16 juni 2009 Meer over de Zeeuwse koers op www.pzc.nl/weblogtourzelande door Paul Begijn TERNEUZEN - Ruim 75 Zeeuws-Vlaamse fysiotherapeuten hebben de handen ineengeslagen en een centraal aanspreekpunt voor patiënten, artsen en zorgver zekeraars in het leven geroepen. Donderdag worden de naam en het logo van de coöperatie ont huld op een startbijeenkomst in het Terneuzense Scheldetheater. Volgens Nanda Oomen, voorzitter van de coöperatie, is het samen werkingsverband opgericht om on derling af te spreken en af te stem men hoe de eerstelijnszorg er in Zeeuws-Vlaanderen komt uit te zien. „Door nauwe contacten we ten we van elkaar wie wat doet en kunnen we de patiënten beter hel pen in hun vraag naar zorg." Oomen benadrukt dat het aan spreekpunt, waarin zowel partti me als fulltime fysiotherapeuten vertegenwoordigd zijn, er vooral is om meer informatie te bieden aan patiënten. „Iedere patiënt heeft De coöperatie van fysiotherapeu ten wil met betere informatie voorziening voorkomen dat pa tiënten nog langer van het kastje naar de muur worden gestuurd. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damine te Temeuzen d.d. 11 juni 2009 blijkt, dat ten verzoeke van Jacques Van Eenennaam wonende te Temeuzen, aan Jelcynlje Jentje Dees, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend een door en namens requirant opgemaakt vefeoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend bij de rechtbank Middelburg op 28 mei 2009, waarbij tevens aan requirante is aan gezegd dat deze uiterlijk woensdag 23 septem ber 2009, hetzij een verweerschrift kan indienen, hetzij uitstel te dier zake kan verzoeken, alsme de dat hel indienen van bedoeld verweerschrift of het verzoek tot uitstel daartoe slechts kan geschieden door een advocaat. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Temeuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl een zorg op maat nodig. Door meer informatie te geven over de diverse specialisaties onder de fy siotherapeuten worden ze niet meer van het kastje naar de muur gestuurd." Naast patiënten worden ook de artsen en zorgverzekeraars niet over het hoofd gezien. „Ook zij kunnen bij het meldpunt terecht met vragen of opmerkingen. Zeker met het oog op het nieuwe bekosti- gingstraject voor chronische pa tiënten, die tot nog toe per verrich ting werd vergoed, heerst nog veel onduidelijkheid. Daarnaast willen we gezamenlijk de kwaliteit van de fysiotherapeutische zorg verder ontwikkelen." Uit een enquête onder de fysiothe rapeuten, in september 2008, bleek de behoefte groot om zich te verenigingen in een coöperatie. Tijdens de startbijeenkomst, don derdag van 17.00 tot 19.00 uur, wordt ook de website gepresen teerd waarop alle deelnemende fy siotherapeuten te vinden zijn. Daarnaast geeft Bas Eenhoorn, de landelijk voorzitter van het Ko ninklijk Genootschap Fysiothera pie, een toelichting op de functio nele bekostiging van de eerstelijns- zorg. En Peter Weerman, docent Stichting Opleidingen Musculoske letal Therapie, houdt een lezing over de fysiotherapeut als casema nager in de eerstelijnszorg. CENT - De provincie Oost-Vlaande- ren stelt 885.000 euro beschikbaar voor het grensoverschrijdende proefproject Bio Base Europe. Eer der paste de provincie, in het ka der van de co-financiering, al 1,6 miljoen euro bij. In totaal is met het project bijna 22 miljoen euro gemoeid. De stuur groep van de Grensregio Neder- land-Vlaanderen stelde alweer eni ge tijd geleden 6 miljoen beschik baar. Er worden ook nog gerekend op bijdragen van de Vlaamse Over heid en het Nederlandse ministe rie van Economische Zaken. Met de subsidies wordt in Gent een proefinstallatie voor industriële biotechnologie en bioraffinage op gebouwd en een kenniscentrum in Terneuzen verwezenlijkt. Die kleuter uit Vlissingen houdt van fietsen en van computerspelle tjes. Sinds vorige week fietst hij zonder zijwieltjes. Nog wat aarze lend op de stoep. Als oefening fietste hij zaterdag met zijn moeder naar school om de route een beetje onder de knie te krijgen. Keurig bleef hij op de stoep. Dolgraag wilde hij ook Tip? redactie@pzc.nl 'voor het echt' naar school fietsen, maar moeder legde uit dat dat nog niet kan. „Eerst moet je netjes op het fietspad en op de straat kun nen fietsen. Als dat lukt, mag je écht met de fiets naar school." De jongen had de boodschap goed begrepen. Enthousiast zei hij: „Dus als ik naar school mag fietsen, heb ik het derde level gehaald!" Het faillissement van Morres komt hard aan bij de medewerkers. Directeur Paul Morres staat met tranen in de ogen voor zijn mensen. door Frank van Cooten en Harold de Puysseleijr Maandagavond rond ze ven uur. Verslagen lo pen personeelsleden over het parkeerter rein van het meubelbedrijf naar hun auto. De meesten hebben net gehoord dat het hun laatste werk dag was bij Morres. Pas kort voor sluitingstijd kregen ze te horen dat er in de kantine een bijeenkomst plaats zou vinden. Echt veel zin om te praten hebben ze niet, na dat ze het slechte nieuws te horen hebben gekregen. Voor de mees ten is de situatie nog onwerkelijk, hoewel de onzekerheid over de le vensvatbaarheid van het bedrijf al maanden voor onrust op de werk vloer zorgde. „Het is gedaan. Na 28 jaar hoefik morgen niet meer terug te komen. Meer kan ik echt niet zeggen. Het is te emotioneel", zegt een van de werknemers. „Het is intriest", voegt een collega daar aan toe. „We hebben al een paar reorganisaties achter de rug maar zoiets komt altijd onver wacht." Een man heeft demonstratief zijn met trots gedragen Morres strop das losgeknoopt. Het ding bungelt in zijn hand. „Ik heb geen zin com mentaar te geven." Een collega denkt er ook zo over, maar bedenkt zich. „Dat een mooi bedrijf als Morres op deze manier moet eindigen. Maar laten we posi tief denken. Ik hoop echt op een doorstart. Dat zal de toekomst uit wijzen." Voor drie vrouwen komt het ont slag dubbel hard aan. „We zijn bin nen een jaar twee keer ontslagen. Het eerste ontslag vochten we een jaar geleden succesvol aan, maar nu is het niet anders. Of we mo gen terugkomen? Geen idee. Feit is dat het met onze leeftijd heel moeilijk is in een uithoek als Zeeuws-Vlaanderen weer aan een baan te komen. We hopen echt op een doorstart." De meesten die hun emotie de vrije loop laten, werken al vele tientallen jaren bij Morres. Dat te kent het familiebedrijf dat in de hoogtijdagen zeshonderd mensen in dienst had. Sinds 2001 zit de klad er echter in en na de laatste TERNEUZEN - Speeltuin Oranje- kwartier aan de Leeuwenlaan in Terneuzen doet zaterdag mee aan de Nederlandse Speeltuindag. De speeltuin is gratis toegankelijk en als extraatje voor de kinderen is er onder meer een kinderrommel markt. Er is ook een schminkster aanwezig. Voor een klein bedragje kan er ook worden gegrabbeld en er staat een verkoopkraam van de speeltuin zelf met allemaal leuke hebbedingetjes. De speeltuindag begint om 13.00 uur en eindigt om 16.00 uur. SAS VAN CENT - De Stichting Vrien den van de Redoute houdt zater dag een grote Zomermarkt. Er is een ruim aanbod van onder meer vaderdag-cadeaus, textiel, plantjes en bloemboeketten, gluurtjespop- pen, glas-in-lood, snuisterijen en sieraden, kaartjes en handwerk. Voor de liefhebbers worden ook wafels met suiker geserveerd. Be zoekers kunnen ook deelnemen aan het rad van avontuur. De Zo mermarkt in het zorgcentrum be gint om 10.00 uur en duurt tot 's middags 17.00 uur. SAS VAN CENT - Frans en Rosalie Kegels van atelier Abel Dinc aan de Westdam in Sas van "Gent zet ten zondag van 10.00 tot 18.00 uur de deur van het atelier en het hek van de beeldentuin open. Er staan beelden in brons, staal en glas. Gastexposanten zijn Jeroen en Ga- briëlle van Woerkens uit Aarden burg met eigenzinnige zilveren sie raden. Frans Kegels werkt met gro ve vormgeving waarin verschillen de materialen zijn samengevoegd, de smeden doen dat in miniatuur vorm. van de bouw van een groot woon- themacentrum in combinatie met een koppeling tussen het Morres- terrein en de binnenstad. Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst blijft daar optimistisch over. „De burgemees ter zegt er niet bang voor te zijn dat de plannen gevaar lopen. „Die plannen zijn gewoon goed en ik denk dat die ook uitgevoerd zullen worden. De vraag is alleen welke rol Morres daar verder in kan spe len." De burgemeester noemt de onder reorganisatie eind 2007 werkten nog 140 mensen bij het meubelbe drijf. Hulst en Morres zijn al vele tiental den jaren een twee-eenheid. Wie 'in den vreemde' zegt uit Hulst te komen hoort vaak als reactie: 'Oh ja, Morres, daar zijn we al eens ge weest'. De gevleugelde slogan Een dagje Morressen blijf als herinne ring aan het roemrijke verleden van de meubelgigant. Het faillissement heeft mogelijk ook gevolgen voor de stad Hulst. De vraag is wat er nu terechtkomt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64