Zeeland PZCI Bouwer ziet af van appartementen 17 Fietstocht naar Patra volbracht voor zwager in Griekse cel THE LEVELLERSiuk] Haringparty Informatiemarkt over Waterdunen op veerplein Breskens ZEEUWS-VLAANDEREN 27 25 Kredietcrisis noopt De Delta tot heroverweging project. Wandeling door nieuw natuurgebied De Boschkreek Rock around the Bridge LA VENTURA -BAZZOOKAS Nieuwe impuls voor Zeeuwse Boekenprijs Dinsdag 16 juni 2009 Zeeuwse bedrijven zitten nog in diep dal Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten SLUIS - Bouwbedrijf De Delta uit Middelburg ziet hoogstwaarschijn lijk af van de bouw van apparte mentencomplex De Smeedtoren in het centrum van Sluis. Bezwaren van omwonenden en de huidige marktontwikkelingen zijn aanleiding voor een herover weging, zegt Leon Verbeek van De Delta. Het bouwbedrijf vindt het door de economische crisis niet verstandig 44 appartementen te bouwen. De Delta is de eerste ont wikkelaar die vanwege de crisis af ziet van de bouw van een apparte mentencomplex in Zeeuws-Vlaan- deren. Bewoners uit de buurt protesteer den vanwege het kolossale karak ter van het bouwwerk. In plaats van De Smeedtoren kiest De Delta voor een mix van een paar appartementen, wat stads- en starterswoningen en een paar twee-onder-een-kapwoningen. Het gebied wordt begrensd door de Brugstraat, Vleeshouwerijstraat en Burg. van Hootegemstraat. Het nieuwe plan houdt ook in dat in het gebied nu wel plaats is voor een speelterreintje. Ook daar was vee! commotie over. Het oude speelterrein is immers verdwenen. Omwonenden vreesden dat daar niets voor in de plaats zou komen. „We verwachten echter nogal wat gezinnen met jonge kinderen in de nieuwe woningen. Daarom kie zen we nu voor een speelplek", De Delta wil in het centrum van Sluis een mix bouwen van appar tementen, stadswoningen en twee-onder-een-kappers. De Smeedtoren gaat niet door. zegt Verbeek. De Delta praat de ko mende twee tot drie weken met de gemeente Sluis over het aange paste plan. Zodra het plan steden bouwkundig en op het gebied van welstand door het gemeentebe stuur is goedgekeurd, vindt over leg plaats met de omwonenden. De Delta begint met bouwen als zeventig tot tachtig procent is ver kocht. Een archeoloog begeleidt de bouw. „Voordeel van het nieuwe plan is dat we in fasen kunnen bouwen. De verkoop start wellicht begin volgend jaar." De fracties van Gemeentebelangen en Liberaal Sluis in de Sluise ge meenteraad willen van het college weten of het klopt dat De Delta de grond nog niet heeft gekocht. „Uit berichten die ons bereiken, blijkt dat het bouwbedrijf tot op heden niet aan zijn financiële verplichtin gen heeft voldaan. Waarom is er tot op heden geen actie door het college ondernomen en waarom is de gemeenteraad niet ingelicht." Verbeek noemt dit spijkers op laag water zoeken. „Wij hebben al veel geïnvesteerd in onderzoeken en plannen. De grond nemen we pas af zodra de bouwvergunning is verstrekt. Dat is gebruikelijk." AXEL - Staatsbosbeheer houdt vanavond voor Het natuurontwikkelingsproject heeft een to- delijk Gebied bezig met de inrichting van het ge grasland langs de oevers wordt geschikt ge- het eerst een excursie door het pas ontwikkel- tale oppervlakte van 52 hectare. In 2002 middengebied. Uiteindelijk moet daar een maakt voor de platte bies en kruipend moe de natuurgebied De Boschkreek aan de Oude werd het noordoostelijke deel van het gebied leefgebied ontstaan voor de veldspitsmuis, de rasscherm. De excursie begint om 19.00 uur Zeedijk tussen Axel en Zaamslagveer. al ingericht. Sinds vorig jaar is de Dienst Lan- roodborsttapuit en de patrijs. Het lage vochti- aan de Oude Zeedijk 31. foto Wim Kooyman PHILIPPINE - De Eindhovenaar Stan van Kroonenburg heeft zijn fiets tocht van Philippine naar Patra in Griekenland volbracht. Hij arri veerde eind vorige week bij de ge vangenis, waar zijn zwager Obad Yazbeck uit Philippine al ruim tweeënhalf jaar gevangen zit. Zondag 10 mei vertrok Van Kroo nenburg in z'n eentje uit Philippi ne, uitgewuifd door de familie, on- der wie Obad's echtgenote Esther Spuessens en haar dochter Phoe be. Van Kroonenburg maakte de tocht, die precies een maand in be slag nam, ter ondersteuning van Obad en Esther Spuessens. Obad zit in de gevangenis in Patra een straf uit voor vermeende drugssmokkel. De inzameling ten bate van Spuessens, die een kapi taal kwijt was aan juridische on dersteuning, heeft tot nu toe 8700 euro opgeleverd. De familie wacht te Stan op bij de gevangenis. Een dag eerder bezochten ze Obad. Sas van Gent zaterdag 20 juni met o.a.: voot meer info [www.rotb.nl] TERNEUZEN - Tijdens de haringpar ty van de Lionsclub in Terneuzen zijn twee cheques van 5500 euro uitgereikt; één aan Porgy 8c Bess en één aan de Stichting Sisbusiso. door Frank van Cooten BRESKENS - Op het Veerplein in Breskens is dinsdag 30 juni een in formatiemarkt over het recreatie- en natuurproject Waterdunen bij Breskens. In stands kunnen de belangstellen den zich verder informeren over aspecten of meningen over Water dunen. „We nodigen zowel voor- als tegen standers uit om met een markt kraam of stand op de informatie markt te staan", zegt Peter Kuiper, projectleider van Waterdunen. „We streven naar een breed infor matieaanbod." Ook de actiegroep 'Waterdunen Nee' wordt voor de informatie markt uitgenodigd. Franqois Ba- bijn van de actiegroep liet gisteren weten in te willen gaan op deze uitnodiging. Waterdunen is een combinatie van recreatie en zilte natuur in een groot deel van de Oud Breskenspolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63