Tholen helpt getroffenen l-i M JA 1 KORTING Actie voor behoud dagbehandeling Braderiekortingen 10%-50% Robbert Lavën Oppervlaktewater op bedrijventerrein heeft na brand bruine kleur. Directie ziekenhuis beslist binnenkort over lot Zierikzeese afdeling. Orgeldag in vier kerken op Tholen Fietsexcursie langs Thoolse zuidkust Nick en Simon zingen op Havenfeest Tholen BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Braderie in centrum van Sint Philipsland Wees iedereen een trapje voor.. B Dinsdag 16 juni 2009 I 2 3 PODO - POINT Zorg voor Voet Schoen donderdag en vrijdag SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl door Raymond de Frel SINT-MAARTENSDIJK - Gedupeerde bedrijven van de grote brand aan de Nijverheidsweg in Sint-Maar tensdijk kunnen hun schade mel den bij de gemeente Tholen. Zij zorgt er vervolgens voor dat het actiecentrum Centraal Regis tratie en Afhandeling Schade een zo volledig mogelijk beeld schetst van de omvang het drama. Tholen spant zich ook in om vervangende bedrijfsruimtes te zoeken voor ge dupeerde ondernemingen. Het bedrijventerrein aan de Nijver heidsweg in Sint-Maartensdijk is sinds gisterochtend weer op nor male wijze bereikbaar. De brand weer van Tholen blust niet meer bij het afgebrande bedrijfsverza melgebouw, maar is waarschijnlijk nog wel dagen op het terrein aan het werk. De brandweer laat het vuur gecon troleerd uitbranden. „Het heeft geen zin om de brandhaard te be strijden, omdat we te maken heb ben met een olieachtige substantie in de pindafabriek Katjang Pedis. Alles wat je daarop spuit, loopt er meteen weer af. Het zou verspil ling van het bluswater zijn", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. Het water in de plassen en sloten op het bedrijventerrein kan bruinig kleuren. Dit komt omdat bluswater in aanraking is geweest met olie in de pindafabriek. De ge meente meldt dat de bruinige kleur geen gevolgen heeft voor de volksgezondheid. De brandweer meet regelmatig of er schadelijke stoffen zijn vrijgeko men bij de brand. Omdat het ver moeden bestaat dat er een kleine hoeveelheid kwik aanwezig was in het bedrijfsverzamelgebouw, voert ook het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu metingen uit. Het instituut verwacht overi gens geen kwik in de lucht, bo dem en vegetatie te vinden. De re sultaten van de proefmonsters zijn in de loop van deze week bekend. Bij de getroffen ondernemers Het bedrijventerrein aan de Nij- verheidsweg in Sint-Maartens dijk is weer bereikbaar. De brand weer blust niet meer, maar heeft nog wel dagenlang werk. door Martijn de Koning NOORDCOUWE - Twee Schou- wen-Duivelandse vrouwen zijn een handtekeningenactie begon nen voor behoud van de afdeling Dagbehandeling in het Ooster- scheldeziekenhuis in Zierikzee. De directie van het ziekenhuis onder zoekt momenteel of de afdeling in Zierikzee blijft bestaan, of wellicht (deels) naar Goes wordt overge- veld. Binnen enkele weken geeft ze daarover duidelijkheid. De dames Loschacoff uit Noord- komt langzaam het besef wat hen het afgelopen weekend is overko men. Cor Niemantsverdriet, eige naar van Auto Workshop aan de Nijverheidsweg, belde zaterdag als eerste naar alarmcentrale 112. „Ik stapte in de auto op weg naar huis en hoorde een grote knal. Toen ik bij de buren rookpluimen zag, heb ik meteen 112 gebeld. Vervolgens heb ik met hulp van omstanders nog 44 van mijn 50 auto's kunnen redden." Zijn bedrijf ging daarna in vlammen op. „Ik schat de scha de op een half miljoen euro. Ik denk dat ik goed verzekerd ben, al zal dat pas achteraf blijken. We zijn nu druk op zoek naar een nieuw onderkomen." Eigenaar Gerard Polderman van Katjang Pedis wil pas reageren als de 'hoogste druk van de ketel is'. gouwe en Kloosterboer uit Dreischor, zelf regelmatig gebrui kers van de afdeling, uiten hun zor gen over de mogelijke verdwijning van de afdeling. Daar worden men sen ontvangen die niet hoeven te overnachten, maar wel voor tame lijk langdurige behandelingen ko men. Het gaat daarbij onder meer om chemotherapie en kijkopera ties. Als de voorzieningen uit Zie rikzee verdwijnen, zouden patiën ten naar Goes moeten reizen. „We zijn bezorgd dat er weer een stukje leefbaarheid van Schou- wen-Duiveland verdwijnt", zegt Loschacoff „En we vrezen dat al leen een breed gedragen actie dit scenario kan voorkomen." THOLEN - De Noors/Estse organis- te Ines Maidre bespeelt zaterdag vier verschillende Thoolse orgels tijdens de tweede orgeldag op het eiland. De 'tocht' begint om 10.30 uur in de NH-kerk in Sint-Anna- land. Vervolgens is om 12.00 de Grote kerk in Tholen-stad aan de beurt. Daarna, om 13.30 uur, de Gasthuiskapel en tenslotte, even eens in Tholen, om 15.00 uur de Ichthuskerk. THOLEN - Staatsbosbeheer houdt zaterdag een fietsexcursie naar bij zondere plaatsen langs de zuid kust van Tholen. De tocht, die on geveer drieënhalf uur duurt, voert onder meer door het Oude land, langs Karrevelden, de Oosterschel- de en door de Scherpenissepolder. De excursie begint om 13.30 uur vanaf het praathuisje op de haven van Tholen. Vooraf aanmelden bij VW Tholen, 0166-663771. THOLEN - In de Haven van Tholen wordt zaterdag de vijfde editie van het Havenfeest gehouden. Er is van alles te doen tijdens het door de Stichting Promotie Tholen op gezette evenement. Het dagpro gramma begint om 10.00 met bal lonnen oplaten. Verder is er onder meer een jaarmarkt, standhouders concours, korenfestival en Thools kampioenschap haringhappen, 's Avonds treden onder anderen Nick en Simon op. wolstraat vlissingen lange delft middelburg SINT PHILIPSLAND - Het centrum van Sint Philipsland (Voorstraat, Kerkring en Schoolstraat) is zater dag het decor voor de jaarlijkse bra derie. Vanaf 10.00 tot 20.00 uur zijn er allerlei activiteiten. Zo is er een braderie met tachtig kraam pjes, laat houtkunstenaar P. de Ko ning zien wat hij kan met een mo- torzaag, een kampioenschap stei- gerbuishangen en rondritjes met de paardentram, 's Middags zijn er gratis hapjes. De brand op het bedrijventerrein in Sint-Maartensdijk heeft alles totaal verwoest. De resten bieden een troosteloze aanblik. foto Chris van Klinken Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ganaarwww.efteling.com En kom langs voor een proefrit! Trek® T 500+ Een hybride bets met elektrische trapondersteuning. THEK Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 0118 - 412544

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57