'In de finale waren we mL 4 Stem en win Van der Schee, Zwager en Le Comte mogen tegen AZ aantreden L flijn4 utoBedrijf.rilvfi* 1 fantastische prijzen! Delta Tour mag zijn huidige status koesteren Zeeuws elftal speelt op 15 juli in Middelburg tegen landskampioen. Davy Scheffers houdt top drie in het vizier Luctor et Emergo pakt elf gouden medailles Dugardein derde met Oranje op militair WK Tommie Staal wordt Zeeuws kampioen Mahboeb Rahimi in nationale selectie Beachvolleyballer Lokerse (34) piekt in Rotterdam. ,LJ Meer over de Zeeuwse koers op www.pzc.nl/weblogtourzelande 32 I Dinsdag 16 juni 2009 S Beachvolleyballer Timko Lokerse uit Dishoek komt goed onder de bal tijdens MIDDELBURG - Drie voetballers van Schouwen-Duiveland zijn geselec teerd voor het Zeeuws elftal, dat volgende maand in Middelburg een oefenwedstrijd speelt tegen landskampioen AZ. De aanvallers Dennie le Comte en Ronald Zwa- ger van Duiveland en de Zierikzee- se doelman Jaco van der Schee van Kloetinge. Hoek is hofleverancier van het Zeeuws elftal, dat gecoacht wordt door Dolf Roks uit Dreischor. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser le vert op woensdag 15 juli zes spe lers aan de selectie: doelman Joan van Belzen, Giovanni Siereveld, Tim Faassen, Geert Bosschaart, Ferry Alfons en Hoessein Bouzam- bou. Zondag-eersteklasser RCS heeft vier spelers (Dennis en Gérard de Nooijer, Alfaro Pentury en Alwin van Ham) in de selectie. De stichting Zeeuws elftal laat op sportpark de Veerse Poort extra zit- tribunes plaatsen. Het totaal komt daarmee op zo'n 1200 zitplaatsen. De selectie van het Zeeuws elftal: Doel: Jaco van der Schee (Kloetinge), Joan van Belzen (Hoek). Verdediging: Giovanni Siereveld (Hoek), Gérard de Nooijer (RCS), Peter de Jong (Vlissin- gen), Tim Faassen (Hoek), Sander Goe- degebuure (Vlissingen), Alfaro Pentury (RCS). Middenveld: Dwight van Hulle (Aardenburg), Etienne Mallie (Kloetin ge), Alwin van Ham (RCS), Ronald Zwa ger (Duiveland), Geert Bosschaart (Hoek), Leon van Belzen (Arnemuiden). Aanval: Dennis de Nooijer (RCS), Ferry Alfons (Hoek), Hoessein Bouzambou (Hoek), Jonathan Constantia (Vlissin gen), Mervin Niemantsverdriet (Kloetin ge), Dennie le Comte (Duiveland). Voorverkoop duel met AZ De stichting Zeeuws elftal heeft besloten om voor de wedstrijd tegen AZ een voor verkoop in te stellen. Er zijn tien voorverkoopadres sen. De voorverkoop begint 29 juni. Zitplaatsen kosten 15 eu ro voor volwassenen, kinderen tot 15 jaar betalen 10 euro. Een staanplaats kost 10 euro, kinderen betalen 5 euro. De voorverkoopadressen zijn: Primera Vlissingen Walst- raat 189; VW Oude Markt 3 Vlissingen; sporthuis Jan Jonge- pier Langeviele 33 Middelburg; Intersport Erik Nieuwe Burg 22 Middelburg; Primera Kanaal straat 4 Oost-Souburg; VW Kamperland Veerweg 40 A; Sport 2000 Crevelingenstraat 6 Zierikzee; VW Domburg Schuitvlotstraat 32; café 't Bier winkeltje Markt 15 Terneuzen; reisbureau vakantiexperts Rosa Klokstraat 1 Goes. palekastro - De zeventienjarige Davy Scheffers uit Zierikzee is bij het freestyle windsurfen in Kreta zesde geworden. Bij het plaatsje Pa- lekastro had Scheffers het zwaar door de moeilijke omstandighe den: er waaide een erg harde en vlagerige wind. Door zijn zesde plaats zakte Schef fers in het algemeen klassement van de tweede naar de vierde plaats. De tweede en derde plaats blijven echter binnen bereik. De tour gaat déze week verder in het Turkse Alacati. oostburg - De zwemmers van Luctor et Emergo waren de blik vangers bij de jaarlijkse Kring Spee- do Finales. In Oostburg kaapten de Middelburgers 35 medailles weg, waarvan elf gouden. De Schel de was een goede nummer twee met tien gouden, het organise rende Scheldestroom kwam tot vierde gouden plakken. Goudhaan tje was Hinke Oosterhoff De 11-ja- rige zwemster van Luctor et Emer go was oppermachtig op haar indi viduele starts en won vijf keer goud bij de minioren 5. middelburg - Doelvrouwe Petra Dugardein is met het Nederlands voetbalelftal derde geworden op het wereldkampioenschap voor militairen. In de Verenigde Staten won de keepster uit Zierikzee met Oranje in de strijd om de derde plaats met 1-2 van Frankrijk. In de halve finale was Oranje na verlen ging uitgeschakeld door de uitein delijke wereldkampioen Brazilië. Dugardein was voor de derde keer present op het WK voor militai ren. In 2004 werd ze met Oranje wereldkampioen, in 2007 volgde een vierde plaats. hulst - Atleet Tommie Staal is in Hulst Zeeuws kampioen gewor den op de 1500 meter. De veertien jarige Schouwse C-junior deed mee bij de B-junioren en liep tus sen de senioren naar de Zeeuwse titel, een persoonlijk record en een baanrecord. Hij kwam tot een tijd van 4.18,5. In de wedstrijd werd hij daarmee derde. Hij moest alleen Sébastièn Schletterer (tweevoudig winnaar van de Kustmarathon) en thuislo- per Rik van Laarhoven voor zich dulden. middelburg - Mahboeb Rahimi maakt deel uit van de Nederlandse amateurselectie onder 16 jaar. De voetballer van Cortgene/JVOZ gaat met Oranje naar de Konink- rijksspelen op Aruba. De Spelen worden van 25 tot en met 31 juli ge houden. Voor de selectie waren in eerste instantie 35 amateurspelers opgeroepen. Rahimi is een aanval ler en kwam de afgelopen jaren uit voor Cortgene/JVOZ. De Middel burger begon zijn loopbaan bij Dauwendaele. Komend seizoen speelt hij voor NAC Bi. door Roeland van Vliet DISHOEK - Beachvolleyballer Timko Lokerse genoot gisteren nog na van zijn overwinning in het ere- divisietoernooi in Rotterdam. Sa men met de Haagse Bart Bolsterlee versloeg hij zondag enkele profs. „In de finale waren we uitzonder lijk goed", zei de Walchenaar zon der blikken of blozen. „In de eerste set hebben we zelfs geen fout ge maakt." En dat terwijl het koppel het toer nooi maar matig was begonnen. Lokerse (34) en Bolsterlee (24) ver loren vrijdag namelijk al in hun tweede wedstrijd, waardoor ze via de verliezersronde („De lange rou- UIT »- DUIVENSPORT Creil met 7302 duiven. Samenspel 1 (1510 m/m): 1. C. de Graaf, 2. E. de Wever, 3. C. Rie- mens, 4. I. den Dekker, 5. J. Vermeere. In de overige Samenspelen werd geen volledige uit slag opgemaakt i.v.m. problemen bij de los sing. La Souterraine met 4044 duiven. Samenspel 1 (1325 m/m): 1. J. de Ruijsscher, 2. M. de Poorter, 3. comb, de Wever, 4. R. Zeegers, 5. F. Leliaert. Samenspel 2 (1336 m/m): 1. O. Hae- rs, 2,4. R. Herman, 3,5. gebr. Scheele. Samen spel 3 (1309 m/m): 1. A. Schuren, 2,4. gebr. van Beveren, 3. comb. A. van Daalen&Zn, 5. A. Mattens. Samenspel 4 (1333 m/m): 1. comb. R&L. Traas, 2. J. van 't Westende, 3. D. Wagen aar, 4. J. van Maldegem, 5. comb, de Kooning. Samenspel 5 (1307 m/m): 1. F. Grootjans&Zn, 2. comb, van Hijfte, 3. C. Zegers&Kzn, 5. comb. J&M. de Groot. Samen spel 6 (1318 m/m): 1,3. JJ. Bolier, 2. A. Capel- |e, 4. M. de Graaf, 5. J. Quist. Samenspel 7 (1338 m/m): 1. Jacco de Nooijer, 2. H. Melis, 3. G. de Nooijer, 4. P. van Dongen, 5. K. Min- derhoud. Provinciaal La Souterraine: 1. Jacco de Nooijer, 2. O.* Haers, 3. comb. R&L. Traas, 5,20. H. Melis, 6,12. G. de Nóoijer, 7. P. van Dongen, 8,15. K. Minderhoud, 9. J. de Ruijs scher, 10. M. de Poorter, 11,18. R. Herman, 13. H. Biemans, 14. comb. De Ridder, 16. gebr. Scheele, 17. JJ. Bolier, 19. A. Capelle. Provinciaal St. Vincent: 1. C. Hoek, 2. R. v.d. Pijl, 3. comb. Flipse, 4. comb. Hoek, 5. LP. Schroevers, 6. Jac. De Ridder&Zn, 7. JC. Paau- we, 8. Sj. De Keijzer&Zn, 9,16. J. Steketee, 10. te") verder moesten zien te ko men. „Ik denk dat we nog niet hele maal geconcentreerd waren", ver telde Lokerse. „En het lag ook aan de ballen. In de eredivisie spelen we met Gala-ballen, waaraan we vrijdag weer even moesten wen nen. Ik vind het rotballen. De bal len van Mikasa zijn veel prettiger. Daarmee spelen we ook in de Euro pese wedstrijden en tijdens onze trainingen." Lokerse en Bolsterlee kwamen ver volgens op stoom en haalden door een serie klinkende overwinnin gen de eindstrijd. Daarin troffen ze Emiel Boersma en Joppe Paulides, twee fullprofs en bomen van man nen. Onbevangen spelend tikten de underdogs de favorieten com pleet weg, vooral de eerste set. Lo kerse: „Toen ze merkten dat wij bleven scoren, raakten ze gefrus- A. v.d. Linde, 11. A. Coppoolse, 12. Ineke Quist, 13. H. Siereveld, 14. gebr. van Beveren, 15. F. Janssens,17 H. Westveer, 18. comb. Meerman, 19. E. Ulijn, 20. C. v.d. Graaff&Zn. TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, eerste ron de: Ferrer (Spa/3) - Huta Galung (Ned) 6-2 7-5, De Bakker (Ned) - Phau (Dui) 7-6 (3) 2-6 1-1 afgebroken wegens duisternis. Vrouwen, eerste ronde: Krajicek (Ned) - Erra- ni (Ita) 6-4 6-2. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, ProTour. Derde etap pe Davos - Lumino: 1. Cavendish (GBr) 195 km in 4.39.27 (41,954 km/uur), 2. Freire (Spa), 3. Hushovd (Noo), 4. Gavazzi (Ita), 5. Ro- jas (Spa), 6. Van Avermaet (Bel). Algemeen klassement: 1. Cancellara (Zwi) 8.25.39, 2. Kreuziger (Tsj) 0.22, 3. Klöden (Dui) 0.25, 4. Hincapie (VSt) 0.27, 5. Martin (Dui) 0.34, 6. Monfort (Bel). Zuiddorpe. 39e Internationale Boekweitron de: 1. Koen van de Velde (B), 2. Gerwin de Regt (nispen), 3. Raoul Poortvliet ('s-Heeren- hoek), 4. Ferdinand Boogaard (Vlissingen), 5. Martijn Simons (Roosendaal), 6. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen), 7. Arno Hartog (Giessen- burg), 8. Danny Janssen (Hoeven), 9. Jeremy Hils (Aus), 10. Jerry Kallenfels (Breda), 11. Sjac- co Matthijs (Terneuzen), 12. Johnny van der Klooster (Lewedorp), 13. Steve Rudkin (GB), 14. Andrew Simpson (Aus), 15. Rik Lugten- burg (Goedereede). Ronald Zwager (rechts) is één van de drie spelers van Schouwen-Duiveland die zijn opgenomen in de Zeeuwse selectie. foto Dirk-Jan Gjeltema 'J W: 10x Walibi World famiiiepassen t.w.v. 225,- 10x Jaarabonnement BOVAG Pechhulp t.w.v. 49.95 10x Weekendje weg voor 2 personen t.w.v. 199,- 10x Jaarabonnement Autoweek t.w.v. 90,50 6a naar www.mijnautobedrijf.nl I Je bent betaal bij onafhankelijk auKbedriit BOVAG Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111 - 415 210 www.garage-kerkwerve.nl Bijzet Fioole Auto's Julianastraat 44 4301 NC Zierikzee Tel. 0111 - 414 194 www.bijzetfioole.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48