i-i MJ 1 KORTING Zeeland Schadecentrum Smerdiek Jubileum Highland Games Einde aan tocht voor gevangene Hulsterse spaart lipjes melkcups i®fHarm s BOBBE DAMESMODE GIMBRÈRE DAMESMODE Braderiekortingen 10%-50% Robbert Lavën Oppervlaktewater op bedrijventerrein heeft na brand bruine kleur. Gestrand Schotse en Ierse muziek en fysieke proeven op Karolingische Burg. Wees iedereen een trapje voor... wolstraat vlissingen lange delft middelburg PODO - POIN Zorg voor Voet 8» Schoen donderdag en vrijdag SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl Dinsdag 16 juni 2009 23 door Raymond de Frel SINT-MAARTENSDIJK - Gedupeerde bedrijven van de grote brand aan de Nijverheidsweg in Sint-Maar tensdijk kunnen hun schade mel den bij de gemeente Tholen. Zij zorgt er vervolgens voor dat het ac tiecentrum Centraal Registratie en Afhandeling Schade een zo volle dig mogelijk beeld schetst van de omvang van het drama. Tholen spant zich ook in om vervangende bedrijfsruimtes te zoeken voor ge dupeerde ondernemingen. Het bedrijventerrein aan de Nijver- door Harold de Puysseleijr HULST - Postzegels of voetbalplaat jes, vooruit. Maar wie spaart nu de dekseltjes van plastic koffiemelk- cupjes? Hennie van Koolwijk uit Hulst kwam twee jaar geleden op het idee. Ze had er toen nog geen flauw benul van dat er een hele verzamelcultus bestaat rond de lip jes. Inmiddels is ze zelfs het eerste lid uit Zeeland van de IVKD, de In ternationale Verzamelaarsvereni ging van Kofïiemelkcup dekseltjes. Nederland heeft in vergelijking met andere landen bijna niets te bieden op het gebied van de dek seltjes. Vaak staat daar alleen de naam van de fabrikant op. Een kof- fiemelkcupje met de naam van een restaurant of café erop is al een bijzonderheid. Nee, dan Zwit serland, volgens Hennie het mek- ka voor de verzamelaar. Daar brengen fabrikanten hele series uit met verschillende thema's, zoals oldtimers, kindertekeningen of dertig verschillende dekseltjes met fragmenten uit de nieuwste James Bondfilm. Voor de Hulsterse ging deze nieuwe wereld open tijdens een bezoek aan de verzameljaar- beurs in Utrecht. Haar verzame ling is tot eind juni te zien in de bi bliotheek in Hulst. VLISSINGEN - Een zeehondje van drie of vier dagen oud is gisterochtend gestrand op de glooiing voor de Gevan gentoren in Vlissingen. Volgens Jaap van der Hiele van de Eerste Hulp aan Zeezoogdieren had het beestje zijn navelstreng nog niet verloren. Dat gebeurt meestal als de huilers een dag of zeven oud zijn. Het zeehondje weegt acht of negen kilo en was volgens Van der Hiele fel genoeg om deze stranding te overleven. Er waren geen complicaties. Het dier is gistermiddag naar de Zee hondencrèche in Pieterburen gebracht om aan te ster ken. Het beestje heeft de naam Michiel de Ruyter gekre gen. foto Ronald de Hondt heidsweg in Sint-Maartensdijk is sinds gisterochtend weer op nor male wijze bereikbaar. De brand weer laat het vuur dezer dagen ge controleerd uitbranden. „Het heeft geen zin om de brandhaard te be strijden, omdat we te maken heb ben met een olieachtige substantie in de pindafabriek Katjang Pedis. Alles wat je daarop spuit, loopt er meteen weer af Het zou verspil ling van het bluswater zijn", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. Het water in de plassen en sloten op het bedrijventerrein kan bruinig kleuren. Dit komt omdat bluswater in aanraking is geweest met olie in de pindafabriek. De ge meente meldt dat de bruinige kleur geen gevolgen heeft voor de volksgezondheid. De brandweer meet regelmatig of er schadelijke stoffen zijn vrijgekomen bij de brand. Omdat het vermoeden be staat dat er een kleine hoeveelheid kwik aanwezig was in het bedrijfs verzamelgebouw, voert ook het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu metingen uit. Het instituut verwacht overigens geen kwik in de lucht, bodem en vegeta tie te vinden. De resultaten van de proefmonsters zijn in de loop van deze week bekend. PW Het bedrijventerrein aan de Nij- verheidsweg in Sint-Maartens dijk is weer bereikbaar. De brand weer blust niet meer, maar heeft nog wel dagenlang werk. Bij de getroffen ondernemers komt langzaam het besef wat hun het afgelopen weekend is overko men. Cor Niemantsverdriet, eige naar van Auto Workshop aan de Nijverheidsweg, belde zaterdag als eerste naar alarmcentrale 112. „Ik stapte in de auto op weg naar huis en hoorde een grote knal. Toen ik bij de buren rookpluimen zag, heb ik meteen 112 gebeld. Vervolgens heb ik met hulp van omstanders nog 44 van mijn 50 auto's kunnen redden." Zijn bedrijf ging daarna in vlammen op. „Ik schat de scha de op een half miljoen euro. Ik denk dat ik goed verzekerd ben, al zal dat pas achteraf blijken. We zijn nu druk op zoek naar een nieuw onderkomen." PHILIPPINE - Eindhovenaar Stan van Kroonenburg heeft zijn fiets tocht van Philippine naar Patra in Griekenland volbracht. Van Kroonenburg arriveerde eind vorige week bij de gevangenis van de Griekse plaats, waar zijn zwa ger Obad Yazbeck uit Philippine al ruim tweeënhalf jaar gevangen zit. Zondag 10 mei vertrok Van Kroo nenburg in z'n eentje uit het Zeeuws-Vlaamse Philippine, uitge wuifd door de familie, onder wie Obads echtgenote Esther Spues- sens en haar dochter Phoebe. Van Kroonenburg maakte de tocht, die precies een maand in be slag nam, om aandacht te vragen voor de situatie waarin Obad en zijn gezin verzeild zijn geraakt. Obad zit in de gevangenis in Patra een straf uit voor vermeende drugssmokkel. De inzameling ten bate van Spuessens, die een kapi taal kwijt was aan juridische on dersteuning, heeft tot nu toe 8700 euro opgeleverd. De familie van Obad wachtte de fietser op bij de gevangenis in Grie kenland. Een dag eerder bezoch ten ze daar hun echtgenoot en va der. OOST-SOUBURG - De Highland Ga mes Zeeland op de Karolingische Burg in Oost-Souburg worden ko mend weekeinde voor de tiende keer gehouden. Het evenement begint vrijdag avond al met muziek in de feest tent. Vanaf 20.00 uur treedt Rapal- je op, een band die Ierse, Schotse en Nederlandse folk op eigen wij ze brengt. Ze spelen ook op tradi tionele Ierse en Schotse muziekin strumenten. De avond is, net als de wedstrijd zaterdag, voor ieder een gratis toegankelijk. De Highland Games beginnen za terdag omstreeks 9.30 uur met een Parade of Teams. De deelnemers trekken in Schots tenue, onder be geleiding van een doedelzakband, van het NS station in Souburg naar de Burg via de Kanaalstraat. De officiële aftrap van de spelen is om tien uur. De tien deelnemende teams leggen vanaf dat ogenblik de hele dag traditionele proeven af zoals hamerslingeren, kogelstoten, touwtrekken en strobalen gooien. Ook moeten meterslange boom stammen over de kop worden ge gooid. De wedstrijd is verdeeld in twee categorieën: sportief en heavy (zwaar). Er zijn titels te verdelen voor het beste team, de beste man en de beste vrouw. Ook is er een prijs voor het best geklede team en voor de beste captain. De spel- leiding is in handen van de voor malige Sterkste Man van Neder land, Wout Zijlstra. Omstreeks vijf uur vindt de prijsuitreiking plaats. Ook voor kinderen van vier tot tien jaar zijn er parcoursen uitge zet met verschillende spelonderde- !en. Meedoen aan de kindergames kost één euro per kind. Iedere deel nemer krijgt dan na afloop een cer tificaat. Kinderen die het liever rus tiger aan doen, kunnen meedoen met stokbrood bakken of op een springkussen spelen. Sterke mannen en vrouwen ver zamelen zich zaterdag voor de tiende keer op de Karolingische Burg in Oost-Souburg voor de traditionele Highland Games. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com En kom langs voor een proefrit! Trek® T-500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TRE'M€ Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 18 - 412544 RIJWIELCENTRALE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45