K One doet een gooi Bewoners Kluutstraat willen geen voetpad Medewerkers hospice actief in zorgcentra Dienst Landelijk Gebied wil pad en groen aan rand Poortambacht 10. Wandeling langs vloedlijn Neeltje Jans Fanfare viert jublieum met themaconcert Fietstochten vanaf trampolinecentrum Weer drie coniferen in brand gestoken 'Streetdance is stoer en uitdagend. Je moet jezelf laten zien. Het is geen dans voor Kerk houdt verkoping voor vloerbedekking Harmonie en voetbal houden rommelmarkt Nick en Simon zingen op Havenfeest Tholen Pastor vertelt over hoe en waarom pelgrimage Rollen langs de Zierikzeese dreven 11 18 I Dinsdag 16 juni 2009 S door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Bewoners van de Kluutstraat en Kiekendiefstraat in Zierikzee zien niets in de aanleg van een voetpad achter hun hui zen. Dat hebben ze laten weten aan de Dienst Landelijk Gebied (DLG), de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de uitvoe ring van 'groene plannen'. DLG wil achter de Kluutstraat, aan de rand van de nieuwe wijk Poort ambacht to, komend najaar een groenstrook met wandelpad reali seren. Die moet beginnen in de Kiekendiefstraat. Volgens DLG is de strook nodig om de nu nogal abrupte overgang van wijk naar na tuurgebied geleidelijker te maken. Het voetpad dient om 'bewoners van Zierikzee het natuurgebied te kunnen laten beleven'. De direct betrokken bewoners van twintig adressen werden in april geïnformeerd en konden vervol gens mondeling en schrifteling rea geren. De meesten zien het nut van een groenstrook, met afwisse lend hoge en lage begroeiing, wel in. Daar een slingerend voetpad van zo'n 150 meter doorheen ma ken, zoals het plan is, zien ze ech ter niet zitten. Het nut is niet be wezen, het vrije uitzicht wordt ver stoord en de privacy wordt aange tast, geven ze aan. Verder zijn be woners bang voor brommers en hangjongeren. DLG beslist donderdag in dorps huis De Putmeet in Scharendijke definitief over het plan. De open bare vergadering begint om 13.30 uur en iedereen mag inspreken. NEELTJE JANS - Natuurmonumen ten, het Zeeuwse Landschap en de Nederlandse Onderwatersport bond houden zondag een wande ling rond de vloedlijn op Neeltje lans. Daarbij wordt zowel waterle ven (in aquaria) als duingebied be keken. De wandeling begint om 14.00 uur op de parkeerplaats bij het Del tapark. Aanmelden kan via 0113 569110 of 0118 642532. OUDDORP - Fanfareorkest De Hoop houdt zaterdag voor de tiende keer het themaconcert Pop in Con cert. Dat gebeurt in sporthal Dorpstienden in Ouddorp. Er komen nummers voorbij uit de oude doos, maar ook moderne popliedjes. Een vijfkoppige zang groep zorgt voor vocale ondersteu ning. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang kost 15 euro. WESTENSCHOUWEN - Vanaf Tram polinecentrum Westenschouwen, aan de rotonde bij Westenschou wen, zijn komend weekeinde weer fietstripjes te maken. Zater dag staat de Abelentocht op het programma. Onderweg is ruimte voor een korte duinwandeling. Zondag focust de Steltloperroute op vogels in een aantal inlagen. De tochten zijn te rijden vanaf 11.00 uur. MIDDELBURG - Op drie plaatsen in Middelburg zijn in de nacht van zondag op maandag coniferen in brand gestoken. Dat gebeurde op de Oostperkweg, het Zanddorp en de Noordweg. Nadat er dit voor jaar op veel plaatsen coniferen in brand waren gestoken, zijn een aantal jongens aangehouden. De politie wil niet zeggen of ze een verband ziet tussen deze verdach ten en de laatste branden. mietjes danseres Kirsten Bravenboer NIEUWERKERK - De Hersteld Her vormde Kerk Sirjansland in Nieu- werkerk houdt zaterdag een verko ping in de loods van schildersbe drijf De Wit aan de Burgemeester Boumanstraat 2 (achter de C1000). Het aanbod is divers en loopt uit een van boeken en kleding tot hap jes. De opbrengst gaat naar nieuwe vloerbedekking in het verenigings gebouw. De verkoop duurt van 9.00 tot 15.00 uur. ZONNEMAIRE - Harmonieverenig ing Nut en Uitspanning en voetbal vereniging Zonnemaire houden za terdag voor de veertiende keer een rommelmarkt. Die wordt gehou den aan de LM. van der Bijlstraat in Zonnemaire. Naast tweede hands spullen zijn er prijzen te winnen met een rad van fortuin, en zijn oude tractoren, een edels mid en een palingroker aanwezig. De markt begint om 9.00 uur. THOLEN - In de Haven van Tholen wordt zaterdag de vijfde editie van het Havenfeest gehouden. De Stichting Promotie Tholen zorgt voor de organisatie. Het dagpro gramma begint om 10.00 uur met ballonnen oplaten. Verder is er on der meer een jaarmarkt, standhou dersconcours, korenfestival en Thools kampioenschap haringhap pen. 's Avonds treden onder ande ren Nick en Simon op. 'S-HEER ARENDSKERKE - Pastor Al- bert Damen houdt vrijdagavond bij het Vrouweputje in 's-Heer Arendskerke een lezing over pelgri mages. Damen, die veel tochten heeft begeleid, gaat in op de vraag waarom mensen op bedevaarts tocht gaan en wat zij tijdens zo'n tocht ervaren. De lezing begint om 19.00 uur. Na afloop gaat de vuur- korf aan en kan een drankje wor den gedronken. life Hkn ïlSMïBSISSHBL Streetdanceteam K One gaat begin juli naar de Europese Kampioenschappen in Slovenië. ZIERIKZEE - Her en der een zweetdruppel, maar vooral (glim)lachend. Circa 80 mensen - wandelaars, rolstoelers en begeleiders - genoten gisteren van de eerste ronde van de wandeldriedaagse voor senioren in Zierikzee. Met tussendoor een ontvangst door wethouder Renden op het gemeentehuis. zie ook www.pzc.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Het hospice Schou- wen-Duiveland en drie zorgcentra van Allévo zullen hun samenwer kingsverband verder formaliseren. Vrijwilligers van VPTZ-thuis, geli eerd aan het hospice, gaan in de zorgcentra In 't Opper (Bruinisse), Duinoord (Burgh-Haamstede) en Borrendamme (Zierikzee) desge wenst stervende mensen begelei den. VPTZ-thuis doet dat al bij mensen thuis. Dat gaat meestal via thuiszorg. In zorgcentra gaat dat niet op, wat een andere aanpak no dig maakt. Het hospice biedt nu al af en toe mantelzorg in zorgcen tra. Voor zorgcentrum De Wieken in Zierikzee zijn eerder al officiële afspraken gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40