Zeeland PZCI Actie voor behoud dagbehandeling Pleidooi voor steun pontje Zijpe 17 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 25 Directie ziekenhuis beslist binnenkort over lot Zierikzeese afdeling. Spelletje Nieuwe impuls voor Zeeuwse Boekenprijs Dinsdag 16 juni 2009 Zeeuwse bedrijven zitten nog in diep dal Tip? schouwen-duivelandd'pzc.nl door Martijn de Koning NOORDCOUWE - Twee Schou- wen-Duivelandse vrouwen zijn een handtekeningenactie begon nen voor behoud van de afdeling Dagbehandeling in het Ooster- scheldeziekenhuis in Zierikzee. De directie van het ziekenhuis onder zoekt momenteel of de afdeling in Zierikzee blijft bestaan. Binnen en kele weken geeft ze daarover duide lijkheid. De dames LoschacofF uit Noord- gouwe en Kloosterboer uit Dreischor, zelf regelmatig gebrui kers van de afdeling, uiten hun zor gen over de mogelijke verdwijning van de afdeling. Daar worden men sen ontvangen die niet hoeven te overnachten, maar wel voor tame lijk langdurige behandelingen ko men. Het gaat daarbij onder meer om chemotherapie en kijkoperaties. Als de voorzieningen uit Zierikzee verdwijnen, zouden patiënten naar Goes moeten reizen. „We zijn bezorgd dat er weer een stukje leefbaarheid van Schou wen-Duiveland verdwijnt", zegt Loschacoff „En we vrezen dat al leen een breed gedragen actie dit scenario kan voorkomen." De vrouwen hebben hun kennis senkring gemobiliseerd. Die gaat de deuren langs in verschillende kernen. Verder liggen er lijsten in het ziekenhuis, waar iedereen zijn of haar handtekening kan achterla ten. „De handtekeningen gaan vol Twee bezorgde inwoners van Schouwen-Duiveland zijn een ac tie begonnen voor behoud van de afdeling Dagbehandeling in het ziekenhuis van Zierikzee. gende week met een begeleidende brief naar de ziekenhuisdirectie, ge deputeerde Van Heukelom en commissaris van de koningin Peijs", verklaart Loschacoff Volgens ziekenhuiswoordvoerder Jaap Nelemans is er nog niets te zeggen over de eventuele verdwij ning van de afdeling. „We bekij ken momenteel alle mogelijkhe den. We wegen alle voor- en nade len af Aan de ene kant weten we hoe tevreden zowel het personeel als de patiënten zijn over de afde ling. Aan de andere kant moeten we concluderen dat die momen teel niet rendabel is. Het loopt als een zonnetje, maar dan nog is er te weinig aanbod om de kosten te dekken." Dus moet er iets veranderen, stelt Nelemans. „Óf we staken bepaalde diensten, óf we moeten ervoor zor gen dat die op een bepaalde ma nier weer wel rendabel worden." Dat zou kunnen betekenen dat slechts een deel van de diensten van de afdeling verdwijnt: dure operatiekamers worden opge doekt, maar chemotherapie blijft in Zierikzee wel mogelijk. „Het zou kunnen", stelt Nelemans. „Nog voor de zomervakantie laten we weten waar we voor kiezen." ZIERIKZEE - Wat het weer de rest van de 64ste editie van het wandelevenement is in ie- uit duizend lopers gerekend, de teller liep op mers", licht Verwijs toe. Doorgaans doen er week doet, wacht Cees Verwijs van het organi- der geval perfect verlopen. „Alles was prima, het laatste nippertje nog tot ongeveer 1200 tussen de 1100 en 1300 wandelaars mee. serend comité van de Zierikzeese Avondvier- Heerlijk weer. En de inschrijving was boven deelnemers op. „Een school was het bijvoor- daagse rustig af. De eerste avond van de verwachting." Werd er zondag nog op hoog- beeld vergeten. Dat scheelt al snel 50 deelne- foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Zeeuwse pontjes verdienen meer financiële steun, wil Rondje met een Pontje over een paar jaar niet ter ziele gaan. Die boodschap geeft Eric Moer land van rederij 't Zeehaantje, ho tel Oosterschelde en restaurant 't Veerhuis in Anna Jacobapolder af. Gisteren werd het pontje Anna Ja- cobapolder-Zijpe na een paar jaar stilte weer in gebruik genomen. Moerland is eigenaar van het huidi ge pontje en gelooft door-en-door in het concept. „Het hoort bij Zee land. Ik zie de pontjes als cul tuur-historisch erfgoed". Het veer draagt bij aan het herstel van socia le contacten („Nadat de Philips- dam gereed kwam, is ons contact mdt Bruinisse helemaal weg") en kan veel bijdragen aan de aantrek kingskracht van Zeeland, weet Moerland. Zaak is om slimme lin ken te leggen. „En betrek daar de hele provincie bij. Zo'n nationale fietsdag had bijvoorbeeld goed aan Rondje met een Pontje gekoppeld kunnen worden." Van de gemeen te Tholen krijgt Moerland wel wat subsidie. Of Schouwen-Duiveland ëen duit in het zakje doet, is hem nog niet bekend. Drie generaties Moerlandvrouwen hebben het pontje Anna Jacobapolder-Zijpe gistermiddag met een fles water symbolisch ten doop gehouden om de heropening van de veer dienst te vieren. Champagne brengt, als de boot al gedoopt is, ongeluk. Het pontje Zijpe voer vier jaar geleden voor het laatst. tihïirV ALMANAK Die kleuter uit Vlissingen houdt van fietsen en van computerspelle tjes. Sinds vorige week fietst hij zonder zijwieltjes. Nog wat aarze lend op de stoep. Als oefening fietste hij zaterdag met zijn moeder naar school om de route een beetje onder de knie te krijgen. Keurig bleef hij op de stoep. Dolgraag wilde hij ook 'voor het Tip? redactie@pzc.nl echt' naar school fietsen, maar moeder legde uit dat dat nog niet kan. „Eerst moet je netjes op het fiets pad en op de straat kunnen fietsen. Als dat lukt, mag je écht met de fiets naar school." De jongen had de boodschap goed begrepen. Enthousiast zei hij: „Dus als ik naar school mag fietsen, heb ik het derde level gehaald!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39