Economie Tomtom geeft aandelen uit Golden Tulip wil in zee met Starwood kpn 1 Gratis toestel uit de BuffelCollectie bij de BedrijfsBundel van KPN. 1 i Eigen postzegel voor Dikkie Dik Maker navigatiesysteem probeert schuldenlast te verlagen. Minder mensen met een baan in EU Nieuwe topman bij Belgische Fortis Supermarkten controleren op alcohol Belangrijke delen Econcern failliet Nederlands gas voor Frankrijk en België cF Dinsdag 16 juni 2009 I 11 AMSTERDAM - Golden Tulip wil worden overgenomen door de ho telinvesteerder Starwood. De hotel- groep, deels in surseance, deels fail liet, voert exclusieve onderhande lingen met de Amerikanen. De franchisehouders voelen zich over vallen. Golden Tulip onderhandelt met Starwood Capital over de overname van de hele groep, zo wel de eigen hotels als die van zelf- h standige ffanchise-ondernemers. j|| Golden Tulip vroeg in april uitstel van betaling aan. Dat had geen di recte invloed op de meeste Tu- lip-hotels, omdat die worden ge rund door franchisenemers. De ei gen hotels werden eind vorige maand failliet verklaard, de fran- chisetak verkeert in surseance. De Nederlandse franchisers moes ten de kandidatuur van Starwood, uit een persbericht vernemen. „Wij zijn niet apart op de hoogte gesteld", zegt Harry Westers van Westcord Hotels, dat in Amster dam vier Golden Tulips uitbaat. Starwood Capital wil de naam Gol den Tulip overnemen en de sa menwerking met de franchisene mers voortzetten. DEN HAAG - Dikkie Dik heeft zijn eigen postzegel. Pre- dam' in aanwezigheid van kleuters. Tooske Ragas wordt sentatrice Tooske Ragas (I) verraste Dikkie Dik en zijn het gezicht van een nieuwe campagne van TNT Post. De bedenker, illustrator Jet Boeke, met de Dikkie Dik ver- campagne heeft als thema: Met een kaartje ben je nóg jaardagspostzegels. De presentatie vond plaats tijdens jariger. De campagne is opgebouwd rond het versturen een feestelijke bijeenkomst in 'Sesamstraat in Maduro- van verjaardagskaartjes. foto ANP DEN HAAG - Tomtom gaat de schul denlast verlagen via de uitgifte van nieuwe aandelen. De Nederlandse maker van navigatiesystemen voor auto's en mobiele telefoons denkt ruim 400 miljoen euro op te halen via een claimemissie. Tomtom heeft een schuldenlast van 1,1 mil jard euro doordat het in 2007 kaar tenmaker Tele Atlas overnam voor 2,9 miljard euro. De emissie wordt met belangstel ling gevolgd door veel andere beursgenoteerde bedrijven. Analis ten verwachten dat meer firma's de komende tijd gaan proberen hun balans te versterken via het uitgeven van nieuwe aandelen. Tomtöm is het eerste grote Neder landse bedrijf dat deze weg bewan delt. Succes voor de emissie lijkt op voorhand verzekerd. De vier op richters van Tomtom, die nu nog 51,5 procent van de aandelen in handen hebben, nemen voor ruim 169 miljoen euro deel. Hun geza menlijke belang in het bedrijf neemt daardoor af tot ruim 47 pro cent. Tegelijkertijd nemen twee grote investeerders, Cyrte Invest ments en Janivo Holding, een be lang van 70 miljoen in Tomtom. De rest van de nieuwe aandelen, ter waarde van 159 miljoen euro, wordt naar de markt gebracht via een consortium van banken. De koers van de aandelen van het Nederlandse navigatiebedrijf kwam afgelopen jaar mede door de financieringsproblemen zwaar onder druk té staan. De beurswaarde van Tomtom kel derde van bijna 8,5 miljard euro medio 2008 naar amper 400 mil joen euro begin dit jaar. De afgelo pen weken steeg de koers fors na geruchten dat het Amerikaanse technologieconcern Apple een be lang in het bedrijf zou willen ne men. Samsung Ultra TOUCH Met touchscreen cp De BedrijfsBundel van KPN. Eén tegoed voor mobiel bellen, sms, e-mail en internet. Vanaf €22,50 (excl. btw). Verkrijgbaar via kpn.com/bundel primafoon BS sluit je aan LUXEMBURG - De werkgelegenheid in de landen van de eurozone is in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,8 procent gedaald in vergelij king met het kwartaal daarvoor. Ten opzichte van het eerste kwar taal vorig jaar had 1,2 procent min der mensen betaald werk. Dat maakte het Europees statistisch bu reau Eurostat gisteren bekend op basis van een eerste schatting. Dezelfde cijfers gelden ook voor al le 27 landen van de Europese Unie. Ook daar was de afname respectie velijk 0,8 en 1,2 procent. BRUSSEL - Het Belgische beursgeno teerde Fortis krijgt een nieuwe top man. Vanaf 1 juli dit jaar neemt Bart de Smet de voorzittershamer over van de huidige bestuursvoor zitter Karei de Boeck. Dit maakte Fortis gisteren bekend. De Smet heeft de afgelopen 2,5 jaar leiding gegeven aan de Belgische verzeke- ringstak van Fortis. Hij moet het concern op de kaart zetten als in ternationale verzekeringsgroep. Het beursgenoteerde Fortis bestaat nu uit een Belgische en een inter nationale verzekeringstak. LEIDSCHENDAM - In de periode van eindexamenfeesten controleren su permarkten extra bij de aankoop van alcohol en tabak door jonge ren. Personeel krijgt de instructie extra alert te zijn, zo heeft het Cen traal Bureau Levensmiddelen giste ren laten weten. Eind deze week worden de uitsla gen van de examens bekend. Tradi tiegetrouw slaan veel jongeren dan aan het feesten. Ook breken bin nenkort de vakanties weer aan. Re den voor de supermarktbranche om extra te controleren. UTRECHT - De rechtbank in Utrecht heeft zes belangrijke on derdelen van Econcern failliet ver klaard. De onderneming, waar 1200 mensen werken, vroeg eind mei uitstel van betaling aan. Dat leidde tot zorg bij minister Ma ria van der Hoeven (Economische Zaken) en bij de Tweede Kamer. Econcern houdt zich bezig met duurzame energie en speelt een be langrijke rol in de uitvoering van het milieubeleid. Het is onduidelijk hoe het nu ver der gaat met de onderneming. GRONINGEN - GasTerra, de onderne ming die handelt in aardgas en voor de helft in handen is van de staat, heeft een contract met GDF Suez verlengd tot 2029, maakten beide ondernemingen gisteren be kend. Het contract voorziet in de levering van enkele tientallen mil jarden kubieke meter gas, aldus een woordvoerster van GasTerra. GDF Suez wil dit gas vooral afzet ten in Frankrijk en België. Nederland levert al sinds 1967 aard gas aan GDF en het ging daarbij in totaal om 269 miljard kubieke me ter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31