Sport Jacco de Nooijer wint met zijn broer Arjan als talisman uitzonderlijk goed' Van de Velde voelt zich thuis in Boekweitronde ÊÊËflBSIISi Duivensport beleeft een bewogen weekeinde na vernielingen in Creil. WDinsdag 16 juni 2009 33 door Fred Rabout OOSTBURG - De duivensport beleef de* een bewogen weekeinde. Bij het vitesseconcours vanuit Creil sneden enkele hangjongeren op de lossingsplaats de manden open. Hierdoor ontsnapten er duiven van negen Zeeuwse verenigingen. Het gevolg was dat er geen uitsla gen konden worden opgemaakt. Bij het overnachtconcours vanuit St. Vincent verliep alles wel naar wens. Kees Hoek pakte de winst. Hiervoor zorgde een driejarige ge schelpte weduwschapsdoffer, zijn derde getekende van de acht die hij had ingekorfd. Het was een duif die vorig jaar drie keer op de overnacht werd in gezet en drie keer in de prijzen viel. Voor de 74-jarige Hoek, die aan het eind van de jaren zestig zes keer Generaal van Zeeland werd bij de toenmalige zaterdag vliegers, was het weer een knap succes. Met dank aan zijn schoon zoon Jacky Nijssen want die nam de verzorging voor zijn rekening toen Kees onlangs in het zieken huis m.oest verblijven om een nieu we heup te laten plaatsen. In de nationale klassering bezette Hoek de zevende plaats. Het dagfondconcours vanuit La Souterraine ging naar de 37-jarige Jacco de Nooijer uit Arnemuiden. Hij zag zijn driejarige blauwe we- De 74-jarige Kees Hoek haalt zijn driejarige geschelpte we duwschapsdoffer als winnaar bin nen. Vorig jaar lukte dat ook al drie keer. duwschapsdoffer om 14.18 uur lan den. „Ik zag twee duiven aanko men, de ene verliet zijn gezel en zette de landing in. Het was prijs. Het werd tijd ook, want dit sei zoen ging het tot nu toe moei zaam. Ik kon amper op de lijst ko men bij mijn vereniging." De Nooijer won zes jaar geleden, ook al een keer de vlucht vanuit La Souterraine. Vorig jaar was hij er op Ruffec met een tweede plaats dicht bij. „Mijn broer Arjan schijnt over wonderbaarlijke krach ten te beschikken. Afgelopen zater dag kwam hij na lange tijd weer een keer kijken. Ook vorig jaar toen de duiven vanuit Ruffec thuiskwam, was hij er. Hij moet gewoon eens wat vaker duiven ko men wachten bij mij." Op het 'af geslankte' concours vanuit Creil ging de titel snelste van Zeeland,- naar Chris de Graaf uit Biervliet. treerd en begonnen ze fouten te maken. Die eerste set wonnen we met 21-11. Tien punten verschil is ongewoon veel." Vervolgens haal den ze de tweede set met 21-18 bin nen. In 2008 wonnen Lokerse en Bol- sterlee, die aan hun derde gezamen lijke seizoen bezig zijn, al eredivisie- 'Toen ze merkten dat wij bleven scoren, raakten ze gefrustreerd' toernooien in Scheveningen en Vlissingen. In Rotterdam vierden ze hun derde succes. „Maar in ver gelijking met die vorige twee toer nooizeges is deze belangrijker. Hier waren alle toppers aanwezig, in Scheveningen en Vlissingen niet." De twee beachvolleyballers lieten zondag zien dat ze veel in hun mars hebben. „Maar we presteren nog niet constant genoeg", beken de Lokerse. „We slagen er niet in elk toernooi dit niveau te halen. Maar goed, wij trainen ook maar vier keer in de week, terwijl die profs twee keer per dag met elkaar in het zand staan." Lokerse is architect, Bolsterlee stu deert momenteel af aan de TU Delft. Al hun overige tijd gaat op aan trainen, reizen en het spelen van toernooien. „Ik ben eigenlijk nooit vrij", stelt de Walchenaar, zonder dat hij dat overigens erg vindt. Vandaag vertrekken de twee naar Berlijn voor de German Masters. Op 25 en 26 juli zijn ze weer in Zee land te zien. In Vlissingen verdedi gen ze dan hun titel. door Wim de Vos zuiDDORPE - De Zeeuws-Vlaamse koersen lijken hem wel te liggen. Vorig jaar won de Belgische cou reur Koen van de Velde op een heel seizoen vier wedstrijden. De helft daarvan behaalde hij in Ne derland. Hij was de snelste in zo wel Zuiddorpe als Clinge. Gistera vond ging Van de Velde op herha ling in Zuiddorpe. Na een slopen de race klopte hij zijn medevluch ters Gerwin de Regt uit Nispen en de verrassende Raoul Poortvliet uit 's-Heerenhoek. Op zich is het niet zo verwonder lijk dat Belgische coureurs hoge ogen gooien in de Internationale Boekweitronde van Zuiddorpe. In de grensstreek ligt een parkoers dat ontegenzeggelijk veel overeen komsten vertoont met de Bel gische omlopen die volgens ge bruik verschillende kilometers lang zijn. Dat is ook het geval in Zuiddorpe, waar de omloop gister avond een lengte had van bijna zes kilometer. „Bovendien is het een snelle ronde. Het aantal boch ten is minimaal en ook gemakke lijk door te rijden. Hier kan echt gekoerst worden", oordeelde Van de Velde na de wedstrijd. Dat het er snel aan toeging, bleek uit de ge middelde snelheid: de koers werd gereden met een gemiddelde van 45 kilometer per uur. Daardoor was het vrijwel onmogelijk orri een ontsnappingspoging op touw te zetten. Dat gebeurde dan ook mondjesmaat. Pas in de laatste tien kilometer kwam Van de Vel de vooruit te zitten met Gerwin de Regt en met Raoul Poortvliet. Van de Velde was uiteindelijk de slimste en zeker de snelste van het trio. Ferdinand Boogaard uit Vlis singen was de rapste van de rest. Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek De Pijlers V. Dusseldorpstraat 1, Goes, 0113 22 71 04 Uw apotheek met IQ Een goed zonnebrandadvies is niet alleen op uw huidtype gebaseerd, ook de conditie van uw huid, de gevoeligheid van uw huid en uw vakantiebestemming spelen een rol. Laat u daarom goed voorlichten door Mediq Apotheek. Onze assistenten zijn opgeleid om u deskundig te adviseren met de zonnebrandtest. Natuurlijk informeren ze u daarbij ook over de invloed van bepaalde geneesmiddelen of gevoeligheid bij huidaandoeningen zoals eczeem, acné en psoriasis. Kom voor de zonnebrandtest langs bij uw Mediq Apotheek en profiteer meteen van de Eucerin SUN aanbieding. Nu bij aankoop van 2 Eucerin SUN producten een strandset kado! Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl. het eredivisietoernooi in Rotterdam. foto Pim Waslander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25