Pau Gasol biedt helpende hand 2e Zeeuwse zwem-3-daagse 4 t/m 9 juli 2009 Egypte dient protest in tegen strafschop Wereldkampioen Italië verslaat Amerikanen Ritzege Cavendish in Ronde van Zwitserland Michaëlla Krajicek doet nog mee in Rosmalen Kobe Bryant vindt eindelijk de opvolger van Shaquille O'Neal. )PBOQok °oe ^ee Zwem mee voor War Child! www.sportpuntzeeland.nl p Dinsdag 16 juni 2009 [31 BLOEMFONTEIN - Egypte heeft giste ren een officieel protest ingediend bij de organisatie van de Confede rations Cup. De Afrikaanse ploeg is het niet eens met de strafschop die Brazilië in de laatste minuut van de wedstrijd de winst (4-3) bracht. Een Egyptische verdediger haalde met zijn arm een bal van de lijn. Bondscoach Hassan Sheha- ta is van mening dat scheidsrech ter Howard Webb zijn beslissing op basis van videobeelden nam en dat is volgens hem niet toegestaan. PRETORIA - De Italiaanse voetbal lers hebben hun openingswed strijd in het toernooi om de Confe deration Cup gewonnen. De we reldkampioen was gisteravond in Pretoria te sterk voor de Verenigde Staten: 3-1. De zege kreeg pas laat gestalte. De Amerikanen kwamen voor rust op voorsprong door een strafschop van Landon Donovan. Giuseppe Rossi (2x) en Daniele de Rossi wezen de Azzurri na rust de weg naar succes. LUMINO - Mark Cavendish heeft gis teren de derde etappe van de Ron de van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Britse sprinter van Team Columbia was na 195 kilo meter van Davos naar Lumino de snelste in de massaspurt. Caven dish bleef de Spaanse Raborenner Oscar Freire en de Noor Thor Hus- hovd voor. De leiderstrui blijft in het bezit van de Zwitser Fabian Cancellara, die als tiende over de eindstreep kwam. ROSMALEN - Michaëlla Krajicek heeft gisteren in Rosmalen een in drukwekkende zege behaald. De twintigjarige speelster uit Almere versloeg in de eerste ronde van het Ordina Open de Italiaanse Sara Er- rani in twee sets: 6-4 6-2. Ze speelt in de tweede ronde tegen de Duit se Kristina Barrois, die de als acht ste geplaatste Russin Elena Vesni- na overtuigend versloeg (6-4 6-3). Krajicek had de afgelopen weken op gras niet veel gepresteerd. door Edward Swier DEN HAAG - Het kost hem altijd wat moeite de aandacht te delen. Kobe Bryant heeft daar simpelweg een te groot ego voor. Maar feit is dat de superster van de Los Ange les Lakers geen kampioen in de Amerikaanse profbasketbalcompe- titie NBA kan worden zonder een sterke man onder de basket. Won hij tussen 2000 en 2002 drie titels op rij, met de helpende hand van mastodont Shaquille O'Neal, giste ren was het andermaal raak voor Bryant. Vooral mede dankzij man netjesputter Pau Gasol. De inbreng van de 28-jarige Span jaard, 2.13 meter lang, was van doorslaggevende betekenis in de eindstrijd tegen Orlando Magic. Het lot van de ploeg uit Florida lag in handen van center Dwight Ho ward, bijgenaamd Superman. Ho ward werd echter aan de grond ge houden door Gasol. Het laatste duel, in Orlando, eindigde met 86-99 in voordeel van Bryant cs. Zelf maakte Kobe dertig punten, een fractie minder dan zijn gemid delde. Gasol tekende voor 14 pun ten én vijftien rebounds. Boven dien - en dat was moeilijk in de statistieken terug te lezen - hield hij Howard, die maar elf puntjes maakte, veelvuldig van scoren af Gasol is voor de Lakers van haast onschatbare waarde. Op 1 februari 2008 maakte de center, in 2006 we reldkampioen met Spanje, de over stap van de onbetekenende Mem phis Grizzlies naar de supermacht uit Los Angeles. Vorig jaar leidde de samenwerking tussen Bryant en Gasol weliswaar al tot de finale, maar daarin bleken de Boston Cel tics completer. Gasol leerde in die eindstrijd incasseren en zwoor wraak. Bryant besefte dat hij toch nog wat meer zijn medespelers in het spel moest betrekken. Het re sulteerde gisteren in de vijftiende NBA-titel voor de Lakers en de tiende kampioensring voor coach Phil Jackson. Bovenal was het kam pioenschap echter ook de eerste ti ro* LA Lakers is voor de vijftiende keer kampioen van de NBA ge worden. Het team wint tegen Or lando Magic het vijfde en beslis sende finaleduel met 99-86. De Spanjaard Pau Gasol (links) stelde Kobe Bryant bij de LA Lakers in staat zijn vierde kampioensring in de NBA te winnen. foto Paul Buck tel voor Gasol. Met hulp van Ka- reem Abdul-Jabbar, legendarische Laker, trainde Gasol na de Spelen van augustus 2008 (waar Spanje zilver won) op handige bewegin gen onder de basket. Zijn jumper werd steeds beter, bovendien heeft hij vaak nog maar één hand nodig om feilloos af te drukken. Dat hij het altijd zo simpel mogelijk houdt, is het grote geheim van Ga sol. „Ik kan nog zoveel van hem le ren", zei zijn tegenstrever Howard tijdens de finaleserie. Gasol was - meer nog dan Bryant ooit zal toegeven - van belang voor de Lakers. Begin deze eeuw vormde Bryant een ideaal tandem met Shaquille O'Neal. Het kwam echter tot een breuk nadat de twee een strijd om de macht, en de gunst van coach Jackson, hadden uitgevochten. Bryant 'won' de tweekamp en bleef bij de Lakers. In het vervolg werd Bryant werd in de publieke opinie echter steeds Lakers nadert Celtics meer de man die geen titel kon winnen zonder O'Neal. Jackson: „Maar Kobe is nu een leider in de echte zin van het woord. Niet zo maar de beste, maar de man die ge leerd heeft anderen voor zich te winnen." Zoals Gasol. Boston Celtics is nog altijd recordhouder in de NBA met zeventien titels. Los Angeles Lakers nadert echter tot op twee titels. LA Lakers heeft nu vijftien finales gewonnen en evenzoveel verloren. De eerste vijf kampioenschappen won de formatie overigens als Minneapolis Lakers. Phil Jackson won als coach tien titels en is daarmee recordhouder. Red Au- erbach won er negen met de Celtics. Jackson coachte Chicago Bulls naar zes titels, de Lakers naar vier. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com 1 250 meter 1 500 meter Spot j 7ppla Sportpunt Zeeland 1000 meter 3 x aqua-sporten Heb je een zwemdiploma en vind je het leuk om mee te zwemmen voor een unieke medaille? Doe dan mee met de 2e Zeeuwse Zwem-3-daagse! De voorinschrijving start 22 juni. Zwembadweg 3, Goes (volg richting haven/Hollandsche Hoeve gebied) Tel. (0113) 23 33 88

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23