Poortvliet: 'Uitdaging nergens groter' Van assistent tot trainer ln het sP°or van Versluijs en Jansen 29 32 en 33 if 31 Beperkingen bij Eindhoven doen trainer niet terugdeinzen. Wie een pivzzel maakt aam. een cuuiex, mint zelf. de ptip niet vjr Beachvolleyballer mCpfr Pau Gasol ontbrekende Timko Lokerse schakel in titeljacht van piekt in Rotterdam Kobe Bryant en Lakers Dinsdag 16 juni 2009 Tip? sport@pzc.nl Jan Poortvliet sprak gisteren niet over periodetitels, linkerrijtjes en het gehoopte aantal punten. ,Laat ik één belangrijke doelstelling formuleren: dat we het stadion weer wat voller krijgen. foto Jurriaan Balke door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Hij was er al eens as sistent-trainer, in het seizoen 1992/1993, hij is inmiddels een ech te Eindhovenaar en. was sowieso een regelmatig bezoeker van het Jan Louwers Stadion. Voor Jan Poortvliet (53) voelt de onderteke ning van de tweejarige verbintenis bij FC Eindhoven daarom 'een beetje als thuiskomen'. „Als ik hier al om me heen kijk", zei hij gistermiddag bij zijn presen tatie, „dan ken ik al zoveel men sen. Ik ben blij dat de kogel nu door de kerk is. Het gevoel bij de ze club is altijd goed geweest. Ja, ondanks de onzekerheid." Want hoewel FC Eindhoven zijn blik gisteren even nadrukkelijk op de toekomst richtte, hangt het be sluit van de licentiecommissie van de KNVB nog steeds als een Zwaard van Damocles boven de club. In alle nieuwe contracten staat een ontbindingsclausule op het moment dat er een negatief be richt komt uit Zeist. Poortvliet houdt daar geen rekening mee. „Toen de eerste contacten er wa ren, zag het er slechter uit. Ik kan me niet voorstellen dat er hier da delijk dertig mensen op straat staan. Ik heb begrepen dat de be groting en het businessplan er goed uitzien. Intern hebben de mensen daar vertrouwen in, ik ook. Eindhoven moet vooruit." Sinds zijn vertrek bij Southamp ton in januari zat Poortvliet zon der werk en daarmee had hij het wel een beetje gehad. „Drie maan den thuis, dat wil ik mezelf niet nog eens aandoen. Ik ben blij dat ik weer aan de bak kan." In de werkloze periode heeft hij vier Na een aantal maanden aan de zijlijn vindt trainer Jan Poortvliet een nieuwe werkgever. Komend seizoen leidt hij Eindhoven, mits de club zijn licentie behoudt. wedstrijden van FC Eindhoven ge zien. „En ik kan me wel wat voor stellen bij de mening van de vori ge trainer dat de ploeg te weinig heeft gekregen of gepakt, gezien het spel. Het zag er vaak heel goed uit. Het is nu aan ons om dat uit te bouwen. Als we de jongens nog meer in zichzelf laten geloven, dan kun je een heel eind komen." Poortvliet sprak gisteren niet over periodetitels, linkerrijtjes en het ge hoopte aantal punten. „Laat ik één* belangrijke doelstelling formule ren: dat we het stadion weer wat voller krijgen. Dat betekent auto matisch dat de prestaties goed zijn. De aanblik is nu vaak toch wat triest. Dat moet veranderen. Voet MIDDELBURG - Voor de derde keer in zijn carrière wordt Jan Poort vliet hoofdtrainer bij een club waar hij eerder al assistent was. Bij Stormvogels Telstar begon hij me dia 2002 als assistent, maar volgde na een paar maanden Toon Beijer al op als hoofdcoach. Beijer werd technisch directeur. In 2007 werd Poortvliet hoofdtrai ner van Helmond Sport. Vijftien jaar eerder was hij al 's actief bij de club assistent van Zierikzeeënaar Adrie Koster. Nu bij Eindhoven maakt hij voor de derde keer pro motie van assistent tot hoofdtrai ner. In 1992 was hij de rechter hand van trainer Piet Buter. MIDDELBURG - Jan Poortvliet is niet de eerste Zeeuwse trainer aan het roer bij FC Eindhoven. In de jaren tachtig van de vorige eeuw zorg den Ad Versluijs en Jo Jansen voor de Zeeuwse inbreng bij de Bra bantse eerstedivisionist. De uit Biervliet afkomstige Ad Ver sluijs leidde FC Eindhoven tussen 1982 en 1984. In het seizoen 1985/1986 gaf Eindhoven de lei ding in handen van Jo Jansen (overleden in 2003). Tussen 1997 en 2000 werd de club getraind door een goede bekende van de Zeeuwse hoofdklasser Hoek. Willem Leushuis had toen immers de leiding bij de landskam pioen van 1954. Leushuis was vo rig seizoen trainer van Hoek. bal is tenslotte uitgevonden om mensen te vermaken." Hij zal zijn ambities moeten ver wezenlijken met een zéér beperkt budget, maar Poortvliet deinst niet terug voor de onmogelijkhe den. FC Eindhoven zal door de buitenwacht als een belangrijke de gradatiekandidaat worden be schouwd. „Dat stempel zullen we hebben, daar hoef je niet omheen te draaien. Omniworld investeert, Veendam roert zich. Maar goed, dat maakt het alleen maar leuker om het tegendeel te bewijzen. Daar haal je inspiratie uit. Nergens is de uitdaging groter dan hier en dan ben ik zo eigenwijs om te den ken dat ik er iets van ga maken." www.lekkerpuzzelen.nl Cl )j> v(

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21