Nieuwe impuls Boekenprijs Kathedraal als inspiratiebron N S T buiten Racoon herneemt theatertour Samenwerking met de PZC om bekendheid van prijs te vergroten. Kunstwerk van Marinus Boezem op Neeltje Jans niet algemeen bekend. Dinsdag 16 juni 2009 27 Paul van der Velde, hoofdredacteur Zeeuws Tijdschrift en jury Zeeuwse Boekenprijs. foto Camile Schelstraete door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De Zeeuwse Boeken prijs gooit het roer om. Na de wei nig succesvolle editie van 2008 is besloten de opzet, opnieuw, te wij zigen. Het werken met categorieën ver valt en er komt een afzonderlijke prijs voor het beste boek over een Zeeuwse onderwerp. Om de prijs meer te laten leven in de Zeeuwse samenleving, is een samenwerking met de PZC opgezet. De Zeeuwse Boekenprijs bestaat sinds 2003. Zowel boeken over Zee land als boeken van auteurs met een Zeeuwse achtergrond komen ervoor in aanmerking. Door die opzet heeft de organisa tie - het Zeeuws Tijdschrift en de Zeeuwse Bibliotheek - vaak het verwijt gekregen appels met peren te vergelijken. Een indeling in cate gorieën kon dat slechts ten dele on dervangen. „Na de vorige editie zijn de initia tiefnemers bij zichzelf te rade ge gaan", zegt Paul van der Velde, hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift en secretaris van de ju ry. „In 2007 hadden we een succes volle lustrumeditie.. Alle juryleden en genomineerden waren aanwe zig in de Burgerzaal in Middelburg en het was prachtig allemaal. Vo rig jaar was een beetje een tegen valler. Er waren bijna geen juryle den en ook weinig genomineerde auteurs bij de prijsuitreiking. Een zekere soort malaise maakte zich meester van de Zeeuwse Boeken prijs." Gezien de twijfel over het be staansrecht en het draagvlak van de prijs en ook het tanende en thousiasme van de Zeeuwse boek handelaren, stond het voortbe staan van de Zeeuwse Boekenprijs ter-discussie. Hoofdsponsor Hen- drina van Cranenburgh van de Campveerse Toren in Veere zag echter voldoende toekomst en ver lengde haar contract met drie jaar. „Dat was voor ons aanleiding om door te gaan en de prijs met nieuw enthousiasme te benade ren", zegt Van der Velde. Omdat de organisatie vónd dat de prijs nog altijd te weinig bekend heid genoot, is de PZC bij de orga nisatie betrokken. De krant be steedt vanaf de zomer ruim aan dacht aan alle ingezonden boeken en zal ook de publieksstemming op touw zetten. De winnaar daar van ontvangt de PZC-pu- blieksprijs, een bedrag van 1000 euro. In totaal zijn er vanaf dit jaar drie prijzen te verdienen. De Jan Bruijnsprijs, zoals de publieksprijs voorheen heette, is voortaan be stemd voor het beste 'Zeeuws-Zeeuwse boek'. Het, vol gens de jury, beste boek uit alle in zendingen krijgt de hoofdprijs: de Zeeuwse Boekenprijs. De jury bestaat dit jaar uit voorzit ter Karla Peijs (commissaris van de 1^ De Zeeuwse Boekenprijs krijgt een nieuwe opzet. Om de prijs meer bekendheid te geven gaat de organisatie een samenwer king aan met de PZC. koningin), Ton Brandenbarg (di recteur Zeeuwse Bibliotheek), Peter Jansen (hoofdredacteur PZC), Ingo de Moor (woordvoer der Westerscheldetunnel), Anna Tilroe (kunstcritica) en Paul van der Velde. Voor de prijs komen Zeeuwse boe ken in aanmerking die sinds juli 2008 zijn verschenen. Aanmelden kan tot 15 juli via de website van het Zeeuws Tijdschrift. Medio sep tember worden tijdens Film by the Sea de genomineerde boeken bekendgemaakt. De prijsuitreiking is op 30 oktober, in de Week van het Zeeuwse Boek. www.zeeuwstijdschrift.nl AGENDA 'WSH OP PAD Verborgen kracht in Zeeland De voorzitter van de SER, Alexander Rin- nooy Kan wordt geinterviewd door Errnst Jan Rozendaal. Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek, Aula 20.00 uur; Modeshow Show van exclusieve hoeden en zijden kleding van Herma de Jong en Hanneke Parmentier, zilveren sieraden van Anli de Vries en tassen van Linda van der Poel. Burgh-Haamstede, Ring 6, galerie Het Oude Raadhuis; aanvang 19.30 uur. PODIUM Beeldend Barok Het klassieke duo Beeldend Barok brengt een klassiek programma ten gehore. Zaamslag, De Molenhof, 14.00 uur. O meer agendaniews op de website van deze krant BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Angels Demons: 20.00 uur; Terminator, Salvation: 20.00 uur; Night at the museum 2: 20.00 uur; Frost/Nixon: 20.30 uur; GOES 't Beest, Slumdog Millionaire: 20.30 uur; Merral, Ladiesnight, The Proposal: 20.00 uur; Angels Demons: 20.00 uur; Night at the museum 2: 20.15 uur; Terminator Salvation: 20.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, The Duchess: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Kan door huid heen: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Fighting: 21.00 uur; Terminator Salvation: 20.45 uur; Night at the museum 2: 19.00 uur; Angels Demons: 20.30 uur; Kan door huid heen (filmclub): 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, La Piscine: 14.00 uur; Hang over: 13.45,16.15,19.00 en 22.00 uur; I love you man: 16.00 en 22.00 uur; Kno wing: 13.45 uur; Night at the museum 2: 14.00, 16.15 en 19.15 uur; Star Trek: 19.15 uur; Terminator Salvation: 16.45, 19.15 en 22.00 uur; 17 Again: 16.15; An gels Demons: 16.30,19.00, 20.15 en 21.45 uur; Beverly Hills Chihuahua (nl): 14.00 uur; Duplicity: 13.45 en 21.45 uur; Fighting: 22.00 uur; The reader: 14.00 en 16.30 uur; NEELTJE JANS - Sommigen noemen het 'De Kathedraal' anderen spre ken over 'de Abri', maar velen ook blijken geen idee te hebben dat het om een kunstwerk van Mari nus Boezem gaat. Relatief weinig goede inzendingen kwamen er binnen op de opgave van twee we ken geleden. Het ging inderdaad om het beeld van stenen en zuilen naast het Topshuis op Neeltje Jans. Het werk is geïnspireerd op de plattegrond van de gotische ka thedraal van Reims. De contouren van de kathedraal zijn gemarkeerd met 112 basaltblokken die afkom stig zijn van het eiland Neeltje Jans. De vorm van de betreffende kathe draal is voor Boezem een spiri tueel logo. Bij de museum-pavil joens in Almère werd volgens zijn ontwerp ook de 'Groene Kathe draal' gevormd door populieren. Op de foto de nieuwe opgave. Waar en van wie is dit beeld? Stuur uw antwoord, maar ook uw mening, verhalen en foto's van het werk vóór zaterdag 27 juni naar kunst@pzc.nl of naar Postbus 91, 4330 AB Middelburg. MIDDELBURG - Wegens overweldi gend succes vorig seizoen wordt de theatertour van Racoon dit najaar hernomen. De tour begint vrijdag 31 juli in Openluchttheater Caprera in Bloemendaal en wordt vrijdag 18 december afgesloten met een optreden in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Racoon brengt in de theatertour een avondvullend programma met mooie akoestische liedjes in pure eenvoud onder het motto: 'Een voud is kracht, less is more'. Verder treedt Racoon vrijdag 26 juni in Zeeland op. Dan staat de groep bij Concert at Sea weer op een groot festivalpodium. Onder de inzenders wordt een halfjaarabonnement van de Kun stuitleen verloot. De prijswinnaar van de vorige keer is Peter Siben. Zie ook: www.pzc.nl/kunstbuiten. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen 0! ■WÊ:' Vind de Kroon terug in Nederland! Hjpf Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ganaar www.efteling.com §3 Rolluiken en dakramen leLULh Ook voor uw rolluiken en dakramen zijn wij het aangewezen adres! PAC Zonweringen Marie Curieweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19