Zeeland Tholen helpt getroffenen n - KORTING H CTJT1 HS? AW Beheer neemt plan Wemeldinge over 0 HarnTs i Braderiekortingen Robbert Lavën Oppervlaktewater op bedrijventerrein heeft na brand bruine kleur. Veilig Vlaams geld voor Bio Base Europe Peuterspeelzaal houdt fancyfair in Meliskerke Wolphaartsdijk heeft in 2010 rondweg Nick en Simon zingen op Havenfeest Tholen BOBBE DAMESMODE GIMBRÉRE DAMESMODE Wees iedereen een trapje voor... W Dinsdag 16 juni 2009 23 10%-50% donderdag en vrijdag SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl door Raymond de Frel sint-maartensdijk - Gedupeerde bedrijven van de grote brand aan de Nijverheidsweg in Sint-Maar tensdijk kunnen hun schade mel den bij de gemeente Tholen. Zij zorgt er vervolgens voor dat het actiecentrum Centraal Regis tratie en Afhandeling Schade een zo volledig mogelijk beeld schetst van de omvang het drama. Tholen spant zich ook in om vervangende bedrijfsruimtes te zoeken voor ge dupeerde ondernemingen. Het bedrijventerrein aan de Nijver- ^§5 v, heidsweg in Sint-Maartensdijk is sinds gisterochtend weer op nor male wijze bereikbaar. De brand weer laat het vuur gecontroleerd uitbranden. „Het heeft geen zin om de brandhaard te bestrijden, omdat we te maken hebben met een olieachtige substantie in de pindafabriek Katjang Pedis. Alles wat je daarop spuit, loopt er met een weer af Het zou verspilling van het bluswater zijn", zegt brandweercommandant Koos de Feijter. Het water in de plassen en sloten op het bedrijventerrein kan bruinig kleuren. Dit komt omdat bluswater in aanraking is geweest met olie in de pindafabriek. De ge meente meldt dat de bruinige kleur geen gevolgen heeft voor de volksgezondheid. De brandweer meet regelmatig of er schadelijke stoffen zijn vrijgekomen bij de brand. Omdat het vermoeden be staat dat er een kleine hoeveelheid kwik aanwezig was in het bedrijfs verzamelgebouw, voert ook het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu metingen uit. Het instituut verwacht overigens geen kwik in de lucht, bodem en vegeta tie te vinden. De resultaten van de proefmonsters zijn in de loop van deze week bekend. Het bedrijventerrein aan de Nij- verheidsweg in Sint-Maartens dijk is weer bereikbaar. De brand weer blust niet meer, maar heeft nog wel dagenlang werk. wemeldinge - AW Beheer uit Middelburg neemt het plan Weu- melinghe in Wemeldinge over van AM Zeeland. Het plan omvat de bouw van acht tien appartementen, zes wonin gen, acht studio's, negenhonderd vierkante meter commerciële ruimte (een restaurant en water sportwinkel), een parkeergarage met voor bewoners/huurders en vijftig openbare parkeerplaatsen. Gisteren tekende AW Beheer de koopovereenkomst. Volgens woordvoerder Jorgen Geurts van AW Beheer kwam het AM Zee land beter uit het project te verko pen. „Dat heeft te maken met capa- Bij de getroffen ondernemers komt langzaam het besef wat hen het afgelopen weekend is overko men. Cor Niemantsverdriet, eige naar van Auto Workshop aan de Nijverheidsweg, belde zaterdag als eerste naar alarmcentrale 112. „Ik stapte in de auto op weg naar huis en hoorde een grote knal. Toen ik bij de buren rookpluimen zag, heb ik meteen 112 gebeld. Vervolgens heb ik met hulp van omstanders nog 44 van mijn 50 auto's kunnen redden." Zijn bedrijf ging daarna in vlammen op. „Ik schat de scha de op een half miljoen euro. Ik denk dat ik goed verzekerd ben, al zal dat pas achteraf blijken. We zijn nu druk op zoek naar een nieuw onderkomen." citeit en expertise om zo'n project in de markt te zetten. We hebben bijvoorbeeld goede verkoopresulta ten in Kreek en Duin in Westka- pelle. Bovendien hebben we een langere relatie met AM Zeeland. In de wijk Othene in Terneuzen heb ben we een transactie gedaan en we werken samen in de Noorder polder in Zierikzee." Ondanks de economische crisis en de moeilijke huizenmarkt ver wacht Geurts veel van het project. „Het is momenteel zowat de enige plek in Zeeland waar je zeezicht hebt." AW Beheer draagt zorg voor de noodzakelijke bodemsane ring. De verkoop begint deze zo mer. gent - De provincie Oost-Vlaande- ren stelt 885.000 euro beschikbaar voor het proefproject Bio Base Eu rope. Eerder paste de provincie, in het kader van de co-financiering, al 1,6 miljoen euro bij. In totaal is met het project bijna 22 miljoen euro gemoeid. De stuurgroep van de Grensregio Nederland-Vlaande- ren stelde 6 miljoen beschikbaar. Met de subsidies wordt in Gent een proefinstallatie voor indus triële biotechnologie en bioraffina- ge opgebouwd en een kenniscen trum in Terneuzen verwezenlijkt. meliskerke - Peuterspeelzaal Klein Duimpje in Meliskerke houdt mor genmiddag een fancy fair. De fancy fair duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Er is van alles te doen: spelletjes, grabbelen en een kinder vrijmarkt. Ook zijn er wafels, ijs, koffie en thee te koop. De peuterspeelzaal is te vinden aan de Burgemeester Adelaar straat. wolphaartsdijk - Provincie, ge meente Goes en Waterschap Zeeuwse Eilanden hebben op amb telijk niveau overeenstemming be reikt over natuurcompensatie voor een aan te leggen fietspad, dat deel uitmaakt van het plan voor een rondweg bij Wolphaartsdijk. Volgens de Goese wethouder Ri- nus Dieleman (CDA, verkeer) is nu in elk geval duidelijk dat rond weg en (toeristisch) fietspad in 2010 kunnen worden aangelegd. tholen - In de Haven van Tholen wordt zaterdag de vijfde editie van het Havenfeest gehouden. Er is van alles te doen tijdens het door de Stichting Promotie Tholen op gezette evenement. Het dagpro gramma begint om 10.00 met bal lonnen oplaten. Verder is er onder meer een jaarmarkt, standhouders- concours, korenfestival en Thools kampioenschap haringhappen. Tij dens het avondprogramma treden onder anderen Nick en Simon op. wolstraat vlissingen lange delft middelburg oostkapelle - Maak je rond als je valt. Daarmee kan je voorkomen dat je in het ziekenhuis be landt. Kinderen van basisschool De Knotwilg uit Oostkapelle kregen gistermiddag les in 'veilig val len'. De training werd hun aangeboden door 'Stan de Stuntman'. Hij is het boegbeeld van een landelijke campagne die 'stuntkids' bewust moet maken van de risico's van vallen. Elk jaar komen 1300 kinderen met ernstig letsel in het zieken huis terecht doordat ze van een klimrek, glijbaan, trap of skateboard zijn gevallen. In Oostkapelle oefenden leerlingen van de groepen vijf en zes technieken om de kans op een fractuur of hersen schudding te verkleinen. Ze kregen les van een ju- do-docent. foto Lex de Meester Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen i Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com rfW1» 111 'e> O" En kom langs voor een proefrit! Trek® T-500+ Een hybride fiets met elektrische trapondersteuning. TTtEK Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 011 8 - 412544 RIJWIELCENTRALE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15