Zeeland het lijf geschreven landschap wordt bedreigd niet missen Bouwbedrijf past project in Sluis aan na protest omwonenden Piet Voskamp Pouwelse Tuinen beste leerbedrijf Dit kun je echt Weer coniferen in brand w 'Tweede pinksterdag was een drukke dag. Ik ben vijf keer ingezet en heb ook goed werk kunnen doen' Jeroen de Smit De Delta wijzigt plan wegens slechte markt en tegenkanting. Elektrisch bestand tegen een zeeuwse tegenwind! Dinsdag 16 juni 2009 19 odigdheden voor het rengen van een beademingsbuis ningbouwplannen' doorzet. Pas als dat het geval is, wordt het plan beoordeeld aan de hand van Veere's eigen landschapsvisie. Dat zelfde geldt voor de nieuwe wijk die Middelburg wil bouwen ten westen van Sint Laurens. De Veerse wethouder voor ruimte lijke ordening, Jan Bostelaar (Pv dA) gaf gisteravond al wel een schotje voor de boeg. Hij bena drukte dat Veere belang hecht aan het 'open' houden van het land schap. „Daar zullen we zuinig op zijn", beloofde hij. De wethouder reageerde daarmee op vragen in de gemeenteraads commissie voor ruimtelijke orde ning. Met name Piet de Visser (SGP/CU) toonde zich bezorgd. Hij had zelfs al horen waaien dat Middelburg aast op grondgebied van Veere. Maar de wethouder was daar niets van bekend. Hij ver zekerde het raadslid dat van 'land jepik' geen sprake kan zijn. Veere zal dat niet toestaan. De verontruste Middelburgers heb ben zich verenigd in de Groep de Cleene Hoogte. Ze wijzen er op dat Middelburg wil bouwen in een open landschap dat 'één geheel' vormt met het oudlandgebied in de gemeente Veere. In de Veerse landschapsvisie moe ten dergelijke gebieden beschermd Terwijl de gemeente Veere het Walchers landschap 'open' wil houden, maakt Middelburg plannen om er twee nieuwe woonwijken te bouwen. VLISSINGEN - Pouwelse Tuinen in Vlissingen is uitgeroepen tot het 'beste leerbedrijf 2009' in de sector Groene Ruimte. Leerbedrijven bieden leerlingen in het beroepsonderwijs de kans om ervaring op te doen in de praktijk. De stichting Aequor, het kennis- en communicatiecentrum voed sel- en leefomgeving, reikt elk jaar prijzen uit voor de beste leerbedrij ven in diverse sectoren. Pouwelse Tuinen wordt in het ju ryrapport geprezen als 'zeer be trokken bij de schoolorganisatie'. „Op deze wijze wordt aan de drie hoek leerling, school en bedrijf echt vorm en inhoud gegeven." Bo vendien vindt de jury het positief dat Pouwelse Tuinen de leerlingen stimuleert om 'over hun horizon te kijken bij andere bedrijven en bij de hoveniersorganisatie VHG'. pagina 3 van het Buitengebied MIDDELBURG - Op drie plaatsen in Middelburg zijn in de nacht van zondag op maandag coniferen in brand gestoken. Dat gebeurde op de Oostperkweg, het Zanddorp en de Noordweg. De meldingen kwa men binnen tussen kwart voor één en half drie. Nadat er dit voorjaar op veel plaat sen coniferen in brand waren ge stoken zijn een aantal jongens aan gehouden. De politie geeft geen commentaar op de vraag of ze een verband ziet tussen deze verdach ten en de laatste branden. worden tegen onnatuurlijke ingre pen. Daarmee haakt Veere aan bij de aanwijzing van het Walchers landschap tot nationaal monu ment. De Veerse Landschapsvisie wordt op 25 juni vastgesteld door de ge meenteraad. Er worden tien pro jecten in aangekondigd die er op zijn gericht de karakteristieke ken merken van het landschap te be schermen en te versterken, zonder dat boeren aan banden worden ge legd. Veere probeert daarvoor sub sidies binnen te halen. Met name SGP/CU en DTV willen het boerenlandschap zo veel moge lijk 'open' houden. Beide fracties keren zich tegen de bouw van steeds meer landhuizen en tegen 'nog meer ruige natuur'. door Frank van Cooten SLUIS - Bouwbedrijf De Delta uit Middelburg ziet hoogstwaarschijn lijk af van de bouw van apparte mentencomplex De Smeedtoren in het centrum van Sluis. Bezwaren van omwonenden en de huidige marktontwikkelingen zijn aanleiding voor een herover weging, zegt Leon Verbeek van De Delta. Het bouwbedrijf vindt het door de economische crisis niet verstandig 44 appartementen te bouwen. De Delta is de eerste ont wikkelaar die vanwege de crisis af ziet van de bouw van een apparte mentencomplex in Zeeuws-Vlaan- deren. Bewoners uit de buurt protesteer den vanwege het kolossale karak ter van het bouwwerk. In plaats van De Smeedtoren kiest De Delta voor een mix van een paar appartementen, wat stads- en starterswoningen en een paar twee-onder-een-kapwoningen. Het gebied wordt begrensd door de Brugstraat, Vleeshouwerijstraat en Burg. van Hootegemstraat. Het nieuwe plan houdt ook in dat in het gebied nu wel plaats is voor een speelterreintje. Ook daar was De Delta wil in het centrum van Sluis een mix bouwen van appar tementen, stadswoningen en twee-onder-een-kappers. De Smeedtoren gaat niet door. veel commotie over. Het oude speelterrein is immers verdwenen. Omwonenden vreesden dat daar niets voor in de plaats zou komen. „We verwachten echter nogal wat gezinnen met jonge kinderen in de nieuwe woningen. Daarom kie zen we nu voor een speelplek", zegt Verbeek. De Delta praat de komende twee tot drie weken met de gemeente Sluis over het aangepaste plan. Zo dra het plan stedenbouwkundig en op het gebied van welstand door het gemeentebestuur is goed gekeurd vindt overleg plaats met de omwonenden. De Delta begint met bouwen als zeventig tot tachtig procent is ver kocht. Een archeoloog begeleidt de bouw. „Voordeel van het nieuwe plan is dat we in fasen kunnen bouwen. De verkoop start wellicht begin volgend jaar." De fracties van Gemeentebelangen en Liberaal Sluis in de Sluise ge meenteraad willen van het college weten of het klopt dat De Delta de grond nog niet heeft gekocht. „Uit berichten die ons bereiken, blijkt dat het bouwbedrijf tot op heden niet aan zijn financiële verplichtin gen heeft voldaan. Waarom is er tot op heden geen actie door het college ondernomen en waarom is de gemeenteraad niet ingelicht." Verbeek noemt dit spijkers op laag water zoeken. „Wij hebben al veel geïnvesteerd in onderzoeken en plannen. De grond nemen we pas af zodra de bouwvergunning is verstrekt. Dat is gebruikelijk." Stationsstraat 52, Middelburg - [t] on8 -6i 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11