Swift viert 75-jarig bestaan dreef op kletsnatte dag 0 Tweede overwinning Michel Stroosnijder Struijk overklast Van Buren in Kloetinge U heeft nog vier dagen om in te schrijven... Wielrenner uit Hansweert wint Ronde van Nieuwerkerk. Vierde dan voor André van Meerkerk Judo Goes derde in dubklassement Best Echtpaar Joziasse wint Rondje Voorne Korfballers Zaamslag blijven in vierde klasse Tovaal remiseert tegen Oud-Tovaal Oud-trainer Floor Schreuders is bij jubileumduel aanwezig. Tennisser van 't Halve Maantje boekt eindzege in 5-categorie. Kijk welke 550 lopers meedoen op www.pzc.nl/familieloop Maandag 15 juni 2009 35 door Wim de Vos NIEUWERKERK - Wielrenner Michel Stroosnijder is aan een succesvolle periode bezig. Twee weken gele den schreef hij de wedstrijd in 's-Heer Arendskerke op zijn naam en de TMZ-coureur uit Hansweert sloeg zaterdag in de Ronde van Nieuwerkerk opnieuw toe. Hij klopte medevluchter Ruud Haver- mans uit Nieuw-Vossemeer. Stroosnijder bouwt zijn wieier- loopbaan voorzichtig op. „Voor de start van dit seizoen heb ik me voorgenomen volgend seizoen de overstap te maken naar de KN- WU", zei hij na zijn overwinning in 's-Heer Arendskerke. Hij blijft dit jaar zijn wedstrijden onder TMZ-vlag rijden. Als amateur A is hij ook gerechtigd deel te nemen aan de Zeeuwse wedstrijden bij de elites en beloften. Daar maakt hij gebruik van om alvast ervaring op te doen op dat niveau. In Nieuwerkerk werd zaterdag na lange tijd weer een wielerkoers ge houden. Ooit kwamen de ama teurs in het Schouwse dorp aan het vertrek, maar daarna werd het stil. Totdat een nieuwe organisatie besloot de draad weer op te pak ken, onder auspiciën van TMZ. Of het nu de nieuwe wedstrijd was, de hoge temperaturen of de be langstelling voor de Delta Tour is niet bekend, maar de belangstel ling viel tegen. Waar er bijvoor beeld vorige week vrijdag nog 150 renners aan de startlijn versche nen, bleef de teller nu onder de honderd steken. Desalniettemin werd er hard ge fietst. In alle categorieën werd het peloton compleet uit elkaar ge fietst. Bij de amateurs A kwam het spel al snel op de wagen toen het trio Michel Stroosnijder, Ruud Ha- vermans en Huub van Noorden (Kruiningen) de wedstrijd open braken. Het trio beheerste het wed strijdbeeld, al moest Van Noorden zijn kompanen laten gaan. Er kwam nog wel een tegenreactie met onder anderen Johan Pee- men, Guillaume de Punder en Ke vin Gideonse, maar Stroosnijder en Havermans mochten om de overwinning strijden. Willem Ruijzing (Dinteloord) won bij de amateurs B, Riny van Zundert bij de amateurs 40+ en Angelo Verhogen de S/P-klasse. W* Michel Stroosnijder wint de TMZ-wedstrijd in Nieuwerkerk, twee weken nadat hij ai in 's-Heer Arendskerke zegevierde. Stroosnijder komt uit Hansweert. De wielrenners rijden in een lang lint door de straten van Nieuwerkerk. foto Dirk-Jan Cjeltema WIJK BIJ DUURSTEDE - André van Meerkerk, trainer/coach bij judo Goes, is geslaagd voor zijn vierde dan examen. De judoleraar uit Kloetinge scoorde in Wijk bij Duurstede hoge cijfers bij verschil lende kata's en het vrije gedeelte. André van Meerkerk werd begeleid en getraind door Cor Moerman (vijfde dan, Judo Goes) en Lex Na- gtegaal (derde dan, Judo Ryu van Schaik). BEST - Judo Goes heeft zaterdag tij dens het laatste toernooi van het seizoen in Best, het Sandokan toernooi, beslag gelegd op de derde plaats in het clubklasse ment. Vijf eerste, twee tweede en twee derde plaatsen voor de Bevelandse judoka's waren voldoende voor een klassering bij de beste vereni gingen. MIDDELBURG - De Goese atleten Anita en Giel ioziasse hebben de duoloop van het Rondje Voorne gewonnen. Het echtpaar, lid van atletiekvereniging AV'56, legde de 50 kilometers af in een tijd van 3.30.48. Rondje Voorne gaat over het ei land Voorne, waarvan ruim 11 kilo meter over strand. De wedstrijd werd voor een groot deel in de re gen afgelegd. ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag zijn er niet in geslaagd te promoveren naar de derde klasse. De Zeeuws-Vlamingen, kampioen geworden in de vierde klasse, ver loren zaterdagmiddag de beslis singswedstrijd tegen DSO, de num mer zes uit de derde klasse, met 13-9. Bij rust stond de ploeg uit Klun- dert met 8-4 voor. DVD °jP SPAARZEGEL 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd GOES - De Goese rugbyclub Tovaal sloot het seizoen traditiegetrouw af met een duel tegen Oud-Tovaal. Bij rust stond het 5-5 en ook aan het eind van het duel waren beide teams in evenwicht: 17-17. Rik Markusse bracht Tovaal op 5-0, maar niet veel later trok Ton nis van der Tuin de stand gelijk. Koen Spaas en Niels van Ham brachten Tovaal op een 12- 5-voor- sprong, maar Aryan Moelker en Arko Hoondert brachten de oude garde voor het eerst in het duel aan de leiding. Peter van Stee be nutte de conversion: 12-17. In de slotfase legde Giel Edam de eind stand vast op 17-17. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Liefst 185 oud-leden woonden zaterdag de jubileumdag van de Middelburgse, korfbalver- ening Swift bij. Op de dag dat het 75-jarig bestaan werd gevierd, kre gen ze onder meer een duel tus sen Oud-Swift en Swift 1 voorge schoteld. „Het was alsof er een grote fami- lierenünie was", zei Bep Huijbregt- se, die verantwoordelijk was voor de organisatie. „Het jubileumboek viel bij hen ook in goede aarde. Ze herkenden er veel in." Een aantal oudgedienden (korfbal lers die met Swift in de hoofdklas se uitkwamen) speelde tegen het huidige eerste achttal. Eén van hen was Ralph Gillissen, de laatste jaren hoofdtrainer. Ook Machteld Schreuders, dochter van Floor Schreuders, de trainer van toen, speelde mee. En haar vader - ziek, maar toch gekomen - zat als toe schouwer langs de lijn. „Hij heeft genoten", wist Huijbregtse. „Net als wij." de organiserende vereniging Savok. „Niemand zeurt, niemand heeft om een onderbreking gevraagd." Ronny Winne: „Maar je blijft wel hopen op beter weer. Volgens buienradar.nl zou het vanaf elf uur droog worden. Maar even later Beachvolleyballers blijken wel tegen een stootje te kunnen kwam er iemand binnen, die zei dat het pas om twaalf uur zou stop pen met regenen." Eric Bakker (Voorwaarts): „De bal wordt op den duur zwaarder en je beweegt wat anders." De weers voorspellingen ten spijt wordt er gewoon gespeeld. Met scheidsrech ters van teams die in dezelfde pou le zijn ingedeeld en met tellers die zich bedienen van handgeschreven cijfers op geplastificeerde bordjes. Ludieke namen zijn kenmerkend voor het Sasse beachvolleybaleve- nement. Toegegeven: Factor 30, dat het bij de vrouwen tot de finale schopt, is misschien wat optimis tisch voor deze verregende dag. Axel Power, met voormalig Morres/Hulst-speler Wilco Herre- bout en de van het naar de promo tieklasse gepromoveerde Voor waarts afkomstige Tonny van Over- meeren en Dennis de Koeijer, wordt op weg naar de finale een halt toegeroepen. De Garnalen, met de broers Eric en Steven Bakker (Voorwaarts) en De winnaars Nienke Sterenborg, Marsha Moeiiker en Lindy de Koeijer (Nien, Mars en Co) winnen het toernooi bij de vrouwen. Zij verslaan in de finale Sonja Jonk man, Evelien Bakker van Renate van Ginderen (Factor 30) nipt: 14-13, 14-14. k- Spelers van promotieklasser Ro- wi uit Etten-Leur betwisten el kaar in de eindstrijd bij de man nen. Oeeddegedagedaan wint met 2-0 van Oededegijda. Martin Ferket (tweededivisionist VC Goirle), slagen er niet in om voor de derde keer op rij te win nen. Korfbalster Machteld Schreuders (Oud-Swift) legt aan voor een schot. foto Lex de Meester KLOETINGE - René Struijk heeft het Van de Linde De Bongerd Open gewonnen. De tennisser van 't Hal ve Maantje won in de finale in de vijfde categorie van het mannenén- keispel overtuigend van Sander van Buren. Het werd 6-2 6-1. Van Buren was vorige week nog de beste in de 5-categorie bij het Kapelle Open, maar kon daar giste ren in Kloetinge geen vervolg aan geven. Struijk, als eerste geplaatst, stond slechts drie games af aan Van Buren. Het mannendubbei 5 kwam op naam van Bart en Dennis Dors- sers. In de finale wonnen de onge- piaatsten Dorssers en Dorssers met tweemaal 6-4 van Jeroen Man ten en Harro Minderhoud, die als tweede waren ingeschaald. Marielle Ridderikhoff en Sandra Tazelaar waren de sterksten bij de vrouwen in de 5. In de finale wer den Esther Griep en Cathelijne Hoogerwerf verslagen: 6-3 6-2. In het gemengddubbel 5 haalde René Struijk zijn tweede titel bin nen door samen met Heidy Rom- bout de eindstrijd winnend af te sluiten. Zij versloegen Erica Smits en Sjaco Nieuwenhuyze met 6-3 3-6 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81