Overgaauw houdt zich nog in Factor 30 is toch op Weinig animo voor cross Rilland Rinus Witte tweede in marathon Amersfoort Mark Boot rijdt maar één manche mee en wint die ook. de Indernemer Atleet uit Zoutelande spaart zijn krachten tijdens Peelanderloop. Walchenaar blijft onder de drie uur op nat en heuvelachtig parkoers. Iedereen blijft lachen op beachvolleybaltoernooi in nat Sas van Gent. Actueel Regionaal Nieuws PZC 34 Maandag 15 juni 2009 B door Herman Heuvink RILLAND - De vierde clubcross van Motorclub Rilland kende een lage opkomst. De concurrentie kwam van wedstrijden in Axel en Gouda. In Axel was de jeugd actief bij de KNMV en werd er gestreden om punten voor het Nederlands kam pioenschap. In Gouda was de vier de wedstrijd voor de titelstrijd in District West. Bij de senioren waren in de man ches Mark Boot uit Burgh-Haamste- de en Erik Koote uit Sommelsdijk de sterksten. Boot reed alleen de eerste manche. Daarin kwam hij al vrij snel aan de leiding en was hij de rest van de manche door nie mand meer te achterhalen. Koote, die wat minder goed begonnen was, legde beslag op de tweede plaats te pakken. Hij finishte voor Erik -van der Wekken uit Zierikzee en Steven Ovaa uit Oost-Souburg. In de tweede manche kwam Boot niet meer aan de start. Hij reed de eerste manche als voorbereiding op een wedstrijd voor het Belgisch kampioenschap, dat gisteren werd gehouden in Kester. Van der Wek ken won de tweede manche. In de eerste ronde moest hij Koote nog voor zich dulden, maar hij nam daarna de leiding en behield die tot aan de finishvlag. In de clubklasse was Kyle Matthijs- sen uit Poortvliet in beide manches de sterkste. Machiel van Zanten uit Den Bommel reed lange tijd aan de leiding in beide reeksen, maar de veerrtienjarige Tholenaar pas seerde hem nog twee keer. Merijn Poot uit Sint Maartensdijk won de 65 cc klasse. door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Net na zijn over winning in de Centrumloop van Wemeldinge op Hemelvaartsdag vertrok Ronnie Overgaauw uit Zoutelande voor twee weken op zee. Hij hielp mee een booreiland te installeren. De twee weken ge dwongen rust weerhield hem er niet van om in Kamperland de derde editie van de Peelanderloop over 15 kilometer te winnen. An ne Kwist uit Tholen was de sterk ste bij de vrouwen. Hoewel de regen 's morgens met bakken uit de hemel kwam, wa ren er toch ruim honderd deelne mers afgereisd naar het surfcen trum De Schotsman. Na de start op het grote grasveld nam Ronnie Overgaauw samen met Erik Poppe (Biggekerke) de leiding. Zij werden op afstand ge volgd door de Goesenaren Peter van Limbergen, Peter Balkenende en Gerard Posthuma. Na vijf kilo meter kon Poppe het tempo niet meer bijbenen. Overgaauw liet toen het tempo wat zakken, waar door zijn voorsprong nooit groter werd dan vijftig meter. „Ik heb me een beetje ingehouden want volgende week loop ik de 10 kilo meter van de PZC Familieloop", liet Overgaauw na zijn finish we ten. Na 59 minuten en 21 seconden was de derde overwinning dit jaar voor Overgaauw binnen. Hij werd op een ruim een halve minuut ge vold door Poppe, die Van Lim bergen op meer dan een minuut achterstand zette. Van de acht vrouwen op de 15 ki lometer was Anne Kwist ruim schoots de snelste. Ze finishte met een voorspong van meer dan acht minuten op Roxanne Voermans uit Zierikzee. Kwist zal dit seizoen meerdere malen aan de' start ko men op de langere afstanden, want de triatlete heeft haar zin nen gezet op deelname aan de Kustmarathon. Op de 10 kilometer was de over winning van Andre Maldegem (Gapinge) ruimschoots te noe men. Kees van Koeveringen (Krab- bendijke) had twee minuten meer nodig en bleef daarbij de Belg Koen Gaysels een half minuutje voor. Eerste vrouw was Ellie Wes- terweele uit Vlissingen. AMERSFOORT - Rinus Witte uit Sint Laurens is gisteren als tweede geëindigd in de marathon van Amersfoort. De adeet van Dynami ca bleef ruim onder de drie uur (2.53.55) en had anderhalve mi nuut achterstand op winnaar Paul Verkleij uit Leusden. Witte schreef wel met overmacht de categorie voor veertigplussers op zijn naam. De marathon in het duizendjarige Amersfoort werd on der drukkende omstandigheden gehouden. Het regende onophou delijk. Bovendien was het traject zwaar door de vele heuvels. Van het Middelburgse Dynamica deden nog negen atleten mee in Amersfoort. Eén van hen was John Guequièrre, die zijn 75e marathon liep. Hij klokte 3.23.18 uur. De tijden van de Zeeuwse deelne mers, allen lid van Dynamica: Rinus Witte 2.53.55, JaapJan Ritsema 3.14.02, John Guequièrre 3.23.18, Ro bert Carol 3.27.20, Marius Besuyen 3.28.42, Fred Hendrikse 3.29.01, Jack van Aspert 3.50.16, Suzanne Geschiere 3.55.54, Marco van 't Westende 4.29.01. Halve marathon: Ingrid Koene 1.46.30. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Het loopt tegen de klok van tweeën als de paraplu's op de slotdag van een driedaags be- achvolleybalevenement door een optimist worden ingeklapt Spelbre ker is het slechte weer echter niet, want iedereen is gekomen en het toernooi heeft geen onderbreking gekend. Beachvolleyballers kunnen tegen een stootje. In verschillende opzichten, zo blijkt. De regen, in de voormiddag met bakken naar beneden geko men, heeft geen invloed op de voortgang van het toernooi. En de feestavond, die 's zaterdags traditio neel na het toernooi voor recrean ten wordt gehouden, heeft even min tot uitvallers geleid. Het Sasse beachevenement is in het verleden meer dan eens onder mooiere weersomstandigheden af gesloten. Dit jaar geen brandend zand, geen ontblote stoere bovenli chamen van mannen en geen vrou wen in topjes. Zelf ontworpen nat te T-shirts en paraplu's domineren de laatste dag, waarop de smeekbe de om aangenamere omstandighe den met zomerhits als Sex on the beach wordt ondersteund. Om streeks drie uur meldt de speaker dat de zonnebrillen op kunnen. „We zijn gewoon om tien uur be gonnen", vertelt Herman van Dorst van de beachcommissie van Ronnie Overgaauw (nummer 250) loopt vanaf het begin voorop in de Peelanderloop. foto Willem Mieras Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80