innenland A95 Wouter Bos is 'de weg kwijt' na voorkeurstem Lekker als christenen onder elkaar tijdens Jongerendag mum, Makkelijk van je dure internet- contract af! hetnet.nl 0900-1990 Met de Directe Overstaphulp Het Net Onvrede over PvdA- leider die niet stemde op Europese lijsttrekker. Gelredome gevuld met 30.000 gelovigen op EO-jongerendag. Muizenplaag betekent einde Wijchense super Veel belangstelling voor Paleis op de Dam Nederlander gewond door crash vliegtuigje Nederlander opgepakt voor cocaïnesmokkel Maandag 15 juni 2009 I 7 f Het Net zegt je Internet vanaf huidige contract op Je zit geen dag p/mnd zonder internet Wm. Maandcontract 1 Overstaphulp is afhankelijk van de looptijd van uw huidige contract. U kunt gebruik maken van de overstaphulp als u nu internet heeft bij Ziggo, UPC,Tele2 of Online. door Dick Hofland DEN HAAG - Op YouTube staat een reclamespotje waarop Wouter Bos in diverse bewoordingen.Thijs Ber- man de ideale PvdA-lijsttrekker voor de Europese verkiezingen noemt. In de Volkskrant van afge lopen weekeinde zegt diezelfde Bos dat hij niet op Berman, maar op de nummer vijf, René Cupe rus, heeft gestemd. Het onbegrip bij de achterban lijkt groot. „Dit is niet goed voor je geloof waardigheid en de partij", zegt Jac ques Monasch. Hij was campagne medewerker en opponent van Ber man bij de lijsttrekkerverkiezing, „ik denk dat Bos de weg kwijt is." Jean Eigeman, senator en voorzit ter van het district Gelderland: „Ik weet niet wat Bos heeft bezield. Ik vond zijn eerdere uitspraak dat de PvdA bij de gemeenteraadsverkie zingen nog veel erger zal verliezen al 'een beetje dom'. Dit valt ook in die categorie." Na de grootste ver kiezingsnederlaag uit haar geschie denis - van zeven naar drie zetels - begint het te rommelen in de PvdA. Was het eerst partijcoryfee Pronk die het leiderschap van Bos aan de orde stelde, nu zorgt de lei der zelf voor onrust. Bos zegt dat hij met zijn voorkeurstem wilde bereiken dat ook de 40 procent van de PvdA- achterban die kri tisch is over Europa vertegenwoor- 'Dit is niet goed voor je geloofwaardigheid en de partij' digd zou zijn. Hij onthulde ook dat vijf prominenten het lijsttrek kerschap voor de Europese verkie zingen hebben geweigerd. Wie dat waren, wilde Bos niet zeggen. Uit eindelijk werd Berman lijsttrekker die 'wel de moed heeft gehad', maar hij 'had een naamsbekend heid van 3 procent'. Ron Hillebrand, voorzitter van het district Zuid-Holland: „Ik begrijp niet goed waarom Bos zijn voor keur publiekelijk heeft gemaakt." Hillebrand is verder mild. „Bos heeft aangegeven dat hij op een eu roscepticus heeft gestemd. Dat kan goed, gezien de genuanceerde cam pagne die we hebben gevoerd." Eigeman ziet dat anders. „Het standpunt van de PvdA is pro-Eu ropa. Daarom vind ik het kwalijk dat Bos op een scepticus heeft ge stemd. Je moet in dit geval niet al les zo maar op tafel leggen. Zeker niet ten opzichte van Thijs Ber man. Dat Berman niet wil reageren, vind ik heel wijs van hem." Monas ch: „Ik zou juist niet in een hoekje gaan zitten. Vroeg of laat moet je toch reageren, dus dan maar beter meteen." Hij wijst erop dat Bos vermoedelijk uit teleurstelling heeft gehandeld. „Hij heeft het als minister voortreffelijk gedaan tij dens de crisis. Hij heeft gedacht dat zijn partij daardoor veel stem men zou krijgen." 30.000 jongeren gaan uit hun dak tijdens een optreden op de EO-Jongerendag in het Arnhemse Celredome. Trek pleister van deze 35ste editie was zanger Michael W. Smith. foto Koen Verheyden/ANP ARNHEM - „Het is leuk om te zien dat'er zoveel jongeren zijn die in God geloven. Je voelt je als gelovi ge vaak zo alleen", zegt Hanneke uit Nootdorp die samen met haar dochter Amy (12) op deze zaterdag de EO Jongerendag in het Arnhem se Gelredome bezoekt. Even lekker als christenen onder elkaar. Niet uitgelachen worden als je bij een zogenoemd Prayerpoint even de ogen sluit. Lekker met je handen de lucht in als de 'aanbiddingsband' onder lei ding van Kees Kraayenoord rockt voor Jezus. Moet je echt hardcore christen zijn om hier verzeild te raken? Dat lijkt van niet. Je gaat in het weekend met je ouders naar de kerk en dan ga je vanzelf ook mee met de bus die de kerk naar de Jongerendag laat lopen. „Ik geloof wel, maar heb nog veel vragen", zegt Jikke (19), hier terechtgekomen met de christelijk gereformeerde kerk uit het Friese Harkema. Het hoofdprogramma is binnen in het stadion zelf Daar treden de grote artiesten op als Michael W. Smith en de David Crowder Band. Het laat zich goed begrijpen waar om deze dag voor veel van de 30.000 aanwezige jongeren een topdag is. Ie loopt van het ene concert naar het andere, bezoekt de cabaret tent, discussieert onder leiding van EO-prominent Arie Booms- ma met premier Balkenende ('God is degene die mijn leven leidt, daar heb ik nooit aan getwij feld') of laat je bij een van de vele kraampjes op het buitenterrein in formeren over christelijke groeps reizen. Je kunt je zelfs laten wegen bij de Vijfde Landelijke Groeistu- die. Voorlopige conclusie: christelij ke kinderen zijn niet dik. Balkenende weet te melden dat twee EO-jongeren binnenkort sa men met de premier in een lucht ballon stappen. Hij schreef hier voor een prijsvraag uit. Het lucht reisje vindt plaats in de speciale Balkenendeluchtballon; op de bal lon van het CDA staat een foto van de premier. Ook vicepremier Rouvoet is aan wezig. Hij doet niet mee aan een officieel programma-onderdeel. Rouvoet: „Ik ben vandaag gewoon bezoeker, loop lekker rond en ge niet." WIJCHEN - De Wijchense buurtsu- permarkt die door een muizen plaag werd geteisterd, is afgelopen weekend gesloten op last van de Keuringsdienst van Waren. Die oordeelde vrijdag dat de muizenoverlast eerst voorbij moet zijn voordat de super weer open mag. De eigenaar heeft daarop za terdag de winkel gesloten. Juist vandaag zou een ongediertebestrij- der langskomen. AMSTERDAM - Circa 1.350 bezoekers hebben gisteren een kijkje geno men in het gerenoveerde Paleis op de Dam. „De hele dag stond een rij belangstellenden voor de in gang. Soms tot halverwege de Dam", aldus een woordvoerster. Gedurende 3,5 jaar werd het paleis ingrijpend gerenoveerd en geres taureerd. Zaterdag heropende ko ningin Beatrix het vernieuwde pa leis. Het gebouw is het hele jaar open voor bezoekers. BRUSSEL - Een 61-jarige Nederlan der is zaterdag gewond geraakt toen het sportvliegtuigje dat hij be stuurde crashte in Hechtel-Eksel, in Belgisch Limburg. Het vliegtuigje raakte kort na het opstijgen in problemen, stortte neer en vatte vlam. De piloot, de enige inzittende van het vliegtuigje, kon het toestel ver laten. Hij verkeert niet in levensge vaar. BRUSSEL - De Belgische politie heeft gisterochtend op Brussel Air- port in Zaventem een 36-jarige Ne derlander en een 49-jarige Spaan se vrouw aangehouden op verden king van cocaïnesmokkel. De twee kwamen van de badplaats Punta Cana op de Dominicaanse Repu bliek en waren op weg naar Span je. De politie vond enkele kilo's cocaï ne in de bagage van de vrouw en de man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7