ös> en verleden weer uitbundig Rehro -£|OM. Thoolse Dura Vermeer naar Marconi Oranje Huib Boogert winnaar Dictee bij liefhebbers Dronken man slaapt door grote brand heen Edudelta College houdt groene markt in Goes Veteranendag trekt 400 deelnemers B Maandag 15 juni 2009 15 MMÏW&lk i* &WKM4WJL Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Kunststof kozijnen Isolerende beglazing blijf in hotel Sorra d'Or. Een goed verzorgd hotel gelegen in het centrum en nabij het strand. De verzorging is op basis van volpension. 10-daagse busreis vertrek: 19 - 22 en 26 juni al vanaf,. Exclusief 25,- Royal Class toeslag I C - ZlZ. Cl I Z-U JUI II OUD-VOSSEMEER - Marconi Oranje heeft met utiliteitsbouwer Dura Vermeer een akkoord bereikt over de overname van de Dura Ver meer-vestiging in Oud-Vossemeer. Daarmee komt voor de 66 werkne mers en tien leerlingen die in Oud-Vossemeer werken, een ein de aan een onzekere tijd. Dura Ver meer gaf een half jaar geleden te kennen te willen stoppen met on dergronds werk: de aanleg van ka bels en leidingen. Dat betekende dat de vestiging in Oud-Vosse- meer, voorheen Hommel BV, zou moeten sluiten als er geen overna mekandidaat zou worden gevon den. Die diende zich aan in Marco ni Oranje. Bedrijfsmanager Corné Danen van Marconi Oranje is erg tevreden met de overname. „Alle werknemers en leerlingen kunnen blijven en hun opgebouwde rech ten blijven in stand. Niemand zal er minder van worden, Marconi Oranje zeker niet want het bedrijf in Oud-Vossemeer is gezond en er is werk genoeg." BRESKENS - Het tweede Groot Bres- kens' Dictee is zaterdag bij de spe cialisten gewonnen door Joost Ver- heijen uit het Vlaamse Paal. Hij maakte tien fouten. Bij de liefheb bers won Huib Boogert uit Goes met negen fouten. De prijs voor de beste Bressiaander ging naar Sietz Leeflang. Het dictee, met de titel Van de hak op de tak, werd voorgelezen door Hanneke Leent- faar. SINT-MAARTENSDIJK - Terwijl even verderop tientallen brandweerwa gens een laaiende brand aan het blussen waren, trof de politie op de Veersedijk in Sint Maartensdijk een dronken man aan, die Zich- middenop de weg, naast zijn fiets, te slapen had gelegd. Het bleek een 45-jarige inwoner van de ge meente Tholen die, eenmaal wak ker geschud, met een bekeuring naar huis ging. GOES - De leerlingen uit de boven bouw van het Edudelta College in Goes runnen per afdeling een stichting, waarmee ze naar buiten treden. Alle stichtingen zijn don derdag 18 juni vertegenwoordigd op de Grote Markt in Goes, waar uitleg wordt gegeven over de activi teiten. Er worden onder meer plan ten verkocht en van huisdieren kunnen de nagels worden geknipt. MIDDELBURG - Zo'n 400 oorlogsve teranen kwamen zaterdag in Mid delburg bijeen tijdens de Zeeuwse Veteranendag. Op de Markt was er een défilé. In zijn toespraak zei kolonel Van Harskamp dat er destijds voor de veteranen uit Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea weinig aandacht en geld was. „Nu is er ruim aan dacht voor omgekomen en nog le vende militairen. Jullie legden daar voor de basis." Het hart van de processie op de Bonifatiusstraat: de geheiligde hostie in de monstrans, het lichaam van Christus. foto Willem Mieras 8-daagse vliegreis vertrek: 20 - 23 en 27 juni al vanaf... Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op: /fSS" www.rekro.nl of bel 010- 4142233 M.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77