Zeeland PZC Raad steunt aanleg nieuwe weg Vakantieplannen? PZC 13 Gewonde bij frontale klap BEVELANDEN-THOLEN 14 19 Gemeente zal grond op route Kattendijke-Goes desnoods onteigenen. Eduard Flipse in brons terug op geboortegrond in Wissenkerke Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Snoep Kwadendamme viert katholieke heden en verleden uitbundig Tweede Kamer wil eind maken aan reeks verdiepingen Maandag 15 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes zet de aanleg van een nieuwe weg voor autoverkeer tus sen de Kattendijksedijk en de Man- neeweg door, ook al moet ze daar voor de grond onteigenen. De gemeente zal zo snel mogelijk een bestemmingsplan maken, dat nodig is om een onteigeningspro cedure te beginnen. Dat totale tra ject duurt zo'n twee jaar, tenzij de eigenaren wel willen verkopen. Voorlopig zijn de broers Jaap en Jander van Dijk niet van plan de benodigde gronden aan de ge meente te verkopen. Ze vinden de nieuwe doorgaande route een aan tasting van het landschap. Boven dien vrezen ze dat de weg, die aan sluit op de nieuwe weg langs de wijk Mannee, een racebaan wordt. Echter, een raadsmeerderheid steunt het college van burgemees ter en wethouders de weg toch op deze plaats aan te leggen en er een bestemmingsplan voor te maken. Vijfjaar terug is aan de noordzijde van de Kattendijksedijk een fiets pad aangelegd, dat stopt ter hoog te van de Schellemoerswegeling. Daar moeten fietsers weer de weg op en mengen ze zich met autover keer. De gemeente vindt dat geen ideale situatie. In eerste instantie probeerde ze het fietspad door te trekken aan de noordzijde van de Kattendijkse dijk, langs de golfbaan. De Goese Golf weigerde daar aan mee te werken, met het argument Goes zal de grond die ze nodig heeft voor een nieuwe verbin ding tussen Kattendijke en Goes desnoods onteigenen. Een raads meerderheid steunt de aanleg. dat fietsers kunnen worden ge raakt door golfballen. Nadien hebben waterschap Zeeuw se Eilanden (dat de betrokken we gen beheert) en gemeente beslo ten het autoverkeer dan maar van de dijk af te halen. Daarvoor moeten de smalle land- bouwwegen tot aan de Mannee- weg worden verbreed. En daar voor is grond nodig. Voordeel van het plan is dat fiet sers ongehinderd over de dijk kun nen rijden. Bestuurders zullen ook minder snel ervoor kiezen om door het Goese Meer en Wilhelmi- nadorp te rijden, omdat ze direct naar Ringbaan-Oost worden ge leid. De PvdA wil graag terug naar het oorspronkelijke idee: het fietspad doortrekken langs de golfbaan en desnoods die grond onteigenen. Goedkoper en minder natuurscha- de, zegt de fractie. Milieu- en natuurorganisaties heke len het plan immers omdat er broedvogels op de akkers zullen worden verstoord. Wethouder Rinus Dieleman liet deze week in de raadscommissie weten dat de inmiddels gemaakte 'natuurtoets' gunstig uitpakt voor de gemeente. WISSENKERKE - Kees Flipse en Lydia Klop heb ben zaterdag een borstbeeld van componist en dirigent Eduard Flipse onthuld op het Eduard Flipsepad in Wissenkerke. Daarmee werd meteen het appartementencomplex Amaliahof officieel geopend. Muziekvereni ging Apollo blies tijdens een genoeglijke feest middag rustige muziek, die paste bij het ter ras dat tussen de huizen gemaakt was. Kees Flipse is de zoon van de componist, die in Wis- sekerke werd geboren en verschillende filhar monische orkesten leidde, waaronder die van Rotterdam en Antwerpen. De Kortgeense kun stenares Lydia Klop maakte het borstbeeld voor het pad, dat naar de Wissenkerkse zoon genoemd is. foto Willem Mieras Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice J. 'S-HEERENHOEK - Bij een frontale botsing op de Barbisteinweg in 's Heerenhoek is zaterdag een twin tigjarige automobiliste uit Amster dam gewond geraakt. Zij reed uit de richting van 's-Heerenhoek in de flauwe bocht bovenop een auto die uit de tegenovergestele richting kwam en die werd bestuurd door een 18-jarige inwoner van de ge meente Borsele. Het gras langs de Barbisteinweg is hoog zodat het zicht in de bocht slecht was. De au to's zijn vernield. ALMANAK Die Terneuzenaar kan het niet la ten. Telkens als hij in de drogist komt waar zijn dochter werkt kan hij de verleiding niet weerstaan om een dropje of ander snoepje te pikken. Tot haar grote ergernis. 'Pa blijf van die snoepjes af, je bent toch geen kind meer', heeft zij hem al zo vaak gezegd. Maar de Terneuzenaar is hardleers en stopte onlangs een glimmend Tip? redactie@pzc.nl snoepballetje in z'n mond. De ver zaligde uitdrukking verdween ech ter snel van zijn gezicht en spoedig stond hij letterlijk schuimbekkend te briesen: „Zijn dat mottenballen of zo!?!" „Nee pa", antwoordde zijn dochter terwijl zij een grijns nauwelijks wist te onderdrukken. „Het zal je leren, het zijn badparels, en die ho ren in het bad, niet in jouw mond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75