wielerkaart Succesteam ZSC62 in ere hersteld Drie bestuursleden van Mevo gelauwerd U heeft nog vier dagen om in te schrijven... Michel Stroosnijder behaalt in korte tijd tweede overwinning. C-junioren van 1979 voelen elkaar nu nog steeds aan. Kommer loopt 50 kilometer Kijk welke 550 lopers meedoen op www.pzc.nl/familieloop S Maandag 15 juni 2009 35 door Wim de Vos NIEUWERKERK - Michel Stroosnij- der is aan een succesvolle periode als wielrenner bezig. Twee weken geleden schreef hij al de wedstrijd in 's-Heer Arendskerke op zijn naam. Dat smaakte naar meer en i de coureur uit Hansweert moest niet echt lang wachten op zijn vol gende bloementuil. Zaterdag, in l de Ronde van Nieuwerkerk, klop- te Stroosnijder medevluchter Ruud Havermans uit Nieuw-Vosse- ^*teer en de tweede was binnen op naar zijn overstap naar de KN- HB^J-rangen. ^Stroosnijder bouwt zijn wieier- loopbaan voorzichtig op. Geen eu forie na een eerste overwinning, maar verder gaan zoals de inwo ner van Hansweert het zich voor genomen had. „Voor de start van dit seizoen heb ik me voorgeno men om volgend seizoen de over stap te maken naar de KNWU", zei Stroosnijder een paar weken ge leden na zijn overwinning in 's-Heer Arendskerke. En hij blijft vooralsnog zijn wedstrijden onder TMZ-vlag rijden. Als amateur A is hij ook gerechtigd om deel te ne men aan de Zeeuwse wedstrijden bij de elites en beloften. Daar maakt hij dan ook gebruik van om alvast ervaring op te doen bij het rijden in die categorieën. In Nieuwerkerk werd er zaterdag na lange tijd weer eens een wieler koers gehouden. Ooit kwamen de amateurs in het dorp op Schou- wen-Duiveland aan het vertrek, maar daarna werd het stil, heel stil op wielergebied in Nieuwerkerk. Totdat een nieuwe organisatie be sloot de draad weer op te pakken. Nog niet groots, maar onder auspi ciën van TMZ kwam Nieuwerkerk weer op de wielerkaart te staan. Of het nu de nieuwe wedstrijd Michel Stroosnijder wint de Ron- de van Nieuwerkerk. De wielren ner uit Hansweert is de sterkste in de eindsprint tegen zijn vlucht- kompaan Ruud Havermans. ZIERIKZEE - Drie bestuursleden van Mevo zijn zaterdag gelauwerd bij de jubileumviering van de zes tigjarige voetbalvereniging uit Zie- rikzee. Voorzitter Theo van Hekke, jeugdvoorzitter Piet Janse en jeugd- secretaris Leo Fonteine kregen de zilveren waarderingsspeld van de voetbalbond opgespeld door Henk Visser, KNVB-bestuurslid. Het trio kreeg de waardering voor hun nimmer aflatende verdien sten voor de club. Theo van Hekke was de drijven de kracht achter de bouw van het clubhuis én de spectaculaire groei van de vereniging van zo'n too le den tot de huidige dik 300. Piet Janse is één van de mensen van het eerste uur en is een vrijwil liger in hart en nieren. Hij vertolk te vrijwel alle denkbare functies tussen die van speler en jeugdvoor zitter. Jubilaris Leo Fonteine is al jaren de grote man achter het jaarlijkse jeugdtoernooi en het bedrijven- toernooi. was, de warme weersomstandighe den of de ommegang van het prof peloton van de Delta Tour door de provincie zal moeilijk beantwoord kunnen worden, maar de belang stelling van de renners viel tegen. Daar waar bijvoorbeeld vorige week vrijdag nog ruim 150 renners aan de startlijn verschenen, bleef de teller nu onder de honderd ste ken. Desalniettemin werd er keihard ge fietst door de straten van Nieuwer kerk en werd in alle categorieën het peloton compleet uit elkaar ge fietst. Geen massale aankomsten dus, maar kleine groepjes die rich ting finishlijn reden. Bij de ama teurs A kwam het spel al snel op de wagen toen het trio Michel Stroosnijder, Ruud Havermans en Huub van Noorden (Kruiningen) de wedstrijd openbrak. Deze drie beheersten het wedstrijdbeeld, al moest Van Noorden zijn kompa nen laten gaan. Er kwam nog wel een tegenactie op gang met onder anderen Johan Peemen, Guillau- me de Punder en Kevin Gideonse, maar Stroosnijder en "Havermans mochten om de overwinning strij den. Stroosnijder was de snelste. Willem Ruijzing (Dinteloord) won bij de amateurs B, Riny van Zundert bij de amateurs 40+ en Angelo Verhogen de S/P-klasse. Ronde van Nieuwerkerk Amateurs A: 1. Michel Stroosnijder (Hansweert), 2. Ruud Havermans (Nieuw-Vosse- meer), 3. Kevin Gideonse (Hein- kenszand), 4. Christian Kik (Kruiningen), 5. Johan Padmos (Wissenkerke), 6. Guillaume de Punder (Wilhelminadorp). Amateurs B: 1. Willem Ruij zing (Dinteloord), 2. Remi Pot- appel (Sint-Maartensdijk), 3. Jo hn Akkermans (Rilland). Amateurs 40+: 1. Riny van Zundert (Sint-Willebrord), 2. Jack van der Horst (Oost-Sou burg), 3. Raphaël Gabriels (Roosendaal). S/P-klasse: 1Angelo Verha gen (Oss), 2. Ko Tolhoek (Yer- seke), 3. Jan Jansen (Kapelle). door Rudy Boogert SCHARENDIJKE - De afspraak werd meteen maar gemaakt: over drie jaar gaan ze weer samenspelen. ZSC'62 bestaat dan veertig jaar en voor die gelegenheid willen de zo succesvolle C-junioren van 1979 de reünie van zaterdag een vervolg ge ven. „We konden elkaar nog goed vinden", zei Theo Wittenberg ver genoegd na het onderlinge toer nooi van ZSC'62. TWeekeer winst en twee keer ver lies boekten de C's van 1979. „Maar op het einde hadden we nauwelijks nog spelers over. We waren bijna allemaal geblesseerd." Wittenberg had niettemin geno ten van de samenkomst. „Lekker bijpraten met elkaar. Over waar ie dereen terecht is gekomen. René de Jonge had ik bijvoorbeeld al ja ren niet gesproken." De Jonge was dertig jaar geleden één van de doelpuntenmakers in de bekerfinale van ZSC'62 Cl te gen SSV'65 Cl. Het Scharendijkse team won de eindstrijd destijds (in Oosterland) met 3-1 door goals van De Jonge en Wittenberg (2). Daarmee werd de derde kroon op het succesvolste seizoen van een Scharendijks jeugdteam gezet: kampioen in de zaal, op het veld én bekerwinnaar. De Jonge is op zijn twintigste ge stopt met voetballen en verkaste naar buiten de provincie. Sinds- Het onderling toernooi van ZSC'62, ter afsluiting van het sei zoen, kende in het C-junioren- team van 1979 een opvallende deelnemer. dien was Wittenberg hem uit het oog verloren. Zaterdag werden ze echter herenigd. „In de eerste wed strijd schoot het bij René meteen in zijn hamstring. Dat was wel jam mer. Maar hij heeft nog een beetje in de spits meegehobbeld, hoor." Wittenberg is de enige van het suc cesteam die zelf nog speelt. Oud-prof Ronald van Oeveren wordt volgend seizoen trainer van Bruse Boys. Zijn broer Marco speel de jarenlang bij ZSC'62, maar is nu gestopt. John Elenbaas maakte een karrenvracht doelpunten voor ZSC'62. Onno Kramer heeft een succesvolle dansschool. Het gezelschap nam alle tijd om de jaren tussen 1979 en nu te be spreken. „Er zijn spelers van toen die er nu niet waren. Ik hoop dat zij er over drie jaren ook bij zijn." Ze hoeven niet bang te zijn dat het geen geslaagde dag zal worden, bleek zaterdag bij het onderling toernooi in Scharendijke. DVD SPAARZEGEL JLJt 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd VOORNE - Atleet John Kommer is gisteren op de dertigste plaats geëindigd in het 14e internationale Rondje Voorne. De loper uit Kerk- werve had ruim vijf uur nodig (5.03.44) om de vijftig kilometer, waarvan zo'n tien kilometer over het strand, te voltooien. „Mijn tijd is wel minder snel dan ik vooraf had gehoopt", aldus Kommer. „Het was echter mijn debuut op deze afstand en ik ben toch niet ontevreden." Hij was de enige Zeeuwse loper die de 50 kilometer solo aflegde. Bij de duo's deden Anita en Giel Joziasse van AV'56 mee en ze wonnen in 3.30.48. De jubilarissen met hun echtgenotes (van links naar rechts): Aat en Theo van Hekke, Piet en Nelleke Janse, Hannie en Leo Fonteine. foto PZC ifiDtotsa kdwopi (tRAMÖlOPftt :ST*A,NDtOp[R IIU+M'fR A p^DlOPt» De C-junioren van ZSC'62 dertig jaar na hun succesvolste seizoen. Staand van links naar rechts: Piet van der Horst, Marco van Oeveren, Theo Wittenberg en trainer Bert Verhoek. Zittend van links naar rechts: René de Jonge, Onno Kramer, Ronald van Oeveren, Henry de Voogd en John Elenbaas. De afwezige spelers waren Jaap de Jonge (overle den), Arne Hubregtse, Aad Berkhout, Jan-Kees de Oude en Ronald Verloo. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73