Nieuwerkerk staat weer op de Havermans was in 1992 ook tweede Tennisser Fonteine wint jeugdtoernooi fe )ndernemer Ronnie Overgaauw is beste in Kamperland Tovaal en oud-Tovaal blijven in evenwicht Ongeplaatste speler is te sterk voor favoriet in Burgh-Haamstede. Boot rijdt zich warm in Rilland Actueel Regionaal Nieuws PZC 34 I Maandag 15 juni 2009 Winnaars Tussen 1984 en 1993 werd de Ronde van Nieuwerkerk verreden. Wie waren de winnaars? Willem Adriaansens bron Rudy Boogert Andrédejong Patrick Kroonen Peter Heeren Mario vVlimmerery iMario v Vlimmeren HeddyNieuwdorp 'john de Crom .Nicovd Klundert Toon van derSteen t Pierre Raas door Rudy Boogert nieuwerkerk - Alsof de tijd had stilgestaan. De tweede plaats van Ruud Havermans uit Nieuw-Vosse- meer zorgde voor een déja vu. De Brabander was in 1992 ook al eens tweede in de wielerronde van Nieuwerkerk. Toen betrof het nog een koers voor A-amateurs. In een kopgroep van vijf, met drie Zeeuw en, moest hij in de sprint Patrick Kroonen uit Raamsdonkveer voor zich dulden. Het was de negende en voorlaatste uitvoering van de Nieuwerkerkse ronde. Een jaar later stond Nieu werkerk nog één keer in het teken van wielrennen, maar daarna moest het wielercomité de stekker er uittrekken. De grote aanjager Anton Stoutjesdijk hoopte toen nog dat de koers voor één jaar van de kalender zou verdwijnen. Het werden zestien jaren. Toen de koers in 1984 het leven zag, was het de vierde koers die Schouwen-Duivetand rijk was. Zie- rikzee, Bruinisse en Renesse had den al hun eigen koers. Het peloton raast na jaren weer 's door de straten van Nieuwerkerk. foto Dirk-Jan Gjeltema kamperland - Net na zijn over winning in de Centrumloop van Wemeldinge op Hemelvaartsdag vertrok Ronnie Overgaauw uit Zoutelande voor twee weken naar zee om een booreiland te helpen installeren. Die gedwongen rust weerhield hem er niet van om in Kamperland de derde editie van de Peelanderloop over 15 km te winnen. Anne Kwist uit Tholen was de sterkste bij de vrouwen. goes - De Goese Rugbyclub To vaal sloot het seizoen traditiege trouw af met een duel tegen Oud-Tovaal. Bij rust stond het 5-5 en ook aan het eind van het duel waren de teams in evenwicht: 17-17. Tovaal had lange tijd een voorsprong, maar moest in de slotfase alle zei len bijzetten om een gelijkspel uit het vuur te slepen. door Sven Bakker burgh-haamstede - Dennis Fon teine heeft bij het Sterretjesjeugd- toernooi het jongensenkelspel tot en met veertien jaar gewonnen. De ongeplaatste Fonteine was in de finale in Burgh-Haamstede te sterk voor de als eerste geplaatste Robin van der Heijden. Het werd 6-2 6-1. Fonteine had voorafgaand aan zijn finaleplaats al drie poulewedstrij den in straight sets gewonnen en ook in de halve eindstrijd had Fon teine weinig moeite met Thomas Scharff (6-1 6-0). "Verliezend finalist Robin van der Heijden nam revanche voor zijn enkelspelnederlaag in het dubbel spel in de categorie tot en met veertien jaar. Samen met Brian Jo- ziasse werd in de dubbelfmale met 6-1 6-4 gewonnen van Timo Roósen en Jesse van der Linden. Marietje Plaizier was de beste bij de meisjes tot en met veertien jaar. In de finale versloeg Plaizier Ineke van Putte met 6-4 6-2. Bij de meis jes tot en met twaalf jaar was het Sophie Zimmerman die de titel op eiste. Met de alleszeggende cijfers had Sophie Zimmerman weinig problemen met Rosanne Poort vliet. Het werd uiteindelijk 6-2 6-0. Eva den Hollander en Ineke van Putte wonnen de dubbelfmale tot en met veertien jaar. Den Hollan der en Van Putte verloren tegen Marietje Plaizier en Ellemijn Voogd nog wel de eerste set met 2-6. In het tweede en derde bedrijf sloeg het duo echter toe in het ei gen voordeel: 6-2 7-6. rilland - De vierde clubcross van motorclub Rilland kende een lage opkomst. De concurrentie kwam van wedstrijden in Axel en Gouda. Bij de senioren waren in de man ches Mark Boot uit Burgh-Haamste de en Erik Koote uit Sommelsdijk de sterksten. Boot reed alleen de eerste manche. Daarin kwam hij al vrij snel aan de leiding en was hij de rest van de manche door nie mand meer te achterhalen. Koote, die wat minder goed begonnen was, legde beslag op de tweede plaats te pakken. Hij finishte voor Erik van der Wekken uit Zierikzee en Steven Ovaa uit Oost-Souburg. In de tweede manche kwam Boot niet meer aan de start. Hij reed de eerste manche als voorbereiding op een wedstrijd voor het Belgisch kampioenschap. Van der Wekken won de tweede manche. In de eer ste ronde moest hij Koote nog voor zich dulden, maar hij nam daarna de leiding en behield die tot aan de finishvlag. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72