Zeeuwse zomer is de Werk van Schouwse kunstenares vernield Avondvierdaagse van Zierikzee gaat van start Vandalen Noordwijk gaan twee keer tekeer op stuk Teja van Hoften. Onderzoek naar leefbaarheid Bruinisse Jongen opgepakt voor vernieling schutting Vrouw (84) gedupeerd door verlies van bril 'Toen de derde ambulance arriveerde, was alle spoedeisende hulp verleend en hoefde de patiënt alleen nog vervoerd te worden' Jeroen de Smit, verpleger rapid responder Fanfare Oosterland speelt in tuin De Saele Motorrijder na val naar het ziekenhuis Joost Verheijen wint Breskens' Dictee Rondleidingen op en bij fort Rammekens M Jan de Nooijervof 14 I Maandag 15 juni 2009 ambulance i&t «^VF--ortiCi,!, Kindertas met daarin medicatie, infuusnaalden en beademingsspullen >-,c- Defibrillator en monitor voor hartslag, zuurstofgehalte bloed en bloeddruk. D kan ook een elektrocardiogram mee gemaakt worden Verbandtas met verder pijnmedicatie en infuusnaalden Medicatie en spuiten door Ton van den Nouweland BURCH-HAAMSTEDE - Ze heeft giste ren al haar relaties laten weten dat haar werk niet langer te zien is op de Kunstboulevard van badplaats Noordwijk. Vandalen hebben tot twee keer toe haar plantenkas met daarin keramisch werk bescha digd. Kunstenares Teja van van Hoften uit Burgh-Haamstede had aan een van de duinovergangen in Noord wijk een glazen kas van circa vier meter oppervlakte en 2,5 meter hoogte staan. In de kas stonden grote keramische objecten. „Zater dag belde de organisatie van de vo rige week door minister Ronald Plasterk geopende expositie met het verzoek of ik mijn werk maar op wilde komen halen, want an ders ging het kapot. Dat was nog een hoop werk, want in de kas la gen ook zestien kruiwagens zand. Ik was pas om half twee 's nachts thuis." De eerste keer vernielden vandalen alleen enkele ruiten van haar kas. De tweede keer sloegen ze meer glas stuk en gooiden ze de keramische objecten om. „De orga nisatrice was ontdaan. Ze is bang dat ze deze tentoonstelling nooit meer kan houden," vertelt Van Hoften. De bewuste expositie heet Negen meter plus en heeft betrek king op de dijkverzwaring als ge volg van de zeespiegelstijging. De kas van Van Hoften heeft alles te maken met het broeikaseffect. Maar volgens haar hebben de ver nielingen niets met politiek van doen. „Dit is Renesse-achtig. Hen soort domme lolligheid." BRUINISSE - Welzijnshuis en Scoop gaan inwoners van Bruinisse on dervragen over de leefbaarheid van hun dorp. Een presentatie hierover wordt donderdagavond gehouden in Dorps'uus De Van ger. Het onderzoek heet Dorpsblik en werd eerder gehouden in Bigge- kerke. Gemeente, dorpsraad en wo ningcorporatie Zeeuwland zijn be trokken bij het onderzoek. De pre sentatie begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Een 17-jarige jongen uit Middelburg is zaterdagavond door de politie aangehouden om dat hij bij een woning aan de Bui- tenhove in Middelburg een schut ting had vernield. De jongen be kende na zijn aanhouding dat hij de schutting had vernield en is ver volgens ondergebracht in Toren- tijd. Omdat hij bereid bleek de schade te vergoeden is hij zondagochtend weer vrijgelaten. BURGH-HAAMSTEDE - „Ik bel U echt uit nood. Ik heb zaterdagavond bij vliegveld Haamstede mijn bril la ten liggen en nu is hij weg. Die bril kan ik niet missen. Het is nog al een dure en ik mag van de ziek tekostenverzekering maar eens in de twee jaar een nieuwe kopen." Jacoba Neeltje Tuinman-Kloet (84) heeft overal gezocht, ze heeft campings en restaurants in de buurt gebeld en het verlies gemeld bij de politie. Tot nu toe zonder re sultaat. De bril zit in een etui en lag op het bankje bij de picknickta fel op de hoek Badweg-Klooster- weg in Nieuw-Haamstede. Me vrouw Tuinman: 0111-652208. DVD SPAARZEGEL 'The Waterhorse' www.pzc.nl/dvd OOSTERLAND - Oosterlands Fanfare geeft vrijdag een zomeravondcon cert in de binnentuin van woon zorgcentrum De Saele. Behalve aan traditionele fanfaremuziek waagt het gezelschap zich aan licht populair en ook een mars zal niet ontbreken. Bij slecht weer -diri geert Hugo Verweij zijn muzikan ten naar binnen. Het optreden be gint om 20.00 uur en is gratis toe gankelijk. GROEDE - Een 27-jarige motorrijder uit Middelburg is zaterdag voor on derzoek naar het ziekenhuis ge bracht na een val op de Zeeweg bij Groede. Hij reed met een groep motorrijders onderlangs de Zee weg. In een bocht reed de Middel burger rechtdoor en kwam met het achterwiel van zijn motor in het zand terecht. De motorrijder kwam ten val en de motor viel bo venop zijn been en voet. BRESKENS - Het Groot Breskens' Dictee is bij de specialisten gewon nen door Joost Verheijen uit Paal. Hij maakte tien fouten. Opvallend veel Vlamingen waren naar Bres kens gekomen. Het leverde hier en daar onwetendheid op. Zo reageer den de Vlamingen weifelend bij het voorlezen van woorden als sho vel naast sjofele. Omgekeerd rea geerden de Nederlanders onzeker op fandriens en amai. RITTHEM - IVN Walcheren is giste ren begonnen aan een nieuw sei zoen rondleidingen op en bij fort Rammekens bij Ritthem. Tot en met 27 september leidt elke zon dag een IVN-gids bezoekers rond in het fort en het natuurgebied, steeds vanaf 14 uur. Van 7 juli tot en met 25 augustus zijn er ook rondleidingen op de dinsdagavon den, aanvang 19.30 uur. Kosten: 2,50 euro. Kinderen onder 6 gratis.. Een rapid responder is een ambulance die geen patiënten kan vervoeren. Een verpleegkundige rijdt zelf op de motor of in de auto. De rapid responder wordt gebruikt bij incidenten waarbij wél snelle hulp, maar geen patiëntenvervoer nodig is, of om alvast de eerste levensreddende handelingen te verrichten. Traumatas als rugzak met ;V daaririzuurstoffles; beademingsapparatuur, infuusvloeistoffen en •naalden en medicatiekoffertje Helm met oogvizier voor hulpverlening bij beknellingen in auto 1; Uitzuigunit om slijmen bloed uit de mond.te zuigen met zuurstofcilinder Defibrillator én monitor voor hartslag, zuurstofgehalte bloed en bloeddruk. Er kan ook een elektro-cardiogram mee gemaakt worden Verband Benodigdheden voor het inbrengen van een beademingsbuis Beademingsballon Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Woning-en meubelstoffeerder 0M Langstraat 79 Arnemuiden, tel: 0118-602937 O., www.iandenooiiervof.nl Wij hebben een grote collectie meubelstoffen!» Ook kunt u bij ons terecht voor de complete stoffering van projecten. Neem eens een kijkje in onze showroom naar ons nieuwe zonweringsdoek. Deze limited editon is speciaal voor mensen die van strak en design houden. Nieuw bij ons in de collectie extra lange en brede laminaat planken van Quick-step. Nergens zo goedkoop!! Wij leveren o.a. meubelen, marmoleum, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwenng, vinyl, laminaat, etc. ZIERIKZEE - De Avondvierdaagse van Zierikzee begint vandaag. De lopers starten om 18.45 uur op het Havenplein. De eerste dag wordt er gewandeld naar Levensstrijd (8 kilometer) en Heerenkeet (15 kilo meter). Aan de 'Zierikzeesche Avondvierdaagse' doen jaarlijks tussen de 1200 en 1300 mensen mee. Het sportieve evenement wordt voor de 64ste keer gehou den. De intocht verloopt komende donderdagavond anders dan in voorafgaande jaren. Wegens werk zaamheden aan de Lange Blokweg moeten de lopers zich opstellen aan de Van Veenlaan. Slogan van de avondvierdaagse is dit jaar: 'Zwart-wit. Ik ben fit'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68