Zeeland PZC113 Kroeg lapt regels aan laars Vakantieplannen? Brandweer Zierikzee succesvol bij wedstrijd PZC SCHOUWEN-DUIVELAND 14 14 Rijksmonument café De Vlinder Zierikzee 'in erge mate aangetast'. Wereldvrouwen leren 'kunst van het fietsen' Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Feestende Belgen gaan op de bon in Renesse Man (27) gewond bij ongeval Ouwerkerk Rijbewijs kwijt na dronkemansrit Vlissings meisje beroofd van telefoon Snoep Zeeuwse zomer is de rapid responder op het lijf geschreven Werk van Zeeuwse kunstenares vernield Maandag 15 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Aan café De Vlinder aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zie rikzee zijn in de loop der jaren een aantal verbouwingen uitge voerd zonder vergunning. Het ge meentebestuur heeft het meeste moeite met twee deuren in de ach tergevel van het rijksmonument die zijn dichtgemetseld. Daarbij zijn de 'karakteristieke' kozijnen verwijderd. De welstand- en monumenten commissie heeft Sam van Eenige, eigenaar van het café, al in 2006 la ten weten dat die kozijnen terugge plaatst moeten worden. De zaak kwam opnieuw ter sprake toen Van Eenige onlangs een vergun ning aanvroeg voor het plaatsen van een koelcel, het veranderen van de bewuste achtergevel en het plaatsen van een scheidingswand. Die werkzaamheden zijn overi gens al uitgevoerd. Bij de behandeling van de vergun ningaanvraag stelde een ambte naar van Ruimte en Milieu vast dat de caféhouder in 2006 vijf ad viezen vart de monumentencom missie in de wind heeft geslagen. Bij inspectie bleek ook dat 'op een groot aantal punten het tekenwerk afwijkt van de werkelijk bestaande toestand'. Tenslotte werd vastge steld dat het niet nodig was de ko zijnen te slopen. De deuren had den dichtgemetseld kunnen wor den met behoud van het hout werk. Volgens de commissie is met het verwijderen van de kozij nen het monument 'in erge mate' aangetast. De monumentencommissie advi seert B en W daarom de aange vraagde vergunning te weigeren. Verder is een handhavingsprocedu- re gestart. Wethouder Roel van der Wekken: „Als Van Eenige De eigenaar van café De Vlinder moet zijn monumentenpand in oude staat herstellen. De ge meente is vooral verbolgen over twee verwijderde deurkozijnen. niets wil, dan geven wij hem op dracht tot herstel van het pand. Dat kan op straffe van een dwang som. Misschien is er een tussenop lossing denkbaar, maar dan zal Van Eenige goed mee moeten wer ken en dat heeft hij de afgelopen jaren niet gedaan." Volgens bedrijfsleider Jan- Vis van café De Vlinder zal het zo'n vaart niet lopen. Vis reageert omdat Van Eenige met vakantie is: „Die deu ren moeten terug, anders krijgen we een rechtszaak aan onze broek. Dat is duidelijk. Maar wat Sam ver der wil, weet ik niet. Over die deu ren hebben we het samen wel ge had. Zo'n rechtszaak kost geld, het terugzetten van de deuren ook. Voor mij is het allebei weg-geld." RENESSE - Zeven Wereldvrouwen waagden zich zaterdagmiddag op de fiets. Ze kregen les van in- structrices van mountainbikevereniging X-Treme. Hotel De Zeeuwse Stromen had de fietsen gere geld, verzorgde de catering en stelde zijn parkeer plaats beschikbaar als oefenterrein. Gemeentebo de Bouwman deed de vrouwen een fiets cadeau in ruil voor een doos Armeens gebak. Na een mid dagje flink oefenen konden vier van de zeven vrouwen zonder hulp fietsen. Een vrouw die dat Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice VLISSINGEN - Het team van de vrij willige brandweer in Zierikzee heeft zich zaterdag bij een brand weerwedstrijd in Vlissingen als enige Zeeuwse ploeg weten te plaatsen voor de volgende ronde in de landelijke strijd. Van de tien ploegen uit het gewest Zuid-West-Nederland die meede den, was Ouddorp het beste, ge volgd door 's-Gravenmoer en als derde Zierikzee. Zij gaan door RENESSE - De politie is in de nacht van zaterdag op zondag om half vijf uitgerukt voor een groot vuur aan de Laone in Renesse. Een groep van een stuk of tien Belgen was op een parkeerplaats bezig met een vurig vrijgezellenfeest. Bij aankomst van de politie zette een aantal feestvierders het op een lo pen. De zeven achtergebleven mannen moesten het vuur doven en kregen een bekeuring. OUWERKERK - Een 27-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is zaterdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Ouwerkerk. De man reed over de Middenweg in de richting van de Beijersweg. In een bocht reed hij rechtdoor het talud af De auto kwam op zijn kant in de sloot tot stilstand. De man is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - De politie vorderde in de nacht van zaterdag op zon dag het rijbewijs in van een Vlis- singer na een dronkemansrit. Op de Prins Hendrikweg belandde hij in de berm, reed een verkeersbord uit de grond, klapte op een vlucht heuvel, schampte een lantaarnpaal en kwam tenslotte tot stilstand te gen betonblokken in de berm. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend vroeg in Vlissingen een Vlissinger (23) aangehouden. Die zou een half uur eerder een 17-jarige Vlissingse van haar gsm hebben beroofd. De man fietste al een tijdje achter het meisje aan. Op zeker moment reed hij haar van de fiets, ze viel en liet haar gsm vallen. Vervolgens ging de man er met het toestel vandoor. niet lukte zei: „We hebben in elk geval geleerd wat de kunst van het fietsen is." De stichting Zeeuwse Wereldvrouwen gaat na de vakantie waarschijnlijk door met fietslessen voor allochto ne vrouwen. foto Dirk-Jan Gjeltema naar de tweede gewestelijke voor ronde, die op 27 juni plaatsvindt in het Brabantse Heusen. Daarna wordt de landelijke finale gehou den. De wedstrijd in Vlissingen werd gehouden op de Veerhaven- weg. De brandweerlieden moesten hulp verlenen na een gecompli ceerd ongeluk waarbij een sport- vliegtuig, twee vrachtauto's, twee personenauto's en een bus betrok ken waren. Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar kan het niet la ten. Telkens als hij in de drogist komt waar zijn dochter werkt kan hij de verleiding niet weer staan om een dropje of ander snoepje te pikken. Tot haar grote ergernis. 'Pa blijf van die snoep jes af je bent toch geen kind meer', heeft zij hem al zo vaak gezegd. Maar pa is hardleers en stopte onlangs een glimmend snoepballetje in z'n mond. De verzaligde uitdrukking verdween echter snel van zijn gezicht en spoedig stond hij letterlijk schuimbekkend te briesen: „Zijn dat mottenballen!?!" „Nee pa, het zal je leren, het zijn badparels, die horen in het bad, niet in jouw moijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67