9 Game'78 nadert koploper Souburg tot op twee punten Korfballers Zaamslag laten te veel kansen liggen in promotiewedstrijd U heeft nog vier dagen om in te schrijven... Ploeg uit Clinge wint met 5-1 bij MLTC in Middelburg. Zeeuws-Vlaamse ploeg verliest van DSO en blijft vierdeklasser. Hoogstandjes bij uitvoering THOR Leenknegt in drie sets verder Witte tweede in Amersfoort Kijk welke 550 lopers meedoen op www.pzc.nl/familieloop Maandag 15 juni 2009 I 35 door Henk van de Voorde middelburg - In de hoofdklasse van de Zeeuwse mixedtenniscom- petitie is Game'78 door een 5-1-ze- ge bij het Middelburgse MLTC kop loper Souburg tot op twee punten genaderd. De equipe uit Clinge ging voortvarend van start door beide dubbels met speels gemak te winnen. Marino Bolssens en Ran dy Boddaert overbluften met aan- - vallend spel het duo Van der Meijden/Otto met 6-1 6-2. Wendy de Kesel en Fanny Kool tennisten met meer pressie dan de combina tie van der Meijden/Saman, resul terend in een 6-4 6-1-eindscore. Wendy de Kesel was met Luc Mis- siaen, ook in de vierde mixed suc cesvol ten koste van Luitwieler/Otto: 6-4 6-2. Tessy Kint was zowel in de eerste als der de mixed goed voor de volle winst. Met Randy Boddaert respec tievelijk Marino Bolssens aan haar zijde werden de combinaties Van der Meijden/Van Aken (2-6 4-6) en Luitwieler/Van Aken in straight sets bedwongen. Namens de hoofdstedelijke combinatie red de het tweetal Saman/Van der Me- ijden de eer via twee tiebreaks te gen Fanny Kool en Luc Missiaen. Lijstaanvoerder Souburg had al veel eerder het vooruitgespeelde duel in Philippine tegen Philten met 6-0 gewonnen. Nummer drie De Schelde boekte in Vlissingen een 6-o-overwinning op Animo uit Terneuzen. Sven Bakker klopte samen met Dennis Verschoore met rustig degelijk spel de combi natie Davy de Waal/Raymond van de Zeijst met twee keer 6-4. In het vrouwendubbel waren Eva Hartog en Elisabeth de Raaff met 6-3 7-5 te sterk voor Marjan Fraanje/IngridVisser. In alle vier de mixedpartijen was het eenrich tingsverkeer ten faveure van De Schelde. Esther Vendrik/Bakker, Hartog/Bakker, Vendrik/Marcel Baljeu en De Raaff/Baljeu zegevier den achtereenvolgens over Fraanje/Beny Ysebaert (6-0 6-4), Visser/Van de Zeijst (6-3 6-4), Nan cy Jansen/De Waal (6-1 6-3) en Jansen/Ysebaert (6-1 6-0). In Schoondijke deelden Gravelsteps en Yerseke met 3-3 de punten. Drie van de vier mixedpartijen be landden in West-Zeeuws-Vlaamse handen. Remco Kramer won met Annoeska Willemsen respectieve lijk Rianne Verdonck aan zijn zij de (in de 2e en 3e mixed) van De Jonge/Jurry Dhooghe (6-4 6-1) en Bruijnzeel/Janse (6-2 6-2). In de eerste mixed gingen broer en zus Norbert en Annoeska Willemsen flitsend uit de startblokken tegen De Jonge/Jean Dhooghe. Uiteinde lijk werd het 6-0 6-4. In de eerste klasse (afdeling 0002) deden De Boskreek en Drive, de beide Zeeuws-Vlaamse teams, goede za ken. De Boskreek overrompelde in Breskens met 5-1 het Vlissingse DOS. Drive hield koploper Zierik- zee in Sas van Gent op 3-3. In de andere eerste klasse eindigde in IJ- zendijke het degradatieduel tussen Tiola en Hulster Ambacht in een 3-3-gelijkspel. Sjef verloor in Vlis singen met 5-1 van DOS 2. door Aector Dooms zaamslag - Pjotr Hamelink zocht na afloop teleurgesteld de kantine op. Het achttienjarige talent van Zaamslag verloor zaterdag met zijn team het beslissende duel met DSO voor promotie naar de derde klasse. Hamelink scoorde vijf keer, maar dat bleek niet genoeg voor de kampioen van de vierde klasse: 9-13. Terwijl de ploeg uit Klundert een feestje vierde, complimenteerde in terim-coach Ben Wouters (hoofd trainer Ivan de Hert was"op vakan tie) zijn team voor de fanatieke wijze, waarop was gespeeld. „We waren de evenknie", constateerde hij. Daarna zocht Pjotr Hamelink snel de kantine op. „Met wat meer ge luk hadden we deze wedstrijd ge wonnen. We hebben na rust kan sen laten liggen. Kwalitatief gezien waren we niet minder. De tegen stander was sterker bij het afvan gen van de bal, maar ik had het nog willen zien als we tot één punt waren genaderd", spoelde hij de teleurstelling met frisdrank weg. De topscorer doelde op de kans in de slotfase voor Joris de Bree (hij was de vervanger van de niet fitte Joost Hamelink), die hele maal vrijgespeeld van dichtbij de korf miste. Dan was er bij een stand van 10-9 nog van alles mogelijk geweest, maar in de daaropvolgende tegen aanval werd de marge door de Bra banders vergroot tot drie punten: 11-8. „We maakten het ons zelf moei lijk, maar als Zaamslag had ge scoord had ik het inderdaad nog niet geweten", zei de winnende Piet Klootwijk:Zaamslag heeft een sterke jonge enthousiaste ploeg' coach Piet Klootwijk. De ervaren korfbaltrainer, jaren lang coach op het hoogste niveau, strooide met complimenten rich ting de Zeeuws-Vlamingen. „Zaam slag heeft een sterke jonge enthou siaste ploeg, die zeker in de derde klasse niet zal misstaan. Het is in en in triest dat de kampioen niet rechtstreeks naar de derde klasse promoveert. Wij hadden tegen de nummer twee van de vierde klas se moeten spelen." De basis bleek bij Zaamslag te smal. Zo werd de ervaren Debby Cerpentier (enkel blessure) node gemist. DSO, een vereniging met zes seniorenteams en 125 jeugdleden, degradeerde vo rig jaar uit de tweede klasse en wist nog net boven de degradatie- streep van de derde klasse te eindi gen. Klootwijk voerde in zijn eer ste seizoen bij DSO een verjon ging door, maar werd tegen Zaam slag gedragen door de routiniers. Zo schoot Sander Driessen van af stand een aantal keren raak. Klootwijk had verder zijn beste verdediger opgeofferd aan Zaam- slag-aanvoerder Marco van Reeu- wijk, die geen meter vrijheid werd gegund. Zaamslag keek al vrij snel tegen een 5-1-achterstand aan, maar toonde na rust veerkracht door de achterstand bijna teniet te doen. „Ik ben trots op deze ploeg. Ik heb twee trainingen gedaan, maar als je ziet wat ze opgepikt hebben. Dat is klasse", concludeerde de 27-jarige interim-coach Wouters, spelend bij Kwik Merksem op het hoogste niveau van België. Zaamslag-DSO 9-13 (4-8). Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink (5), Marco van Reeuwijk, Linda Hamelink, Erwin Verhelst, Joris de Bree. sas van gent - De gymnastiek- en turnvereniging THOR uit Sas van Cent gaf haar 120-jarig bestaan een extra tintje. Om dit heugelijke feit cachet te geven werd door de 240 eigen leden een uitvoering gegeven. MMS Dat gebeurde onder het oog van maar liefst 550 bezoe kers. Als thema was 'circus' gekozen. In dat programma zetten de THOR-leden hun beste beentje voor en maak ten er een artistiek spektakel van. foto Wim Kooyman Duel onder de korf bij Zaamslag (donker tenue) en DSO. foto Wim Kooyman hulst - Bij het Rabo Reynaert ten nistoernooi van TC Hulster Am bacht kwalificeerde Mare Leenkne gt zich in het 6-schema in drie sets voor de kwartfinales. Hij verloor weliswaar de eerste set van Bram Donze met 6-3, maar stelde vervol gens via twee keer 6-4 orde op za ken. De tweede en derde set wer den vanwege de regen in sporthal Den Dullaert gespeeld. Dat kwam Leenknegt wellicht niet slecht uit. „Bram maakte het mij behoorlijk lastig. Of hij veel vertraagde? Daar heb ik niet veel van gemerkt. Ik had liever gezien dat hij dat wat meer deed, dan kon ik tenminste tijdens de rally's wat uitrusten", al dus Leenknegt. In het enkelspel 5 bereikten Reggie Bun, Nicky Sa- mijn en Davy de Kesel (drie sets) de laatste acht ten koste van Beny Ysebaert, Leo Verbunt en Michel Pateer. Favoriet Devon Houg klop te in de 4 in zijn eerste poulewed strijd met 6-4 6-3 zijn Animo-club- genoot Beny Ysebaert. DVD SPAARZEGEL 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd amersfoort - Rinus Witte uit Sint Laurens is gisteren als tweede geëindigd *n de marathon van Amersfoort. De Walcherse atleet bleef onder de drie uur (2.53.55) en had anderhalve minuut achter stand op winnaar Paul Verkleij uit Leusden. Witte won wel de catego rie voor 40-plussers. De tijden van de overige Zeeuwse deelnemers: JaapJan Ritsema 3.14.02, John Cuequièrre 3.23.18, Robert Carol 3.27.20, Marius Besuyen 3.28.42, Fred Hendrikse 3.29.01, Jack van Aspert 3.50.16, Suzanne Ceschiere 3.55.54, Marco van 't Westende 4.29.01. Halve marathon: Ingrid Koene 1.46.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65