Sport Beachvolleyballers trotseren regen Edwin de la Ruelle wint in geboorteplaats Savok Beach blijft met 300 deelnemers een succesvol evenement. je Jndernemer Actueel Regionaal Nieuws PZC Michel Stroosnijder wint in Nieuwerkerk Overgaauw pakt zege in de Peelanderloop Derde plaats voor Jordy van Poecke Luc Chinitor trainer volleybalsters Savok 34 Maandag 15 juni 2009 Z Marsha Moeliker slaat de bal in de finale bij de vrouwen langs Evelien Bakker. Links kijkt Nienke Sterenborg toe. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren SAS VAN CENT - Het loopt tegen de klok van tweeën als de paraplu op de slotdag van het driedaags beach- volleybalevenement door een en kele optimist wordt ingeklapt. Spel breker is het slechte weer echter niet, want iedereen is gekomen en spelonderbrekingen zijn niet no dig. Ook de. feestavond, die 's zater dags traditioneel na het toernooi voor recreanten wordt gehouden, heeft niet tot uitvallers geleid. Het ploegje 'Flink doorgezakt en toch fit' is dan ook gewoon van de par tij. Evenals diverse volleybalco ryfeeën uit de streek, die de nacht van zaterdag op zondag slapend in de feesttent hebben doorgebracht. Dit jaar geen brandend zand, geen ontblote stoere bovenlichamen van mannen en geen vrouwen in topjes. Zelf ontworpen natte T-shirts (met opschriften als 'Stof zuiger van de Zee') en paraplu's domineren de laatste dag van het Sasse beachevenement, waar de smeekbede om aangenamere om standigheden met zomerhits wordt ondersteund. „We zijn gewoon om tien uur be gonnen", vertelt Herman van Dorst van de beachcommissie van de organiserende vereniging Savok. „Niemand zeurt, niemand heeft om een onderbreking ge vraagd." Ronny Winne: „Maar je blijft wel hopen op beter weer. Vol gens Buienradar.nl zou het vanaf elf uur droog worden. Maar even later kwam er iemand binnen, die zei dat het pas om twaalf uur zou rVJ Het beachvolleybaltoernooi van Savok kenmerkt zich door teams met ludieke namen, zoals Factor 30, Flink doorgezakt en toch fit, en Oeeddegedagedaan. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl Savok Beach Nienke Sterenborg, Marsha Moeliker en Lindy de Koeijer (Nien, Mars en Co) wonnen het toernooi bij de vrouwen t- Zij versloegen in de finale Son- ja Jonkman^ Evelien Bakker en Renate van Ginderen (Factor 30) nipt: 14-13, 14-14. Spelers van promotieklasser Rowi uit Etten-Leur betwist ten elkaar in de eindstrijd bij de mannen in een Brabants on deronsje. Oeeddegedagedaan won met 2-0 van Oededegijda De vijftiende editie van Savok Beach kende ruim 300 deelne mers. stoppen met regenen." Eric Bakker (Voorwaarts): „De bal wordt op den duur zwaarder en je beweegt wat anders." De weersvoorspellingen ten spijt wordt er gewoon gespeeld. Met scheidsrechters van teams, die in dezelfde poule zijn ingedeeld, en met tellers die zich bedienen van handgeschreven cijfers op geplasti ficeerde bordjes. Ludieke namen zijn kenmerkend voor het Sasse be- achvolleybalevenement, dat in te genstelling tot soortgelijke initiatie ven in de streek een blijvertje is. Toegegeven: Factor 30, dat het bij de vrouwen tot de finale schopt, is misschien wat optimistisch voor deze verregende dag. Axel Power, met voormalig Morres/Hulst-spe- ler Wilco Herrebout en de van het naar de promotieklasse gepromo veerde Voorwaarts afkomstige Ton- ny van Overmeeren en Dennis de Koeijer, wordt op weg naar de fina le een halt toegeroepen. De Garnalen, met de broers Eric en Steven Bakker (Voorwaarts) en Martin Ferket (tweededivisionist VC Goirle), slagen er niet in om voor de derde keer op rij te win nen. door Wim de Vos ZUIDDORPE - Natuurlijk was hij het aan zijn stand verplicht. Edwin de la Ruelle is een sterke atleet en dus werd hij zaterdag geacht de over winning te pakken in de Kermis- loop van Zuiddorpe. De atleet uit Koewacht maakte zijn favorietenrol waar. Niemand bleek opgewassen tegen De la Ruelle. In de bijna twaalf kilome ter lange wedstrijd had de Koe wachtenaar een voorsprong van ruim drie minuten op Eric Cap- pon uit Zuidzande. Hoewel de belangstelling van de zijde van de deelnemers beter was dan bij de eerste editie kwam er ook nu geen groot peloton aan de start. „We hebben wellicht te wei nig reclame gemaakt in met name België. We gaan in elk geval door en dan zullen we daar meer werk van maken, zoals bijvoorbeeld het uitdelen van flyers in Belgische wedstrijden", zei organisator Ben nie Samijn zaterdagmiddag. Voor de weersomstandigheden moes ten de deelnemers het niet laten. Die waren immers goed, al klaag de Edwin de la Ruelle kort na zijn finish wel dat het vrij warm was om te lopen. Toch belette het De la Ruelle in zijn geboorteplaats niet om er een harde wedstrijd van te maken. Hij bepaalde het tempo en dat resulteerde in een goede tijd van 39.38 minuten. In eerste instantie liepen Eric Cap- pon en de Belg Kris Derveaux (de latere winnaar op de acht kilome ter) wel in zijn spoor, maar zij moesten al snel de rol lossen. Mar jan Thuy uit Sint-Jansteen won bij de vrouwen en Carla Zegers was de snelste vrouw op de middenaf stand. Job de Feijter uit Sint-Jan steen won de korte afstand. De dikkebandenwedstrijden voor de jeugd die vandaag, maandag, als voorprogramma zouden funge ren voor de 39e Internationale Boekweitronde van Zuiddorpe, gaan niet door. De organisatie heeft hiertoe besloten omdat slechts enkele inschrijvingen zijn binnen gekomen. Daardoor wordt alleen de wedstrijd voor elite, be loften en amateurs A gehouden. Voor deze wedstrijd hebben zich inmiddels zo'n kleine 50 renners aangemeld. De wedstrijd begint om 19.00 uur en de afstand be draagt 90 kilometer. NIEUWERKERK - Wielrenner Michel Stroosnijder is aan een succesvolle periode bezig. Twee weken geleden schreef hij de wedstrijd in 's-Heer Arendskerke op zijn naam en de TMZ-coureur uit Hansweert sloeg zaterdag in de Ronde van Nieuwerkerk opnieuw toe. Hij klopte medevluchter Ruud Havermans uit Nieuw-Vosse- meer. Willem Ruijzing (Dinteloord) won bij de amateurs B, Riny van Zundert bij de amateurs 40+ en Angelo Verhogen de S/P-klasse. KAMPERLAND - Ronnie Overgaauw uit Zoutelande heeft gistermiddag de Peelanderloop over 15 kilome ter gewonnen. Hij realiseerde een tijd van 59,21 minuten. Erik Poppe werd op ruim een halve minuut tweede. Anne Kwist uit Tholen was de sterkste bij de vrouwen. Ze finishte met een voorspong van meer dan acht minuten op Roxan- ne Voermans uit Zierikzee. Op de 10 kilometer was de overwinning voor Andre Maldegem (Gapinge). Eerste vrouw was Ellie Westerwee- le uit Vlissingen. BERGHEM - Bij een landelijke jeugd wedstrijd wielrennen in Berghem is Jordy van Poecke als derde geëin digd. De Axelaar kwam in categorie 7 uit. Er waren 87 deelnemers. De wedstrijden in Berghem vormden de omlijsting van de nationale kampioenschappen wielrennen voor jeugd, zowel jongens als meis jes. Deelnemers die zich niet geplaatst hadden voor de nationale titel strijd reden hun eigen wedstrijd in Berghem. SAS VAN GENT - Luc Chinitor is vol gend volleybalseizoen trainer van de vrouwen van promotieklasser Savok. Chinitor, die al twee jaar het twee de team van Savok onder zijn hoe de heeft, wordt de opvolger van Freddy Chaves op. De Belgische trainer/coach nam kort voor het eind van het seizoen vroegtijdig afscheid. Beide partijen gingen drie weken voor het einde van de competitie uiteen. De che mie tussen trainer en speelsters was weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64