Sport PZC Tyler Farrar blijft overeind op slagveld 29 ALl) pagina 36 en 37: meer nieuws over de Delta Tour 32 en 33 31 Winnaar Delta Tour slaat aanvallen van Petacchi af. Kerkhove speelt te wisselvallig in kwalificaties Rosmalen Maandag 15 juni 2009 Willeboordse wint wereldbekertoernooi van Madrid Tip? sport@pzc.nl rrcr:.j- -• millimetersprint eindwinnaar Tylar Farrar. foto Willem Mieras door Frits Bakker TERNEUZEN - De demarrage van Alessandro Petacchi op de kas seien vlak voor Axel zette op de slotdag van de Delta Tour een heel peloton op zijn kop. Met onver moede krachten denderde de Itali aanse salonsprinter over het slech te stuk polderweg om nog een ul tieme gooi te doen naar de eind overwinning. De sprong in het die pe, met een jagend peloton op zijn hielen, was evenwel gedoemd om te mislukken. Het was niettemin één van de spectaculairste momenten in de drie dagen durende Delta Tour, die werd gewonnen door de 25-ja- rige Tyler Farrar. De Amerikaan won alle klassementen met uitzon dering van het ploegenklassement. Zaterdag had Petacchi zijn sprint kunsten ook al laten zien in de massale aankomst in Goes, die hij won in een millimetersprint tegen Farrar. De twee sprinters, hoofdrolspelers in de Zeeuwse driedaagse, duelleer den gisteren in de slotrit met start en finish in Terneuzen, met een minimaal verschil om de eindzege. De finale ging door de bonificaties onderweg in met een verschil van negen .seconden in het voordeel van de Amerikaan. Het moest uit draaien op een koninklijke sprint, waarin de winnaar tien seconden bonificatie kon verdienen. Maar anders dan iedereen had ver wacht dook Petacchi op tien kilo meter van het einde plotseling op in de spits van de wedstrijd. De be ruchte Plattendijk in Axel kreeg even de uitstraling van de Paddes- traat in de Ronde van Vlaanderen. Voor een paar honderd toeschou wers reed de gelouterde Italiaanse sprintkoning in zijn eentje over de kasseien, die in andere koersen vaak scherprechter zijn geweest. Tyler Farrar kreeg de schrik van zijn nog jonge carrière, omdat Julian Dean de enige ploegmaat was die hij voorin nog over had. „Mijn andere helpers waren door een valpartij achterop geraakt of hadden de koers al verlaten. We W* Tyler Farrar wint de Delta Tour Zeeland. De Amerikaan moet wel afrekenen met de Italiaan Pe tacchi, die in de slotetappe een onverwachte aanval plaatst. moesten alles met zijn tweeën doen." Toen het korte, venijnige prikje van Petacchi was verijdeld, was de strijd om de eindzege ei genlijk ook beslist. In een hels tem po reden vijftig overgebleven ren ners de voorbereiding voor de fi nish in Terneuzen. De eindsprint van Petacchi was af gebot, Farrar concentreerde zich vooral op zijn enige overgebleven concurent. Zo kon de Duitser Ro bert Wagner, vorig jaar ook win naar in Goes, met een prachtige jump de dagzege grijpen. Het was dé renners aan de eind streep maar al te goed aan te zien dat ze een slagveld hadden over leefd. .Waar het zaterdag nog een etappe met veel zon en weinig wind was geweest, gedomineerd door een vlucht van de Belg Bart Dockx (Silence Lotto) en Jean Zen (Palmans Cras), moest het peloton gisteren in de eerste uren door de regen en over de gladde kasseistro ken rijden. Tyler Farrar zei later: „Ik was heel de koers bevreesd dat ik door een valpartij mijn kansen zou verspelen. Voor me en achter me lagen af en toe renners op straat, maar ik kon gelukkig overal doorheen glippen." Johnny Hoogerland vermeed de ri sico's door voortdurend in de eer ste gelederen te rijden. Zo maakte hij deel uit van een vroege vlucht met Philippe Gilbert, Bobbie Trak- sel, Kenny van Hummel en Bram de Groot, maar veel ruimte kreeg die ontsnapping niet van het pelo ton. „Daarna bleek de hele dag dat het eigenlijk niet selectief genoeg was om de koers uit elkaar te rij den", zei Hoogerland, die met zijn 26e plaats op 28 seconden van de winnaar met voorsprong de beste Zeeuw was. Zijn ploeg van Vacan- soleil was in de morgenuren geïn spireerd door een donderspeech van ploegleider Hiiaire Vander- schueren. „We moeten korter op de bal spelen", had de Belg zijn renners bezworen. Dat deden ze met veel overtuiging in de slotrit, waarin vooral Lieuwe Delta Tour Zeeland Westra de aanstoker van veel aan vallend geweld was. Zoals zater dag, met Hoogerland op het laatst in een vrijbuitersrol, draaide het echter ook op de slotdag op een sprintersbal uit. De Delta Tour kreeg op zaterdag met Petacchi de gedroomde winnaar. Robert Wag ner misstond een dag later ook niet op het palmares van de profronde. Zijn overwinning was een pleister op de wonde voor de straf die Kenny van Hummel zater dag kreeg uitgedeeld nadat hij de Spanjaard Rafael Serrano een ge broken neus had bezorgd. I zie ook weblog www.pzc.nl/ blog/tourdezelande De Amerikaan Tyler Farrar wint de Delta Tour met 11 seconden voor sprong op Alessandro Petacchi, 13 op Robert Wagner, 20 op Andre Schul- ze en 21 op Jeremy Hunt. t- Johnny Hoogerland is de beste Zeeuw op de 26e plaats, 28 sec. achter Farrar, Hans Dekkers wordt 63e op 9.02, Nick Nieuwdorp 77e op 9.10. De Nederlandse selectie met onder anderen Theo Bos, Sebastian Lange- veld, Kai Reus en Maurice Vrijmoed, wint het ploegenklassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59