Zeeland Historische voertuigen Joost Verheijen wint Groot Breskens Dictee Motorrijder valt lan deNooijervof Opvallend veel Vlamingen onder de deelnemers. Zeepkisten trekpleister op Kauterse Feesten Slagwerkfestijn in Terneuzen succes 'Een van de blikvangers in de colonne is een Volkswagen uit 1942. Deze zogeheten Kubelwagen werd speciaal voor de Duitse Wehrmacht gebouwd' 1 4 Maandag 15 juni 2009Z Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Neem eens een kijkje in onze showroom naar ons nieuwe zonweringsdoek. Deze limited editon is speciaal voor mensen die van strak en design houden. Nergens zo goedkoop!! Wij leveren o.a. meubelen, marmoleum, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, etc. door Frank Cijsel BRESKENS - Het tweede Groot Bres kens Dictee is afgelopen zaterdag bij de specialisten gewonnen door Joost Verheijen uit het Vlaamse Paal. Hij maakte tien fouten. Twee de werd Pieter van Diepen uit Lei den en derde Frans Van Besien uit Gent. Bij de liefhebbers won Huib Boogert uit Goes met negen fou ten, tweede werd hier Geert De- noo uit Ruddervoorde en de derde plaats was voor Raf Coppens uit Oordegem. De prijs voor de beste Bressiaander ging naar Sietz Leef- lang. Om half drie verzamelden zich twintig liefhebbers en tien specia listen in De Ontmoeting in Bres kens. Na een welkomstwoord van samensteller en organisator Rein Leentfaar opende burgemeester Jaap Sala het dictee met de passen de naam 'Van de hak op de tak' door de eerste twee alinea's voor te lezen. Daarna bezorgde voorleze res Hanneke Leentfaar de deelne mers een hete middag. Opvallend veel Vlamingen waren naar Breskens afgezakt. Het lever de hier en daar toch wat onwe tendheid op. Zo werd door de Vlaamse deelne mers weifelend gereageerd bij het voorlezen van woorden als shovel naast sjofele. Omgekeerd reageer den de Nederlandse deelnemers onzeker op uit Vlaanderen afkom stige woorden als jlandriens en amai. Ondanks de spanning zorg den Boerenkoolstronkeradeel en hotsknotsbegoniavoetbal voor de nodige hilariteit. NIEUW-NAMEN - De zeepkistenrace was zaterdag de grote trekpleister van de Kauterse feesten in Nieuw-Namen. De veertig deelne mers legden met een vaak eigen ge fabriceerd voertuig een hindernis- parcours af waarbij ze zo dicht mo gelijk bij de waterbak moesten ein digen. Ruben Vercruijssen werd de winnaar van dit ludieke sportie ve festijn, 's Avonds was er op het Antoniusplein een druk bezocht optreden van de Belgische cover band G-Stuff Gisteren vielen de braderie en de rommelmarkt grotendeels in het water. TERNEUZEN - Het was alweer voor de zesde keer, dat de Muziekvereni ging De Vliegende Hollander uit Terneuzen een slagwerkfestival or ganiseerde. Afgelopen zaterdagmid dag toonden op het Terneuzense Arsenaalplein drie verschillende slagwerkgezelschappen hun kun nen en kunsten aan het publiek. De toehoorders kregen een uiteen lopend repertoire te horen van ach tereenvolgens Slagwerkgroep Steenslag uit Sint Jansteen, Slag werkgroep Euterpe uit Heinkens- zand en als derde en afsluitende optreden uiteraard de slagwerkers van het thuisspelende korps. Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar kan het niet la ten. Telkens als hij in de drogist komt waar zijn dochter werkt kan hij de verleiding niet weerstaan om een dropje of ander snoepje te pikken. Tot haar grote ergernis. 'Pa blijf van die snoepjes af, je bent toch zeker geen kind meer', heeft zij hem al zo vaak ingepeperd. Maar de Terneuzenaar is hard leers, en stopte onlangs wéér iets in zijn mond: een glimmend snoepbal letje. De verzaligde uitdrukking op zijn gezicht verdween echter snel en spoedig stond hij letterlijk schuimbekkend te briesen: „Zijn dat mottenballen!?!" „Nee pa", zei dochterlief, ,,'t zal je leren, het zijn badpareh en die ho ren in het bad, niet in je mond." Levende geschiedenis; een tafereel in de Duitse ziekenhuisbunker op het terrein van Groede Podium. Wij hebben een grote collectie meubelstoffen! Ook kunt u bij ons terecht voor de complete stoffering van projecten. Nieuw bij ons in de collectie extra lange en brede laminaat planken van Quick-step. GROEDE - Een 27-jarige motorrijder uit Middelburg is zaterdag voor on derzoek naar het ziekenhuis ge bracht na een val op de Zeeweg bij Groede. Hij reed met een groep motorrij ders onderlangs de Zeeweg. In een bocht reed de Middelburger recht door en kwam met het achterwiel van zijn motor in het zand terecht. De motorrijder kwam ten val en de motor viel bovenop zijn been en voet. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden, tel: 0118-602937 www.jandenooijervol.nl ZAAMSLAG - De trialdemonstratie door Alex van den Broek trok afgelopen zaterdag meer bekijks op het dorpsfeest in Zaamslag, dan de klompenma ker die een eindje verderop zijn oude ambacht zat te demonstreren. Vooral de inwendige mens kwam goed aan zijn trekken op het dorpsfeest, want er stonden heel wat kramen met etenswaren. foto Wim Kooyman DVD SPAARZEGEL 'The Waterhorse' www.pzc.nl/dvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52