PZC Studie woningbehoefte in streek Vakantieplannen? Kunstmanifestatie en kermis in Lamswaarde 13 Rommelmarkt brengt geld op voor Hospice Terneuzen Scoutingkamp in Westdorpe ZEEUWS-VLAANDEREN 14 19 College van B en W in Hulst heeft geen recente gegevens. Maak dan gebruik van de vakantieservice! lees vind leef Veiling brengt duizend euro op voor verder opknappen kerk. Historische voertuigen in Groede trekken veel bekijks Tweede Kamer wil eind maken aait reeks verdiepingen Maandag 15 juni 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De drie gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen laten momen teel samen met de provincie onder zoek uitvoeren naar de woningbe hoefte in de streek nu en in de toe komst. De resultaten van dat onderzoek zijn voor de overheden van belang bij het stellen van de kaders voor nieuwe ruimtelijke plannen. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst laat dat weten aan de leden van de gemeenteraad. Het college beschikt niet over recente gege vens over de behoefte aan woon- mogelijkheden voor de verschillen de doelgroepen. De gemeente Hulst heeft in de Woonvisie die een aantal jaren ge leden is opgesteld het uitgangs punt neergelegd, dat zij alle doel groepen een kans wil geven op de woningmarkt. Het gaat dan om starters, mensen met lagere inko mens en jongeren, maar ook senio ren, gehandicapten en woonwa genbewoners. Het gemeentebe stuur stelt zich in die Woonvisie ten doel voor al die groepen te zor gen voor voldoende betaalbare wo ningen. Om starters en mensen met een la ger inkomen op weg te helpen, wijst het college erop dat de pro vincie voor starters een subsidiere geling kent. Mensen in die doel groep krijgen een subsidie van tienduizend euro per nieuw te Nieuw onderzoek dat momen- teel wordt uitgevoerd moet de actuele woningbehoefte in Zeeuws-Vlaanderen aan het licht brengen. bouwen woping mits die woning niet duurder is dan 150.000 euro. Voor een cascowoning die maxi maal 125.000 euro kost, bedraagt de bijdrage van de provincie acht duizend euro. Voor de herijking van het ruimte lijk beleid in de gemeente vroeg wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) enkele maanden geleden aan de gemeen teraadsfracties om daar hun op merkingen over te geven. Reactie daarop is er alleen gekomen van Progressief Hulst. Die groepering is er voorstander van om sommige gedeelten in de gemeente volledig vrij te stellen van eisen op het ge bied van welstand. Wethouder Van Damme laat daarover weten, dat de gemeente zich daar ambte lijk momenteel op aan het oriënte ren is. De noodzaak van hoogbouw wordt volgens het college bepaald door de locatie, de vraag naar ap partementen en de financiële haal baarheid van een project. De maximale bouwhoogte in Hulst is op grond van provinciale regels beperkt tot twintig meter. In de andere kernen in de gemeen te bedraagt de maximale bouw hoogte vijftien meter. door Cino van den Broecke TERNEUZEN - Voor het tweede jaar achtereen hebben leerlingen en personeel van het Zeldenrust Steelantcollege uit Terneuzen zich ingespannen met een rommel markt voor het goede doel. Afgelo pen zaterdag werd er een bedrag van 1500 euro opgehaald. Dat geld komt geheel ten goede van het Hospice Terneuzen, een bijna-thuis-huis voor mensen in de laatste levensfase en hun naas ten. Op het schoolplein van de scholengemeenschap was er vol doende te proeven, kopen en te be leven. Burgemeester Jan Lonink opende de markt, waarna de koopjesjagers in groten getale op zoek gingen naar leuke spulletjes voor een prik kie. Er waren demonstraties, optre dens en een gezellig ingericht Frans terras. Verzamelaars sloegen hun slag op de boeken- en antiek markt, alsook op het gedeelte met gebruikte spullen. Ook de kleding- verkopers deden goede zaken. WESTDORPE - Bijna tweehonderd scouts en hun begeleiders leefden zich afgelopen weekeinde uit in Westdorpe. Daar stond het jaarlijk se regionale scoutingweekend voor kabouters, welpen en Esta's op de agenda. De scouts van 7 tot 11 jaar moesten allerlei opdrachten vervullen om een radiozender in de lucht te houden zoals een jingle opnemen. Tijdens het weekend na men negen groepen scouts uit on der andere Hulst, Oostburg, Ter neuzen en Westdorpe deel. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice LAMSWAARDE - Een lotenverkoop en veiling van vier kunstwerken heeft gisteren ruim 1000 euro op gebracht voor het opknappen van de Heilige Corneliuskerk in Lams waarde. Deze activiteit omlijstte de kermis in het dorp. In het bede huis was een expositie te bezichti gen van ruim 60 schilderijen, pen tekeningen en spirituele kraalwerk- jes van plaatselijke en regionale kunstenaars. Zij lieten zich inspire ren door het kerkgebouw, geloof en spiritualiteit in de breedste zin. „Met een stukje kunst zamelt de parochie geld in om het uit 1873 da terende bedehuis in stand te hou den", zegt voorzitter Marco van Dorst van de dorpsraad Lamswaar de. De jeugd kon zich op het Waaike van Babs tegenover de kerk tussen de buien door vermaken met enke le kermisattracties, een springkus sen, behendigheidsspel met een graafmachine, quadrijden en het Wii batdespel. In de kerk kon men in alle rust de kunst bekijken. Er werden 250 lo ten a 2,50 euro aan de man ge bracht. De kopers hiervan maken kans op één van de vier kunstwer ken over de kerk van de hand van de schildersclub Groenendijk. Van deze kunstgroep werden tevens ter plaatse nog vier schilderijen ge veild. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51