Consumenten kunnen telecomcontracten makkelijker opzeggen NMa beboet schilders om prijsafspraken Cfl Studie soms Proef met melden vrijlating KRAS.NL 'Commissie Irak zal niets nieuws vinden' Staatssecretaris verruimt ook verbod op sturen van spam. HOEi waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cpm B 4 Maandag 15 juni 2009 DEN HAAC - Telecomcontracten zijn vanaf 1 juli definitief makkelij ker op te zeggen. Met ingang van die datum kan de consument een stilzwijgend verlengd abonne ment na de eerste contractsperio de (meestal 1 tot 2 jaar) op elk mo ment opzeggen met een opzegter mijn van een maand. Het gaat dan om abonnementen voor bijvoorbeeld internet, mobie le telefonie of voor kabeltelevisie. Dat heeft het ministerie van Eco nomische Zaken gisteren bekend gemaakt. Volgens staatssecretaris Frank Heemskerk gaat de consument pro fiteren van de wijziging van de Te lecommunicatiewet die op 1 juli in gaat. „De consument kan makkelijker overstappen naar een ander be drijf als het niet bevalt. Veel consu menten blijven nu vaak onge merkt vastzitten aan hun contract. De consument profiteert zo niet EINDHOVEN - Negen schildersbedrij ven en een calculatiebureau in de regio Eindhoven zijn beboet voor het maken van prijsafspraken. Dat zou zijn gebeurd bij de aanbeste ding van schilderwerk van gebou wen van de Generaal Majoor de Ruijter van Stevenninckkazerne in VAN STRAATEN Kantoorinrichting van hoek tot hoek GOES-YERSEKE showroom Marconistraat 13 4461 HH Goes T 0113 -57 29 07 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl van kwalitatief betere diensten en/of lagere prijzen." Heemskerk denkt dat de wijziging ertoe leidt dat aanbieders geprik keld worden tot betere dienstverle ning en scherpere prijzen. „Daar van profiteert ook de consument die gewoon blijft zitten bij zijn huidige aanbieder", aldus Heemskerk. De wetswijziging van Heemskerk regelt ook een verbod om aan be drijven (rechtspersonen) spam (ongevraagde e-mail met reclame boodschappen) te sturen. Dit ver bod wordt effectief per 1 oktober 2009. Spam aan personen was in Neder land al verboden. Door het nieu we verbod ontstaat een algeheel spamverbod in Nederland. Hier mee moet de schade die spam ver oorzaakt bij internetproviders en andere bedrijven afnemen. Toezichthouder OPTA kan Neder landse bedrijven die toch door gaan met het versturen van spam forse boetes opleggen. Volgens staatssecretaris Heemskerk is het Nederlandse be leid tegen spam redelijk succesvol. Oirschot. De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) heeft na onderzoek boetes aan de bedrij ven opgelegd voor in totaal 164.000 euro. De NMa heeft twee aanbestedingen van schilderwerk aan de kazernegebouwen in 2005 onder de loep genomen. kusadaH App. Pamay*** Mooi complex met prachtig uitzicht en o.a. een zwembad. m Meer info en direct boeken op www.bex. of bel 0900-8098 0.15 Prijzen p.p. o.b.v. 4 personen. nl p.m.) DAT KAN WÉL... BIJ BEX.NL AMSTERDAM - De commissie-Da- vids zal geen aanwijzingen vinden dat Nederland voor zijn politieke steun aan de inval in Irak in 2003 de benoeming van )aap de Hoop Scheffer tot secretaris-generaal van de NAVO in ruil heeft gekregen. De Hoop Scheffer heeft dat giste ren gezegd in het tv-programma Buitenhof. Hij gaf toe dat zijn kansen om NAVO-chef te worden kleiner wa ren geweest als Nederland de oor log in Irak niet had gesteund, maar daaruit mag je 'niet het om gekeerde concluderen', aldus De Hoop Scheffer. Hij denkt dat de commissie onder leiding van voormalig president van de Hoge Raad Willibrord Da vids geen nieuwe bevindingen over de Nederlandse besluitvor ming rond Irak aan het licht zal brengen. „Alles is bij mijn weten in openheid uitgewisseld." De commissie-Davids werd door het kabinet ingesteld. Ze moet in november rapport uitbrengen. Een studieschuld ter grootte van een hypotheek voor een starterswoning. Het kan: de hoogste schuld in 2008 was 136.000 euro. Ruim 5.500 oud-studenten hebben een schuld van 50.000 of meer. door Jacqueline Steenwijk Verbitterd is de 36-jari- ge man uit Enschede die uit schaamte niet met zijn naam in de krant wil. „Ik weet dat ik zelf ook nalatig ben geweest. Ik had hoe dan ook moeten probe ren mijn studie af te maken. Maar alles ging mis. Je probeert van al les, maar je krijgt geen gehoor bij de IB-groep. En nu zit ik tot aan mijn nek in de schulden." Hij verliet in 1999 na drie jaar zijn studie Culturele Antropologie zon der diploma. „Ik stond er niet goed bij stil welke gevolgen dat zou hebben. Natuurlijk wist ik dat die jaren omgezet zouden worden in een lening. Maar dat het zo hoog werd, had ik nooit ver wacht." Eind 2001 kwam het bericht van de Informatie Beheer Groep. Zijn schuld was meer dan 31.000 euro. Vanaf januari 2002 moest hij 243 euro per maand betalen. „Ik verloor in diezelfde periode in een klap mijn baan, mijn huis en mijn vriendin. Ik was de weg kwijt en dacht alleen nog maar aan eten op de plank en een dak boven mijn hoofd." Hij kon de rekeningen niet beta len. Alhoewel hij de IB-groep vroeg om draagkrachtmeting, kreeg hij dat niet. „Dat had ik al voor januari moeten indienen." De achterstallige betalingen liepen op en deurwaarders klopten aan. Maart 2003 kon hij een betalingsre geling treffen. Ondertussen bleven de maandelijkse rekeningen ook binnen komen. „Ik ging eraan on derdoor. Ik had het inkomen niet en toch moest ik betalen." Draagkrachtmeting kreeg hij stee vast niet omdat zijn gegevens niet bekend waren bij de Belasting dienst. Pas in 2006 was dat gere geld. Hij hoefde dat jaar niets te be talen, maar kreeg wel een navorde ring van 10.000 euro over de voor gaande jaren. Inmiddels heeft hij een vaste baan en betaalt hij per maand 200 euro aan de deurwaarder en 334 euro aan de IB-groep. Hij heeft een net to inkomen van 1670 euro. „Ik ben ten einde raad door die studie schuld. Het houdt maar niet op." 'MÊNÊER VRI£S" POÉT NET EV/£N ZJJ/V MIPPAG~IVKI£. DEN HAAC - Het ministerie van Jus titie begint een proefproject om burgemeesters te informeren over ex-gevangenen die zich in hun ge meente huisvesten. Grote gemeen ten, waaronder ook Roermond, doen mee aan deze pilot. Minister Ernst Hirsch Ballin liet al eerder weten dat justitie burge meesters op de hoogte wil stellen wanneer er bijvoorbeeld een pedo fiel uit hun gemeente op vrije voe ten komt. Aanleiding is een aantal inciden ten. Bijvoorbeeld in Utrecht waar een veroordeelde pedofiel een wo ning bleek te huren in dezelfde flat als zijn slachtoffer. In Roermond ontstond een jaar ge leden commotie rond een pedofiel die in een kinderrijke wijk kwam wonen. Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 19/6 t/m 24/10 Onbezorgd en voordelig genieten dat doet u in het populaire 5-sterren Hotel Intourist Club Belek, gelegen direct aan het strand en op ca. 5 km van het centrum van Belek. Dit eersteklas vakantiedorp beschikt o.a. over een discotheek, buffetrestaurant, diverse bars en 4 a la carte restaurants. Ook is er een binnenbad en beautycentrum. Er zijn 2 buitenzwembaden met apart kindergedeelte, 2 waterglijbanen en een zonneterras. Voor de kinderen is er o.a. een miniclub, speeltuin en tafelvoetbal. Qua sportfaciliteiten zijn er o.a. 2 tennisbanen, beachvolleybal, biljart, aerobics en diverse watersporten aan het strand. Zie www.kras.nl/77579 Kijk voor meer aanbiedingen in juni en juli op 3 www.kras.nl/1astminutesturkije s 5-sterren a all inclusive-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4