Gillende motoren in Wemeldinge Rentmeester derde op NK Barendrecht wint beker 44 Maandag 15 juni 2009 Terèse van Lare behaalt 29e NK-titel Bokstitel bij studenten voor Justin Schiewold Zilver voor Hofman, brons voor Luteijn Lisette van Druenen wint NK endurance Vandalen ontregelen duivenconcours Creil Oud-coureur Huberts lovend over Zeeuws motorsportevenement. Damster uit Nieuwdorp evenaart prestatie van vorig jaar. Rob van Marwijk uit Krabbendijke deed in Wemeldinge op zijn Moto Morini mee in de 125cc klasse. foto Willem Mieras HUIZEN - Terèse van Lare uit Sluis heeft in Huizen haar 29e nationale titel triatlon binnen gehaald. Na het 1500 meter zwemmen kwam ze overall op de 15e plaats binnen na 28 minuten en 14 secon den. Op de fiets over 40 km noteerde ze een tijd van 1 uur 12 minuten en 32 seconden, om na 10 km hard lopen de wedstrijd te besluiten in een totaaltijd van 2 uur 22 minu ten en 24 seconden. Mirjam de la Chambre uit Terneu- zen finishte na 2.53,51. ROTTERDAM - Justin Schiewold is zaterdag Nederlands studenten kampioen boksen 2009 geworden in de klasse tot 75 kilo. Door deze prestatie promoveert hij naar de B-klasse. In de finale nam Schiewold het op tegen Nick van de Linden uit Schiedam, die eigenlijk kickbokser is. In de eerste ronde had Schie wold duidelijk het overwicht: 5-0. In de tweede ronde deed de Zeeuw er nog een schepje boven op: 9-1. Schiewold won uiteinde lijk met 15-4. MIDDELBURG - Glen Hofman, van AV Scheldesport uit Terneuzen, heeft zilver gewonnen op het NK Masters atletiek. Hij kwam uit op de 100 meter in de categorie masters 50. Sjaak Lute ijn uit Oostburg, de atleet van loopgroep PK, liep bij de masters 50+ naar de bronzen plak op de 5000 meter. Het goud was voor Di- dier Senay en het zilver ging naar Chris Henet. De groep op de 5000 meter bleef de hele wedstrijd bij elkaar. De be slissing viel na een lange sprint. ERMELO - De amazone Lisette van Druenen is zondag in Ermelo Ne derlands kampioen endurance ge worden. Ze was de beste Nederlan der in de paardenwedstrijd met een lengte van 160 kilometer. Van Druenen werd in de interna tionale wedstrijd tweede met een gemiddelde snelheid van 15.93 kilo meter per uur. Oud-Europees kampioen Kristel van den Abeele uit België werd eer ste. Jannet van Wijk uit Kootwij kerbroek werd derde. Op de Neder landse ranglijst eindigde ze als tweede. CREIL - Ook de duivensport ont komt niet aan vandalisme, bleek zaterdag op het vitesseconcours vanuit het Franse Creil. De begeleiders werden op de los singsplaats geconfronteerd met hangjongeren die 25 manden waar in Zeeuwse duiven zaten, opensne den. De chauffeurs en begeleiders konden de daders niet weerhou den. De politie heeft de drie da ders gearresteerd. Het concours werd afgelast. Of er duiven gedood of gestolen zijn, is onbekend. door Marco Puik WEMELDINGE - Het was zaterdag over de koppen lopen langs het Ka naalcircuit in Wemeldinge. Circa vierduizend toeschouwers geno ten in de stralende zon van een prachtig motorsportevenement. „Dat gegil van die Honda's, daar wordt het publiek gek van. Het ge luid van die motorfiets is het ge luid van vroeger", was de reactie van oud-Grand Prix topper Jan Huberts op het enthousiasme van het publiek. De inmiddels 71-jarige Huberts, goed voor 133 GP-deelnames, liet in de prominentenklasse zien dat hij het motorrijden nog niet ver leerd is. De deelname van de tegen woordig in Spanje woonachtige Huberts kon worden gezien als een positief signaal aan het adres door Daaf Kasse UTRECHT - Rianka Rentmeester is als derde geëindigd in het Neder lands sneldamkampioenschap, dat zaterdag in Utrecht werd gehou den. De speelster uit Nieuwdorp, die haar prestatie van vorig jaar evenaarde, moest Ingrid de Kok en Alie Beekman voor zich dulden. van de organisatie. „Normaal ge sproken ontvang ik altijd een ver goeding als ik aan de start ver schijn, maar vandaag is dat niet het geval. Volgende week rijd ik op het circuit van Francochamps en om de organisatie in Wemeldin ge te helpen ben ik speciaal een week eerder naar Nederland geko men. Ze zijn hier zeer intensief be zig, de sfeer is goed en de mensen hebben dit daarom verdiend." De lovende woorden van Huberts, die zich ook nog even uitliet over de toekomst van de Nederlandse motorrijders („de jonge rijders moeten 'gehard' worden, anders worden het geen topcoureurs"), zullen Abel Potappel als muziek in de oren klinken. Namens ProMotorZeeland had Potappel een duidelijke verklaring voor het succes van het evene ment. „Vijftien jaar geleden wisten we niet goed waar we aan begon nen. Nu kent iedereen zijn taak, waardoor het allemaal op rolletjes De twee andere Zeeuwse deel neemsters, Leonie de Graag en Da- niëlla de Vos, plaatsten zich niet voor de finale. In categorie A kon Zeeuws snel- damkampioen Bennie Provoost zich niet in de strijd om de eerste plaats mengen. De Amsterdam mer eindigde op een gedeelde zes de plaats. Sven Winkel werd Ne derlands kampioen. In categorie B deed Niels Roelofsen het uitste kend. De Kapellenaar eindigde op een gedeelde vierde plaats. loopt. We werken uitsluitend met vrijwilligers en je kunt ons bijna zien als een vriendenclub. Het wordt wel steeds lastiger om het evenement financieel rond te breien, maar met dank aan enkele behoorlijke sponsors is het op nieuw gelukt." De stijgende publie ke belangstelling schreef Potappel toe aan het zonnige weer én een toename van publiciteit aan het evenement. Naast het wedstrijdelement was er in de pauze tijd voor show. Thole- naar Arjan van Zweden verzorgde een spectaculaire stuntdemonstra tie. Hoe hij daartoe is gekomen? „Postzegels verzamelen vind ik saai", zei Van Zweden, met gevoel voor humor. Hoewel de speaker al le aanwezigen opriep om de Het Kanaalcircuit in Wemeldinge is in trek bij coureurs en publiek. Dit jaar zijn er ruim 200 deelne mers. Arjan van Zweden geeft tussendoor stuntdemonstraties. SCHELLUINEN - Barendrecht is win naar geworden van de landelijke amateurbeker. De zaterdag-hoofd klasser won met 3-1. LRC was lange tijd de evenknie van Barendrecht, maar moest in de tweede helft het hoofd buigen. Alex van Dommelen profiteerde in de 74e minuut van een fout in de defensie bij LRC en bracht de stand op 2-1. In blessuretijd zorgde Jeroen van Wetten voor de 3-1. Hij had ook de score geopend in de tweede minuut. Willem Looyen stunts vooral niet thuis na te doen, noemde Van Zweden zijn acrobatiek op de motor niet hals brekend. „Op de weg rijden is ge vaarlijker. Tijdens de stunts rijd ik namelijk maar alleen." Voor de wedstrijdrijders stonden de ritten van zaterdag niet in het teken van snelheid. Regelmatig heid bepaalde de eindstand van de klassementen in de verschillende klassen. Met ruim 200 deelnemers had de organisatie ook op dat vlak geen klagen. „We komen heel graag naar We meldinge", sprak Koen Muijlwijk, voorzitter-secretaris van de Histori sche Motorsport Vereniging. „Som mige ritten vinden plaats op een industrieterrein, maar hier zit je aan het water. Het rennerskwar tier is daardoor erg mooi gelegen. Veel rijders komen op vrijdag avond al naar Zeeland en maken het dan gezellig met elkaar. Wat onze passie is? Oude motoren aan het rijden houden." zorgde vlak na rust voor de gelijk maker. Bij de strijd om de algehele titel in het amateurvoetbal boekte Rijns- burgse Boys een nipte overwin ning op WKE: 1-0. Het winnende doelpunt kwam-op naam van Bart Freke. Hij mocht in blessuretijd een strafschop nemen. WKE vocht de beslissing van arbi ter Van Beek aan, waardoor de penalty pas na tien minuten kon worden genomen. Volgende week is de return.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48