menmarathon Winst van Briquet en Verseput maakt afwezigheid van Zeeuwse ruiters goed Driebanders Daliinga/Fast missen finale Motorcrossers Jordan Lee van Maaren in Gouda vijfde bij NK-wedstrijd Menner uit Ovezande prolongeert zijn nationale titel. Concours hippique in Hulst trekt vooral Belgische deelnemers. Tweede wedstrijd in play-offs al voor de pauze beslist. zijn succesvol Tweede wedstrijd in Vlissingen afgelast na vele regenval. Maandag 15 juni 2009 41 door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met een over tuigende overwinning bij het vier span pony's maakte Bram Shar- don op de nationale menwedstrijd Zeeland zijn faam waar. Remco Hoondert uit Ovezande prolon geerde zijn titel bij het enkelspan pony's. Met de overwinning bij het enkelspan paarden leverde Domburger Lou Willemse een aan sprekende prestatie. Nadat de menners zaterdag onder stralende weeromstandigheden hun dressuur- en vaardigheidproe- ven hadden afgewerkt, werden de koetsiers gisteren in de marathon geconfronteerd met barre weers omstandigheden. De regen maak te het terrein van De Eendracht in Vrouwenpolder spiegelglad en dat eiste zijn tol. Voor Bram Chardon was dat geen probleem. Als een prof loodste het talent uit Schipluiden zijn vier span Welsh-pony's door het zes hindernissen tellende en zeven ki lometer lange, modderige par koers. „Het was een schitterend parkoers, maar wel erg zwaar. Bo vendien was de vochtigheidsgraad hoog. Als de paarden dan niet in conditie zijn, kun je ze onder deze omstandigheden kapot rijden. Mijn span verkeert in topconditie. Toch heb ik niet alles uit de kast gehaald, dat vond ik niet nodig. Ik had in de dressuur en vaardigheid al een behoorlijke voorsprong op gebouwd. Daarom heb ik op safe gereden." Remco Hoondert sloeg in de mara thon zijn slag. De menner uit Ove zande liet zaterdag in de dressuur Nationale menwedstrijd Zeeland De overwinning van de Canadese Kelly Bruder bij het enkelspan paarden klasse 3 gaf de menwedstrijd in Vrouwenpolder een internationaal tintje. De overwinning in het enkelspan paarden klasse 2 was voor Lou Willem- se, goed voor twee winstpunten. Daarmee is de koetsier uit Domburg dicht bij promotie naar de felbegeerde klasse 3. Stan van Eijk reed vorig jaar in de waterbak zijn koets in de vernieling. Nu eindigde hij ongeschonden als tweede bij het dubbelspan paarden. nogal wat steekjes vallen. Daar door stond de titelverdediger na de eerste dag op een voorlopige tweede plaats. Achter Mitchel Ar- don uit Wemeldinge, die met Ogi- ta de dressuur op zijn naam schreef en in de vaardigheid de derde stek opeiste. In de marathon bleek tegen Remko Hoondert en de ontketende Sjors echter geen kruid gewassen. Met de tijd van 54 seconden eindigde de Zuid-Beve- landse aanspanning met een straat lengte voorsprong op de concur rentie. Mitchel Ardon liep al in de eerste hindernis tegen twintig strafpunten aan. Dat wierp hem in het eindklassement terug naar de vierde stek. Hoondert had geen moment ge twijfeld aan een goede afloop. „De marathon is mijn sterkste punt. Sjors is een krachtpatser en een vechtjas die er altijd voor gaat. En 'Het was een schitterend parkoers, maar wel erg zwaar' hij stelde mij niet teleur." Lou Willemse maakte de hoogge spannen verwachtingen waar. Met slechts een achterstand van zeven tienhonderdste strafpunt op Wie- neke de Ronde begon de regeren de districtskampioen indoor mara thon uit Domburg met Gelderlan der Flame aan de beslissende slijt- tageslag. Met een sterk gereden ma rathon besliste hij de strijd met ruim een punt voorsprong in zijn voordeel. Andre Vink slaagde erin de wat mindere eerste dag in de mara thon te compenseren. De menner uit Driewegen eindigde met zijn tweespan pony's als tweede. door Lucien Roelandt HULST - De massale aanwezigheid van de zuiderburen compenseerde zaterdag de afwezigheid van de Zeeuwse springruiters op het jubi leumconcours hippique van PSV Hulst. Slechts drie Zeeuwen gin gen in de Reynaertstad van start. Ellen Briquet en Sander Verseput konden het hoofd bieden aan de overmacht van de Belgen. Voorzitter Paul Burm van de veer tigjarige ruiterclub voelde zich door de rest van Zeeland in de steek gelaten. „Ik snap er niets yan. Zeeuws-Vlaanderen heeft slechts een handvol springruiters. Dus moeten we het van deelne mers van boven de Westerschelde hebben. Dat is altijd aardig gelukt. Maar nu op ons jubileumconcours laten ze ons in de steek." Het groot aantal combinaties dat zich voor de barrage plaatste, be wees dat het beslist niet de minste zuiderburen waren die aan de start kwamen. In de klasse B plaatsten elf combinaties zich voor de barrage. Als eerste starter gooi de Stieven van Bunder met Chiqi- tal de knuppel in het hoenderhok. De ruiter uit Meerdonk stuurde de merrie foutloos rond. Met 45 pun ten voor de stijl van rijden legde de Vlaming voor zijn achtervol gers de lat erg hoog. Van Bunder mocht zelfs lang de hoop op de overwinning koesteren, maar het venijn zat voor hem in de staart. Als laatste stuurde Sander Verse put de met veel vermogen sprin gende Unique Dancer foutloos rond. De 18-jarige ruiter uit Zonne- maire was de snelste en beste rui ter. „Unique sprong super. Ze gaf mij een prima gevoel en dacht mee, zodat ik me volledig op de rijstijl kon richten", vertelt Sander Verseput. Snel, sneller, snelst, dat was in de klasse L Ellen Briquet met Mazzel. De amazone uit Zaamslag staat in ruiterkringen bekend als een moei lijk te kloppen snelle dame. In eer ste instantie zag het er niet naar uit dat de 46-jarige huisvrouw, die met Rocket Power en Mazzel twee Ellen Briquet wordt met Mazzel eerste in de klasse L. In de klasse B gaat de zege naar Sander Verse put. Hij is met Unique Danser de beste van elf combinaties. ijzers in het vuur had, met de hoogste eer zou gaan strijken. Als eerste starter van de vijftien combi naties in de barrage trok ze met Rocket Power op de eerste hinder nis een paal naar de bodem. Dirk de Permentier leek spekkoper te worden. De ruiter uit Sint Niklaas stuurde Amberville in 32.05 secon den foutloos rond. Als laatste starter maakte Ellen Bri quet haar reputatie waar. In een bloedstollende rit stuurde ze Maz zel in 31.52 naar het oranje erelint. „Dit had ik niet verwacht. Mazzel heeft een tijdje op rust gestaan en had ik er voor het eerst weer bij me. De rust heeft hem kennelijk goed gedaan. Hij heeft mij aange naam verrast", aldus de overgeluk kige winnaar. Onderscheiding Paul Burm is gisteren onder scheiden met de zilveren waar- deringspeld van de KNHS. Hij ontving de speld voor zijn verdiensten voor de paarden sport en als oprichter en voor zitter van ruiterclub Hulst. Burm is ook al negen jaar le denraadslid van de KNHS. BAKEL - Het driebandenteam van Dallinga/Fast is er niet in geslaagd de finale van het algeheel kam pioenschap in de tweede divisie te bereiken. In Bakel werd in de play-offwedstrijd met 8-0 verloren van-De Zwaantjes, terwijl de eer ste ontmoeting in 4-4 was geëin digd. De wedstrijd was bij de pauze al grotendeels beslist. Mathieu Vle- rick verloor met 30-40 van Peter Heerden en Patrick Vasseur ging onderuit tegen Bart van Hoven (27-35). Zowel Vlerick als Vasseur kon tot de twintig caramboles goed meekomen, maar daarna zet ten de tegenstanders sterke series neer. Daardoor moest het team na de pauze met 25 caramboles ver schil winnen, hetgeen een onmo gelijke opgave bleek. „Het geluk lag niet bij ons", concludeerde Pa trick Vasseur na afloop. „We be gonnen nog wel aardig, maar vie len daarna door de mand." Omdat ook Berry Dallinga (38-40) en Jean-Paul de Kraker (26-35) ver loren, kwam er een ruime neder laag op het bord. Vasseur leek het niet veel te deren: „Teleurstelling? Ach, we zijn kampioen en gaan naar de eerste divisie." Die mening is ook teamcaptain Berry Dallinga toebedeeld: „Na tuurlijk is het jammer dat we niet konden winnen vandaag, maar al met al is het een mooi sezoen ge weest. We hadden eigenlijk vier weken geleden al met 6-2 moeten winnen. Dat gebeurde niet en nu stonden we voor de pauze al met 4-0 achter. Dan weet je dat het een lastig verhaal wordt." Een excuus voor het verlies van Dallinga/Fast, was dat De Zwaan tjes vrij nieuwe tafels gebruikten. Dallinga: „Zij waren daar beter op ingespeeld." Het team van De Zwaantjes treedt volgende week in de finale in Nieuwegein aan tegen DBL Hol. Mineraal. Gian Carlo Buijs (nummer 99) in actie tijdens de wedstrijd in Axel foto Wim Kooyman GOUDA - De motorcrossers Troy van de Ketterij (Vlissingen) en Marco Pennings (Tholen) hebben goede zaken gedaan in het kam pioenschap van het district west. Bij de vierde wedstrijd in Gouda wonnen ze respectievelijk de klas sen 65CC grote wielen en de MX 2. Guido Boone uit Oost-Souburg was de sterkste in de klasse 85a: kleine wielen. In de klasse MX 2 plaatsten ook Gi- no Nagtegaal (Nieuwland), Rocco van Zweeden (Zoutelande), Kevin de Beer (Zaamslag) en Wesley de Jonge ('s-Heer Abtskerke) zich voor de eindstrijd. Nagtegaal had pech toen hij liggend op de twee de plaats een schuiver maakte. De Beer reed een sterke finale en werd fraai derde. Dezelfde klasse ring haalde Jayden Hoek (Oost-Souburg) in de 50CC. In de MX 1-3 werd Ronald Melse uit Me- liskerke vierde. door Herman Heuvink AXEL - Motorcrosser Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen eindig de zaterdag bij de NK-wedstrijd in de klasse 65CC grote wielen als vijf de. Plaatsgenote Nancy van de Ven kende in Axel tegenslag en werd elfde. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg en Boy de Looff uit Kortgene eindigden bij de MX 2 jeugd in de achterhoede. De jeugdwedstrijd werd zaterdag verreden op het circuit aan de La- geweg in Axel en telde mee voor het Nederlands kampioenschap. Een dag later zou er in Vlissingen worden gestreden, maar de weer goden gooiden roet in het eten. De vele regenval zorgde voor wa teroverlast op het Sloehavencircuit in Vlissingen-Oost. „De afgelopen week hebben we al met man en macht moeten werken om het ve le water van de baan te krijgen. Za terdag zag het er nog prima uit maar daarna heb ik alleen nog maar regen gezien. Hier was niets meer tegen te doen", zei voorzitter Erik Weug van MSV de Uitlaat, de organisator van de NK-wedstrijd. In Axel waren zaterdag de wedstrij- het aankijken meer dan waard. In de 65CC grote wielen begonnen de 11-jarige Nancy van de Ven en de evenoude Jordan Lee van Maaren goed aan de wedstrijd. Ze zaten meteen voorin. Van de Ven maak te jacht op de tweede plaats, maar slaagde daar uiteindelijk niet in en werd vierde, toen zij tegen het eind een foutje maakte en Kevin Kieft voorbijkwam. Van 'Maaren werd in deze manche zesde. In de tweede reeks was er op nieuw een sterk optreden van Van de Ven. Zij kreeg echter proble men toen de bougiekap losschoot en de motor stilviel. Een toege schoten helper onderkende het probleem en wist de hete kap met de blote handen er weer op te krij^ gen. Wel duurde het een ronde voordat zij haar weg kon vervol gen. Meer dan een 20e plaats zat er niet in. Omdat de wedstrijd in Vlissingen niet doorging, kreeg ze dus geen kans op revanche. Van Maaren ein digde uiteindelijk op de vijfde plaats. Mike van Rasteren uit Schijndel won beide manches. Buijs en De Looff moesten wen nen aan het hoge tempo bij de MX 2 jeugd. Uiteindelijk bereikte Buijs een 24e plaats, De Looff werd 28e. De winst ging naar Pa trick Vos uit Rosmalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45