Sport Hoondert slaat zijn slag in de Denise Gunst Nederlands Nationale titel voor Stap kampioene wielrennen 0p 400 meter wisselslag Val van De Nooijer kost punten i 40 Maandag 15 juni 2009 Lavrijssen wordt vierde in juniorenwedstrijd Nick van der Lijke laat zich zien in Tour de Lorraine. Stefan de Die pakt zilver op de too meter vrije slag. door Herman Heuvink ZELHEM - Een stevige valpartij aan het eind van de tweede manche le verde een pijnlijke schouder op en kostte veel punten. Het overkwam supermotorijder Gregory de Nooijer uit Vlissingen in een wed strijd meetellend voor het open Nederlands kampioenschap in Zei- hem. Het was een regenachtige dag maar voor het vertrek van de twee de manche werd het droog. Er moest gekozen worden op welke banden gereden zou worden. De Walchenaar koos voor regenban den en dat bleek geen gelukkige keuze. De band had het zwaar te verduren op het steeds droger wordende asfalt. Tegen het eind van de 28 ronden die werden ver reden, ging het mis. „Plotseling begon de machine te schuiven maar even later kreeg hij opeens weer grip. Ik werd gelan ceerd en kwam keihard op mijn schouder terecht. Verder rijden ging niet meer," zei een ontgooche lende De Nooijer. Het was vanaf het begin een moei lijke race. De Nooijer kwam slecht weg bij de start en moest flink aan de bak. Een gedegen inhaalrace leek hem geen windeieren te leg gen. Al vrij vlot wist hij op te ruk ken naar een achtste positie. Hij leek nog meer winst te boeken, maar door de val was alles ineens over. De eerste manche daarentegen was probleemloos verlopen. De Nooijer begon als zevende aan het karwei en in" gezelschap van zijn teammaat Peter van den Berk wist hij een plaats op te schuiven ten koste van Arjan Klok. In de vierde ronde was ook zijn teammaat er aan en niet veel later Bouchee. De De Nooijer kon zelfs de derde plaats binnenhalen door een fout je van Van Roozendaal. Tegen het eind moest de Walcherse coureur dat plaatsje toch weer inleveren toen de latere dagwinnaar, de Bel gische toprijder Eric Delannoy, on weerstaanbaar vanuit het midden veld was komen opzetten. Maar met de vierde plaats kon De Nooijer ook leven. In de tussenstand is De Nooijer twee plaatsen gezakt. Hij staat nu met 133 punten op de zesde plaats. Leider is Marcel van Drunen uit Eindhoven met 232 punten. Kyle Matthijssen uit Poortvliet werd vierde bij de nationalen. Hij klimt op naar de negende plaats met 702 punten. Vader Kees Mat thijssen eindigde in de midden moot en staat zeventiende met 615 punten. Van Hamond leidt de dans met 970 punten. MIDDELBURG - Birgit Lavrijssen is opnieuw net naast het podium geëindigd. De Kapelse wielrenster kwam in een wedstrijd voor ju nior-vrouwen in het Waalse Rothieux-Remière te kort om kop- loopster Kaat Hannes in te halen. Hannes was in de zevende ronde ontsnapt. Een ronde later ging La vrijssen met drie andere rensters in de achtervolging. MIDDELBURG - Wielervereniging Theo Middelkamp was zaterdag in Berghem erg succesvol op de Ne derlandse kampioenschappen voor de jeugd. De Zeeuwse club ging met twee medailles naar huis. Het grootste succes was weggelegd voor Denise Gunst. De 12-jarige in woonster van Yerseke won met grote overmacht de wedstrijd in de categorie 5. Ze demarrareerde in de eerste ronde en liet zich niet meer achterhalen. Op de streep had Gunst een voorsprong van twee minuten opgebouwd. Ivar Moeliker, net als Denise Gunst afkomstig uit Yerseke, reed in de categorie 7 naar de derde plaats. De 14-jarige Moeiliker reed attent mee, was betrokken bij de meeste ontsnappingen en was ook toen het op de massasprint aan kwam voorin te vinden. Een ereplaats in categorie 4 was weggelegd voor Claudia Jongerius. Zij werd tiende. Jordy van Poucke uit Axel reed in de wedstrijd voor renners die zich niet geplaatst had den voor het NK naar de derde plaats in categorie 7. Junior wielrenner Nick van der Lij ke uit Middelburg reed de afgelo pen dagen een sterke wedstrijd in Frankrijk. In de Tour De Lorraine Juniors, met deelnemers uit heel Europa, reed de renner van de Vol harding enige tijd in de gele leider strui. Zaterdag moest hij die afge ven, toen een groep van vijf uit het peloton wegreed. Van der Lijke won de eerste etap pe, eindigde als vierde in de twee de en werd na de vierde etappe als vierde in het eindklassement ge rangschikt. door Jeroen Dellebeke EINDHOVEN - Judith Stap is op het NK zwemmen in Eindhoven als eerste geëindigd op de 400 meter wisselslag in de jeugdcategorie. Daarmee heeft ze haar favorieten- rol bevestigd. Met een zeer sterke 5.01,01 liet ze de concurrentie ver achter zich. Naast de gouden plak leverde haar dat ook een Zeeuws record op. Op de eerste 100 meter vlinderslag zwom zij 1.04,73. Ook dat was met een goed voor een persoonlijk en Zeeuws record. Stap zwom verder naar zilver op de 50 meter vlinder slag in 29,12, en naar zilver op de 100 rug in 1.06,42. Beide tijden wa ren Zeeuwse records voor zestien jarigen. Stefan de Die, zwemmend bij het Amsterdamse EON NZA, was suc cesvol met zilver op de 100 meter vrije slag. Achter clubgenoot Sebas- tiaan Verschuren tikte hij aan in 50.53 seconden. Bas van Houwelingen, Manon Minneboo en Judith Stap kwamen 71 nog enkele malen tot Zeeuwse re- cords. Van Houwelingen was snel op de 50 en 100 meter vlinderslag |f in respectievelijk 27.74 en 1.01,30 en op de 100 meter vrije slag in 55.53. Zus Josje kwam op de 50 me ter rugslag tot een Zeeuws record voor negentienjarigen: 31,57. Merel van der Ent eindigde met 31.53 als vierde in de jeugdcategorie. Minne boo snelde naar 59.26 en zwom een Zeeuws record op de 50 meter schoolslag: 35.42. De Stormvogel won zaterdag de 4x 100 meter wisselslag estafette in een nieuwe Zeeuwse toptijd van 4-35,46. André Vink wordt op de nationale menwedstrijd Zeeland in Vrouwenpolder tweede in de categorie tweespan pony's. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44