zonder wanklanken Maandag 15 juni 2009 [39 Het peloton bij De Schotsman op Noord-Beveland. foto Willem Mieras Robert Wagner wint in Terneuzen de laatste etappe. Hij verslaat Alessandro Pettachi en Tyler Farrar in de sprint. foto Wim Kooyman landhallen om de rijders een over drachtelijk zetje te geven en langs de route werd er flink aangemoe digd. Al bij het tweede kruispunt op de Deltaweg, stond een dame appeltjes uit te delen. Een groot aantal fietsers trapte voor de gezel ligheid een stukje mee. In tegenstelling tot vorig jaar, toen voor the Ride for the Roses het he le parcours voor 14.000 toerfiet- sers werd afgezet, moest het gigan tische peloton deze keer van de fietspaden gebruikmaken. De enor- Ondanks de soms beperkte ruim te voor de enorme massa fiet sers zijn er geen noemenswaardi ge ongelukken gebeurd in de Del ta Toertocht. me massa fietsers veranderde bij het verlaten van het parkeerterrein in een steeds langer wordende sliert, die zich over de Stormvloed kering, langs Zierikzee, over de Zeelandbrug terug naar Goes trok. Dat de passage van 1500 fietsers over soms beperkte ruimte niet voor vervelende gebeurtenissen heeft gezorgd, is volgens de organi satie te danken aan de sportieve in stelling van de deelnemers en de uiterst gemoedelijke sfeer. Behalve een valpartij die resulteer de in de hechting van een hoofd wond, gebeurde er niets. „Ik heb de hele weg gekletst met iemand die ik helemaal niet ken", zegt de 52-jarige Jan Toonen bij de finish. „Stikgezellig." Op de fiets tegen kanker De eerste Delta Toertocht is gereden door 3010 fietsers. De helft daarvan reed 120 kilo meter over De Bevelanden en Schouwen. ►- Bijna 500 fietsers reden in be- drijventeams. Van de losse deelnemers kozen er 1500 voor een route van 25 of 50 kilometer door de Zak van Zuid-Beveland. De Delta Toertocht bracht ruim 50.000 euro op voor het Koningin Wilhelminafonds (KWF) voor de kankerbestrij ding. van de Zeelandhallen. foto Willem Mieras Theo Bos gaat onderuit in de bocht Smokkelweg-Patientieweg bij IJzendij- ke. De voormalig baanrenner kon zijn weg vervolgen. foto F.W.M. Hensen Rijden voor het kankerfonds, maar speciaal voor Opa Dik, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43