Zeeland fietst 1 - w Delta Toertocht is een waardige voortzetting van Ride for the Roses. 38 Maandag 15 juni 2009 Al kort na de start staat een dame appeltjes uit te delen. foto Willem Mieras fir} Fietsers van Ons Erfgoed trappen de kilometers weg. foto Peter Witkam WÊmB&Sk Wielrennen is topsport. Ook voor deze verzorger van de wielerploeg Topsport Vlaanderen. Hij wacht geduldig tot dat zijn renners langskomen voor de ravitaillering. foto Wim van de Woestijne Gehaald! Gefeliciteerd. foto J. Goosen Een zee van fietsers wacht geduldig op het startschot op het parkeerterrein door Mieke van der jagt GOES - Het waren niet de eersten de besten die zaterdag de Delta Toertocht reden. Onder de 3000 deelnemers, op racefietsen, ligfiet sen, mountainbikes, opoefietsen, tandems, toer- en vouwfietsen, schaarden zich maar liefst drie we reldkampioenen: Keetie van Oos ten Hage, Harm Ottenbros en Tine ke Fopma, alle drie wielergroothe- den uit de jaren zestig en zeventig. Een grote massa fietsers wachtte zaterdagochtend genoeglijk onder het zonnetje op het startschot door de Goese locoburgemeester Rinus Dieleman. Dat kon pas na dat zangeres Brandi Russel het nummer The Rose had gezongen want vorig jaar jaar is een traditie geboren. The Ride for the Roses, de landelijke sponsortocht voor de kankerbestrijding, was in 2008 zo'n groot succes dat de profkoers werd uitgebreid met een sponsort oertocht. Het doel, de Kankerbe strijding, bleef gehandhaafd en ook de heldere zang van Brandi. Dat het doel en het evenement breed gedragen worden in de Zeeuwse samenleving, bleek niet alleen uit het grote aantal deelne mers en sponsors, maar ook uit de betrokkenheid van het publiek. Veel mensen kwamen naar de Zee-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42