Delta Tour Zeelan rots op zijn zoon Nick oogstoot Weinig opgaves op zaterdag Flens komt met de schrik vrij Organisatie zuinig met verf Organisatie meer dan tevreden Maandag 15 juni 2009 37 voor over. Vandaar dat hij de Delta Tour als een mooie mogelijkheid ziet zich in de kijker te rijden. In de proloog eindigt hij als 106e, op achttien seconden van winnaar Ty ler Farrar. „Heel goed", vindt Hed- die. „Vorig jaar haalde Nick in een korte tijdrit een gemiddelde van 45 kilometer, nu komt hij tot 47. Da's een hele vooruitgang. En je moet niet kijken wie voor hem zijn geëindigd, maar wie na hem kwamen. Daar zitten hele goede renners tussen."Nick heeft ge mengde gevoelens. „De tijdrit was veel te kort voor mij. En ben je twee seconden sneller, dat sta je meteen twintig plaatsen hoger." De etappe van zaterdag is in huize Voormalig beroepswielrenner Heddie Nieuwdorp ziet zijn zoon Nick uitstekend meedoen in de Delta Tour Zeeland. Nick haalt de finish in Terneuzen. Nieuwdorp helemaal doorgespro ken. Heddie, voor de start op de Markt van Middelburg: „Aan het begin van de Stormvloedkering moet hij voorin zitten. Daar valt het meestal in stukken. Als hij niet in de eerste groep zit, moet hij niet in paniek raken. Bij Zierikzee loopt het vaak weer allemaal sa men. En in de finale is het aan klampen en meesprinten. Al is het maar voor de 20e plaats." „Als het een massasprint wordt, doe ik mee", kondigt de jonge in woner van Yerseke inderdaad aan. „Ik ben benieuwd hoe kort ik kan eindigen." „Zorg dat je ook op de boulevard voorin zit", roept Hed die Nick na, als die naar de start rijdt. „Het is daar smal en gevaar lijk." Die massasprint die komt er. Met de 19e plaats, niet eens zo ver achter winnaar Petacchi, is Nick meer dan tevreden. En zijn vrien din Birgit ook, want die geeft Nick een hele serie kussen. Toch kan het nog beter, vindt de renner zelf: „Ik zat in de finale te ver van achte ren. Bij de amateurs kun je dan nog een eind opschuiven, hier is dat anders. Ik won nog wat plaat sen omdat ik de buitenkant van de rotonde nam. Meer zat er niet in." Op de laatste dag brengt Nick zijn vader in hogere sferen. Hij rijdt de loodzware etappe uit. Slechts 88 van de 154 profs halen de streep en daar zit de 18-jarige Nick Nieuwdorp ook bij. Ook nu weer valt er echter wat te verbeteren. „Ik zat goed voorin de eerste groep, totdat er iemand voor me viel en ik erover ging", meldt Nieuwdorp-junior. „Dat ik daardoor acht minuten in het alge meen klassement verlies, is niet zo erg. Maar ik kon niet in de sprint meedoen. Da's jammer. Nou ja, ik denk dat ik toch wel goed heb la ten zien." mikaze-acties. „Zoiets kun je niet toelaten. Ik hoorde van renners in het peloton dat het kraakte, zo hard heeft hij geslagen." Kenny van Hummel mocht op de slotdag toch starten. Op het ju ryrapport stond een tijdstraf van één minuut. Hij zou, volgens de berichten uit de juryvergadering, ook een boete hebben gekregen van vierhonderd Zwitserse francs. De Skil-sprinter reed toch al geen gelukkige ronde. Toen hij gisteren in een vroege vlucht met Johnny Hoogerland en Bobbie Traksel zat, miste hij een tussensprint, omdat hij verkeerd stond aangegeven: En op de slotdag werd hij gehinderd door een val en kwam hij in Ter- neuzen op drie minuten van de winnaar over de streep. Oscar Geredo, de ploegleider van Contentpolis, was gisteren nog steeds woedend op Kenny van Hummel. foto Wim Kooyman Morgen nog een dag, dan mag ik gelukkig eindelijk naar huis." Alessandro Petacchi, zaterdag na zijn gewonnen sprint in de Delta Tour in Goes. „Ik ben moe, ik wil weg, ik wil naar huis." Alessandro Petacchi gisteren na de huldiging in de Delta Tour in Terneuzen. „Ik zal al blij zijn als ik straks maar één ritje win in de Tour de France." Tyler Farrar, winnaar van de Delta Tour op de persconfe rentie na afloop. „Als je dan wint, dan zit je niet voor tien mensen te praten, maar voor duizend. Journalist in een reactie tijdens de persconferentie. „Ik heb deze dagen niet afgezien, mijn vorm is nog beter dan in het voorjaar." Johnny Hoogerland na drie zware dagen in de Delta Tour. „Vorige week heb ik elke dag vier tot vijf uur getraind. En gisteren nog veertig kilometer bijgetraind na de etappe in de Delta Tour. Maar ik voel me absoluut niet moe." Ook Johnny Hoogerland na de Delta Tour. „Het wordt de hoogste tijd dat journalisten zich eens leren gedra gen tijdens de koers." Jury-commissaris Tijn Swinkels nadat hij de volgwagen van een journalist uit de koers had gezet. De eerste etappe van de Delta Tour Zeeland kampte zaterdag met een te kort aan wind. Meestal moe ten tijdens een Zeeuwse wie lerkoers vele renners opgeven omdat ze uit het peloton ge blazen worden. In de ZLM tour, op zaterdag 18 april dit jaar, haalden 45 renners op een soortgelijk parkoers het einde niet. Zaterdag waren dat er twee: De Tjech Polnic- ky kwam ten val. De Span jaard Galparsoro raakte on wel. Hij reed even mee in de ambulance en stapte toen over in de ploegleidersauto. Voor Rick Flens, renner in de selectie van Rabo bank, eindigde de Delta Tour gisteren in een ambulance. Hij was betrokken bij een val partij en werd versuft en met een pijnlijke nek afgevoerd. Ronald Apers van de organisa tie had gisteravond contact met het thuisfront van Flens. „Hij mocht gelukkig naar huis: zijn nekspieren zijn be schadigd en hij heeft een lich te hersenschudding." Rick Flens reed op. de kasseien van de Bolderweg en de Timmer- mansweg op bekend terrein. Hij won in 2003 en in 2005 het OZ wielerweekend. De organisatie van de Del ta Tour was dit jaar een beetje zuinig met verf Bij een aantal tussensprints wisten de renners niet precies waar de 'finish' was. Dat leidde gisteren tot woe dende reacties bij de eerste tussensprint bij Oostburg. De renners sprintten 100 meter te vroeg af omdat ze dagen dat een gele vlag de scherp rechter was. De verwarring was al een dag eerder ont staan. Op de Westkappelse Zeedijk zochten de renners vergeefs naar een streep bij de eerste tussensprint. De organisatie van de Del ta Tour Zeeland heeft het tweede jaar van zijn bestaan afgesloten met een droompo- dium. Voorzitter David Luteijn zei buitengewoon blij en tevre den te zijn over het karakter van de wedstrijd, de win naars en de belangstelling on derweg. Ronald Apers keek vooral naar het sportieve succes. „We hebben met Petacchi, Farrar en Wagner prachtige winnaars en een podium om heel trots op te zijn." De Del ta Tour maakt deel uit van de Europe Tour van de UCI. Julian Dean, die in de Delta Tour met rugnummer twee rondreed, kwam in zijn vroege wielerjaren vanuit Nieuw-Zeeland naar Philippine om zich te ontwikkelen in de Belgische koersen. In de Delta Tour was hij zaterdag en zon dag de superknecht van Tyler Farrar, die hij met veel beuls werk aan de eindzege hielp. Zijn ploeg was betrokken bij een paar valpartijen en Julian Dean bleef dat zelf ook niet bespaard. Op een rotonde vlakbij Oostburg vloog hij uit de bocht. De vroegere sprintaantrekker van Thor Hushovd zat vlug weer op de fiets en kon de koers uitrijden als enige overgebleven helper van Farrar. „Hij was goud waard voor mij", roemde Farrar hem na afloop. Hans Dekkers, ook Garmin, eindigde gisteren in de tweede groep. Nick Nieuwdorp rijdt door de straten van de Terneuzense wijk_Othene. foto Ronny Boute

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41