9 a pon kletsnatte dag Overgaauw loopt op zeebenen naar de overwinning van Peelanderloop Korfbalclub Swift viert 75-jarig bestaan U heeft nog vier dagen om in te schrijven... Iedereen blijft lachen op beachvolleybaltoernooi in nat Sas van Gent. Echtpaar Joziasse wint Rondje Voorne Droogers wint tennistoernooi Korfballers Zaamslag blijven in vierde klasse Edwin de la Ruelle wint loop in geboortedorp Tovaal en oud-Tovaal blijven in evenwicht Anne Kwist wint bij de vrouwen met straatlengte voorsprong. Oud-trainer Floor Schreuders is bij jubileumduel aanwezig. Witte tweede in Amersfoort Kijk welke 550 lopers meedoen op www.pzc.nl/familieloop w Maandag 15 juni 2009 35 door Peter van Kouteren SAS VAN CENT - Het loopt tegen de klok van tweeën als de paraplu's op de slotdag van een driedaags be- achvolleybalevenement dooT een optimist worden ingeklapt. Spel breker is het slechte weer echter niet, want iedereen is gekomen en het toernooi heeft geen onderbre king gekend. Beach volley bailers kunnen tegen een stootje. In verschillende opzichten, zo blijkt. De regen, in de voormiddag met bakken naar beneden geko men, heeft geen invloed op de voortgang van het toernooi. En de feestavond, die 's zaterdags traditio neel na het toernooi voor recrean ten wordt gehouden, heeft even min tot uitvallers geleid. Het ploegje 'Flink doorgezakt en toch fit' is dan ook gewoon van de partij. Net zoals diverse volleybal coryfeeën uit de streek, die de nacht van zaterdag op zondag sla pend in de feesttent hebben door gebracht. Het Sasse beachevenement is in het verleden meer dan eens onder mooiere weersomstandigheden af gesloten. Dit jaar geen brandend zand, geen ontblote stoere bovenli chamen van mannen en geen vrouwen in topjes. Zelf ontwor pen natte T-shirts (met opschrif ten als Stofzuiger van de Zee) en paraplu's domineren de laatste dag, waarop de smeekbede om aangenamere omstandigheden met zomerhits als Sex on the beach wordt ondersteund. Omstreeks drie uur meldt de speaker dat de zonnebrillen op kunnen. „We zijn gewoon om tien uur be gonnen", vertelt Herman van Dorst van de beachcommissie van de t organiserende vereniging Savok. „Niemand zeurt, niemand PW Het beachvolleybaltoernooi in Sas van Cent wordt op zondag geteisterd door zware regen. De deelnemers treuren niet en doen net alsof de zon schijnt. heeft om een onderbreking ge vraagd. Ronny Winne: „Maar je blijft wel hopen op beter weer. Vol gens Buienradar.nl zou het vanaf elf uur droog worden. Maar even later kwam er iemand binnen, die zei dat het pas om twaalf uur zou stoppen met regenen." Eric Bakker (Voorwaarts): „De bal wordt op den duur zwaarder en je beweegt wat anders." De weers voorspellingen ten spijt wordt er gewoon gespeeld. Met scheidsrech ters van teams die in dezelfde pou le zijn ingedeeld en met tellers, die zich bedienen van handgeschre ven cijfers op geplastificeerde bord jes. Ludieke namen zijn kenmer kend voor het Sasse beachvolley- balevenement, dat in tegenstelling tot soortgelijke initiatieven in de streek een blijvertje is. Toegege ven: Factor 30, dat het bij de vrou wen tot de finale schopt, is mis schien wat optimistisch voor deze verregende dag. Axel Power, met voormalig Morres/Hulst-speler Wilco Herrebout en de van het naar de promotieklasse gepromo veerde Voorwaarts afkomstige Ton- ny van Overmeeren en Dennis de Koeijer, wordt op weg naar de fina le een halt toegeroepen. De Garnalen, met de broers Eric en Steven Bakker (Voorwaarts) en Martin Ferket (tweededivisionist VC Goirle), slagen er niet in om voor de derde keer op rij te win nen. De winnaars Nienke Sterenborg, Marsha Moeliker en Lindy de Koeijer (Nien, Mars en Co) winnen het toernooi bij de vrouwen. Zij verslaan in de finale Sonja Jonkman, Evelien Bakker van Renate van Cinderen (Factor 30) nipt: 14-13, f'4-14. Spelers van promotieklasser Ro- wi uit Etten-Leur betwisten el kaar in de eindstrijd'bij de man nen. Oeeddegedagedaan wint met 2-0 van Oededegijda. - Gedurende drie dagen doen ruim driehonderd deelnemers aan de vijftiende editie van Savok Beach mee. MIDDELBURG - De Goese atleten Anita en Giel Joziasse hebben de duoloop van het Rondje Voorne gewonnen. Het echtpaar, lid van atletiekvereniging AV'56, legde de 50 kilometers af in een tijd van 3.30.48. Rondje Voorne gaat over het eiland Voorne, waarvan ruim 11 kilometer over strand. John Kommer van het Schouwse Delta Sport legde het traject solo af Hij finishte als 30e in 5.03.44. De wed strijd werd voor een groot deel in de regen afgelegd. Toen de zon doorkwam, hadden veel deelne mers last van de hitte. DVD SPAARZEGEL 1 'Casino Royale' www.pzc.nl/dvd ARNEMUIDEN - Bij het open jeugd- toernooi van tennisclub Arnemui- den greep Iris Droogers de titel bij de meisjes tot en met 14 jaar. Zij versloeg Alicia Szymanski in de finale met 6-1 6-4. Bij de jongens tot en met 14 jaar greep de Vlissin- ger Max van der Meer de zege door Robin Jongeneel met 6-2 6-0 te verslaan. Bij de jongens tot en met 12 jaar won Roald Navest, bij de meisjes Kirsten Verschuure. ZAAMSLAG - De korfballers van Zaamslag zijn er niet in geslaagd te promoveren naar de derde klasse. De Zeeuws-Vlamingen, kampioen geworden in de vierde klasse, ver loren zaterdagmiddag de beslis singswedstrijd tegen DSO, de num mer zes uit de derde klasse, met 13-9. Bij rust stond de ploeg uit Klun- dert al met 8-4 voor. ZUIDDORPE - Edwin de la Ruelle heeft de Kermisloop in Zuiddorpe gewonnen. De in Koewacht woon achtige, maar in Zuiddorpe gebo ren atleet bleef in de loop over 12 kilometer Eric Cappon uit Zuid- zande ruim voor. Marjan Thuy uit Sint-Jansteen won bij de vrouwen en Carla Zegers was de snelste vrouw op de 8 kilometer. De Belg Derveaux was de snelste man op de 8 kilometer. GOES - De Goese Rugbyclub To vaal sloot het seizoen traditiege trouw af met een duel tegen Oud-Tovaal. Bij rust stond het 5-5 en ook aan het eind van het duel waren de teams in evenwicht: 17-17. Tovaal had lange tijd een voorsprong, maar moest in de slotfase alle zei len bijzetten om een gelijkspel uit het vuur te slepen. door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Net na zijn over winning in de Centrumloop van Wemeldinge op Hemelvaartsdag vertrok Ronnie Overgaauw uit Zoutelande voor twee weken naar zee om een booreiland te helpen installeren. Die gedwongen rust weerhield hem er niet van om in Kamperland de derde editie van de Peelanderloop over 15 km te winnen. Anne Kwist uit Tholen was de sterkste bij de vrouwen Hoewel de regen met bakken uit de hemel viel, waren er toch ruim 100 deelnemers afgekomen naar het surfcentrum De Schotsman. Na de start op het enorm grote grasveld namen Ronnie Over gaauw en Erik Poppe (Biggekerke) de leiding. Ze werden op afstand gevolgd door de Goesenaren Peter van Limbergen, Peter Balkenende en Gerard Posthuma. Na vijf kilo meter kon Poppe het tempo niet meer bijbenen. Overgaauw liet toen het tempo wat zakken waardoor zijn voor sprong nooit groter werd dan vijf tig meter: „Ik heb me een beetje ingehouden want volgende week loop ik de 10 km van de PZC Fami lieloop", liet Overgaauw weten. Na 59 minuten en 21 seconden was de derde overwinning dit jaar binnen. Hij werd op een ruime halve minuut gevolgd door Poppe, die de derde man Peter Limbergen op meer dan een minuut achter stand wist te zetten. Van de acht vrouwen op de 15 kilo meter was Anne Kwist ruim schoots de sterkste. Ze had meer dan 8 minuten voorsprong op Roxanne Voermans (Zierikzee). Kwist zullen we dit seizoen meer dere malen aan de start zien op de langere afstand aangezien de tri-atelete haar zinnen heeft gezet op deelname aan de Kustmara- thon. Op de tien kilometer was de over winning voor André Maldegem (Gapinge). Kees van Koeveringen (Krabbendijke) had twee minuten meer nodig. Eerste vrouw was El- lie Westerweele (Vlissingen) die sa men met echtgenoot Marten over de meet kwam. Op de vijf kilometer een flink aan tal deelnemers van een Belgisch vrijgezellenfeest, van wie Filip De- bass (Koekelberge) de meeste lucht over had voor zijn feestgeno ten Arne en Nico Boon. Eerste vrouw was Tessa Dekker ('s Gra venpolder) die haar zus Madeion een paar seconden achter zich hield. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Liefst 185 oud-leden woonden zaterdag de jubileumdag van de Middelburgse korfbalver- ening Swift bij. Op de dag dat het 75-jarig bestaan werd gevierd, kre gen ze onder meer een duel tus sen Oud-Swift en Swift 1 voorge schoteld. „Het was alsof er een grote fami- lierenünie was", zei Bep Huijbregt- se, die verantwoordelijk was voor de organisatie. „Het jubileumboek, dat tijdens de receptie werd uitge deeld, viel bij hen ook in goede aarde. Ze herkenden er veel in." Een aantal oudgedienden (korfbal lers die eind jaren tachtig met Swift in de hoofdklasse uitkwa men) speelde tegen het huidige eerste achttal. Eén van hen was Ralph Gillissen, de laatste jaren hoofdtrainer. Korfbalster Machteld Schreuders (Oud-Swift) legt aan voor een schot. Ook Machteld Schreuders, de in Amsterdam woonachtige dochter van Floor Schreuders, de trainer van toen, speelde mëe. En haar vader - ziek, maar toch gekomen - zat als toeschouwer langs de zij- foto Lex de Meester lijn. „Hij heeft enorm genoten", wist Huijbregtse. „Net als wij trou wens." AMERSFOORT - Rinus Witte uit Sint Laurens is gisteren op een fraaie tweede plaats geëindigd in de marathon van Amersfoort. De Walcherse atleet bleef ruim on der de drie uur (2.53.55) en had an derhalve minuut achterstand op winnaar Paul Verkleij uit Leusden. Witte schreef met overmacht de categorie voor 40-plussers op zijn naam. De marathon in het dui zendjarige Amersfoort werd onder drukkende omstandigheden ge houden. Het regende onophoude lijk. Bovendien was het 42 kilome ter lange traject zwaar door de ve le heuvels. De tijden van de overige Zeeuwse deelnemers, allen lid van Dynamica: JaapJan Ritsema 3.14.02, John Gue- quièrre 3.23.18, Robert Carol 3.27.20, Marius Besuyen 3.28.42, Fred Hendrik- se 3.29.01, Jack van Aspert 3.50.16, Su zanne Geschiere 3.55.54, Marco van 't Westende 4.29.01. Halve marathon: Ingrid Koene 1.46.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39