leren spelen Gouden Spike voor SAN l-DUMP constante Sedoc Charles Zwolsman is Charles Z. niet MEGA TOILET-AKTIEU! 299.00 WWW.SANIDUMP.COM Vooral opslag loopt niet goed in kwalificaties Rosmalen. Vermue loopt pr op 800 meter, Wisse zevende op 100 meter horden. Handbalsters missen WK Bekking maakt opnieuw brokken A- merken sanitair tegen bodemprijzen jVilleroy Boch Wandcloset (wit) Grohe Rapïd-SL inbouwreservoir Zitting Grohe afdekplaat Senior verdacht van drugshandel, junior piekt op Le Mans Maandag 15 juni 2009 33 door Roeland van Vliet ROSMALEN - Het spelniveau van Le sley Kerkhove schommelde zater dag nogal. Ze wisselde prachtige ga mes af met fases waarin ze veel on nodige fouten sloeg. Daardoor kwam de Zierikzeese tennisster op het Rosmalense gras tekort tegen de Russin Ksenia Pervak, haar op- ponente in de eerste kwalificatier onde van de Ordina Open. „Wat m'n tegenstander liet zien, was niet spectaculair", zei Kerkhove. „Maar ze was wel heel steady. Dat moet ik ook worden." Kerkhove speelde niet onverdien stelijk. Ze verloor wel met 7-5 6-2, maar de zeventienjarige kon terug kijken op een aardig debuut op een WTA-toernooi. „Ik baal toch", zei ze eerlijk. „Als je met 6-0 6-0 wordt weggespeeld, weet je dat je geen kansen hebt gehad. Maar die had ik wel. Er zat meer in, vond ik." De Zierikzeese was in de beginfase nog te weinig zichzelf zag coach Eddy Bank. Met name haar opslag haperde daardoor. Bank: „Als een speelster druk voelt, zie je dat als 'Als Lesley een goede bal sloeg, kreeg ze hem minstens zo goed terug' eerste terug in de slagen waarover ze twijfelt. Bij Lesley is dat de servi ce. Die loopt nog niet zoals het moet. Met de eerste kan ze niet ge noeg druk geven en de tweede is te weinig binnen de lijnen." Kerk hove: „Ik denk dat bij de service het verschil tussen ons het grootst was." Pervak sloeg drie dubbele fouten in haar tien opslagbeurten, Kerkho ve had er negen. Drie daarvan sloeg ze in de zesde game, die ze daardoor ook meteen inleverde: 4-2. Toen het vervolgens 5-2 werd, stapte Bank op de baan. Hij maak te gretig gebruik van de gelegen heid om één keer per set wat aan wijzingen te mogen geven. „Ze had zowel een tactisch als een mentaal zetje nodig", zei hij. „Ze moest inzien dat ze vrijuit kon gaan spelen." Prompt begon de juniore beter te tennissen. Met goede opslagen, ge mene slice-ballen en dwingende re turns legde ze de Russin, begin dit jaar nog winnares van het junio- rentoernooi op de Australian Open, een paar games lang haar wil op. Ze kwam daardoor terug tot 5-5 en stevende op een tiebreak af Maar bij 6-5 15-40 verloor ze plotsklaps weer vier punten op rij. „Opeens gingen de eerste services weer uit", constateerde Bank. „Le sley was gewoon te wisselvallig vandaag." In de tweede set kwam Pervak snel op 2-0, waarmee ze haar eer ste van de twee breaks alweer te pakken had. De linkshandige Rus sin imponeerde niet, maar sloeg wel anderhalf uur lang bijna alle ballen terug. Bank: „Ze was niet ondernemend, maar volgde heel goed. Als Lesley een goede bal sloeg, kreeg ze hem minstens zo goed terug. En als Lesley dan nog beter terug sloeg, had Pervak ook net zo'n goed antwoord paraat. Dat heb je met speelsters die rond de 150e plek van de wereld staan." De Ordina Open is Kerhoves eer ste grastoernooi van dit jaar. Vol gende week speelt ze nog bij de ju nioren in Roehampton en daarna volgt het jeugdtoernooi van Wim bledon. Bank hoopt binnen het korte tijdsbestek - op gras wordt maar vier weken per jaar getennist - een zekere vooruitgang te zien. „Je zag dat ze vandaag nog moest wennen. Op gras moet je je spel toch aanpassen", zei hij. De Zierikzeese blijft nog minimaal tot en met donderdag in Rosmalen en Bank zal. in de komende dagen nog wat aantrekkelijke sparring partners proberen te regelen. „Top pers zijn meestal wel in voor trai ningen met junioren", vertelde hij. „Bij junioren hebben ze niet het ge voel dat ze geheimen van zichzelf prijsgeven. Ze denken: die breken toch pas over drie jaar door... Nou, als het aan mij ligt, is het eerder." Mogelijk wordt Wimbledon het laatste jeugdtoernooi voor Kerkho ve, die in november achttien wordt. Als de nummer 28 bij de ju nioren het jaar nog hoog zou kun nen afsluiten - minimaal in de top tien - mag ze nog naar de US Open in New York. „En dus willen we graag vooruitgang zien op Wimbledon", zei Bank. „Want als je het jaar hoog eindigt, word je be loond met wildcards voor het se niorencircuit." LEIOEN - Enkele dagen nadat hij zich in Sofia tot snelste militaire hordenloper van de wereld had la ten kronen, bleek Gregory Sedoc in Leiden opnieuw snel op de 110 meter horden. De Nederlandse at leet won zaterdag bij de Gouden Spike in Leiden zijn discipline in 13,52 seconden. Sedoc kreeg voor zijn prestatie aan het einde van de middag de 38e Gouden Spike uitgereikt. Hij is de opvolger van de estafetteploeg die vorig jaar het kleinood in ont vangst mocht nemen. De jury koos zaterdag in Leiden bij de toe kenning van de trofee uit zes atle ten, allemaal mannen. Sedoc was er blij mee. „Ik heb hier veel kam pioenen zien rondlopen, mooi dat ik deze prijs binnen heb", zei de man die zich al kwalificeerde voor de WK atletiek, in augustus in Ber lijn. „Ik ben dit jaar erg constant. Het gaat goed. De piek moet straks in Berlijn liggen." ROTTERDAM - Het Nederlands vrou- wenhandbalteam ontbreekt voor de vierde keer op rij op een groot titeltoernooi. De ploeg van bonds coach Henk Groener verloor de play-off over twee wedstrijden te gen Oekraïne voor deelname aan het wereldkampioenschap eind van dit jaar in China. Gisteren bij de return in Rotter dam bleek de opgave te groot om met meer dan zes doelpunten ver schil te winnen. Het was nog pijn lijker, want Oranje leed opnieuw een nederlaag: 27-30. Het laatste grote wapenfeit van Oranje dateert alweer van 2005, toen het team verrassend vijfde werd op het WK in Rusland. Daar na was er nog een flets optreden bij het EK 2006 in Zweden. Het Nederlands team slaagde er vervol gens niet in zich te plaatsen voor de WK in 2007, de Olympische Spelen van 2008 en de EK van 2008. En nu mist de ploeg dus ook het WK 2009. Sedoc, dit seizoen ook al goed voor de zilveren medaille op de 60 meter horden tijdens het EK indoor, vertrok na de Gouden Spi ke uitgerekend naar Berlijn. Daar maakte hij gisteren een uitstapje naar de 4x100 meter. Bij de Duitse Golden League-wedstrijd liep hij met de door blessures geteisterde estafetteploeg mee. Het ging echter al snel mis. Startloper Gregory Sedoc kreeg het stokje niet overgegeven aan Caimin Douglas. Esther Vermue liep in Leiden een persoonlijk record op de 800 meter. Met 2.10,68 minuten werd de Lewedorpse atlete tweede in de B-finale. Haar oude pr stond sinds vorig jaar op 2.10,75. Yvonne Wisse werd zevende op de 100 meter horden. In de eind strijd klokte de Vlissingse meer kampster 13,93 seconden, terwijl ze in de series nog 13,70 liep. Zijn snelle tijd op de 110 meter horden -13,52 seconden - levert Gregory Sedoc in Leiden de Gou den Spike op. Hij is al zeker van het WK. MARSTRAND - Schipper Bouwe Bek king is gistermiddag kort na de start van de negende etappe in de Volvo Ocean Race opnieuw vastge lopen met zijn schip Telefonica Blue. De Nederlander en zijn voor namelijk Spaanse bemanning kon den niet voorkomen dat het leiden de jacht strandde op de rotsen voor de Zweedse kust bij start plaats Marstrand. De omvang van de schade is nog niet duidelijk. Bekking kwam eerder dit jaar in het Chinese Qingdao vlak voor de start van de vijfde etappe ook al in aanvaring met vaste grond. Hij moest toen met zijn schip terugke ren naar de haven voor de noodza kelijke reparaties. Tijdens de vorige editie van de zeil race van de wereld verloor Bek king zijn schip Movistar. Door zware kielschade tijdens de zeven de etappe moest de gehele beman ning overstappen op de ABN Am- ro II. Dat Nederlandse schip had net de strijd gestaakt wegens de dood van Hans Horrevoets. De Movistar van Bekking werd niet meer teruggevonden. De negende etappe voert de vloot van zeven boten naar Stockholm over 525 zeemijl. normaal 643,- I BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12 David Brabham, Marc Gene en Alexander Wurz (vlnr) vieren hun overwin ning in de 24 Uur van Le Mans met Peugeot. foto David Vincent/AP LE MANS - Hij is de zoon van een bekende drugshandelaar, de voor malig autocoureur Charles Z. Cou reur Charles Zwolsman jr ver weert zich dan ook al jarenlang door te zeggen dat hij niet zijn va der is en met diens wederrechtelij ke carrière ook niets te maken heeft. Maar op de dag van zijn meest in het ook springende race prestatie ooit, een zevende plek in de 24 uur van Le Mans, waren er tóch weer vragen over zijn vader. Zwolsman wilde gisteren geen vra gen beantwoorden over de arresta tie van zijn vader, donderdag bij een wegrestaurant langs de Ai. De coureur wilde het alleen maar over zijn race hebben. „Hij is mijn vader, maar nu praat ik over deze race. Dat andere bekijk ik later wel weer." Door een blessure van de derde coureur vlak, voor de start, moes ten Zwolsman en zijn Duitse colle ga André Lotterer samen de Audi R10 van Team Kolles naar de fi nish loodsen. Beide coureurs door stonden de fysieke uitputtingsslag. „Ik besef nog steeds niet helemaal wat er is gebeurt", zei Zwolsman na de race. „Dat komt denk ik later pas. Vroeger reden er ook twee coureurs met één auto, maar tegen woordig is dat uniek." Vijf minuten voor aanvang van de 77e editie van de race, die sinds ja ren niet werd gewonnen door Au di maar door' Peugeot, hoorde Zwolsman dat hij moest starten. Zijn teamgenoot, de Indiër Narain Karthikeyshan, sprong vlak voor de start over een muurtje in de pitstraat en gleed uit, waarbij zijn schouder uit de kom schoot. Zwolsman, eigenlijk als tweede rij der ingedeeld, moest in alle haast in de al gestarte auto plaatsnemen. „Ik dacht: 'wow, wat gebeurt hier?' Maar als dit soort dingen gebeuren kun je maar één ding doen, en dat is er vol tegenaan." Zwolsman begon de race zaterdag middag om drie uur op de veer tiende plaats. Nog geen anderhalf uur later was de coureur, die van daag dertig jaar wordt, opgeklom men naar de zevende plek. Hij stond zelfs geregeld zesde. Na de nacht ontstonden er wat problemen met de bolide. Het bin nenwerk van de versnellingsbak werd vervangen en de banden raakten in onbalans, waardoor de auto trilde. Zwolsman: „Dat is jam mer, maar zulke dingen horen bij zo'n lange race. Ondanks dat de zesde plek er op het einde niet in zat, mogen we niet klagen dat we dit met twee man hebben gepres teerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37