f? - llrS'P IP td MHH s 'I li «■111 'Dat maakt indruk' Medische commissie wil alcoholvrije duik Checkpoint live Welke band mag naar Concert at Sea? dii> ex één pu/Zyzel gemaakt h, dan ooigai ex tneex Nog twee dagen om te stemmen op www.pzc.nl/popaanzee Maandag 15 juni 2009 1 7 if'iyd-\ "Ut 4 jO*. W 'J6 Die toren in de verte, waar staat die ook alweer? Het is een herkennings punt op deze ansichtkaart uit de selectie van Hans Lindenbergh. We ver klappen ook dat de foto gemaakt is aan de rand van de provincie. De vraag luidt: Waar is deze foto gemaakt? Oplossingen, wellicht ingekleurd met leuke anekdotes, kunnen tot donderdag 12.00 uur gestuurd worden naar de PZC-redactie onder vermelding van Raadkaart. Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Fax: 0118-434019; redactie@pzc.nl Onder de inzenders van goede oplossingen verdelen we drie waardebonnen. H Niet alleen werd het huis van Henk en Rie Giljam- se in de Lange Reke in Renesse door menigeen her kend. Ook slagerij Van Sluis springt in het oog. „Boven het raam staat Rund- en varkenslage rij", schrijft J. H. Blom. Blom stelt zich nog meer voor: „Het zou best kunnen dat zijn doch ters Jaantje en Jenny op de bank zitten." Anke Bodbijl-van het Hoofd uit Haamstede heeft warme herin neringen aan de slagerij. Daar is haar moeder geboren en is zij zelf grootgebracht. „Opa en oma van Sluis zaten toen in de zaak. Toen opa overleed, nam de heer Ossewaarde de zaak over." B. de Jonge uit Vlissingen schrijft dat Van Sluis een prima slager was. „Hij had maar een ge brek. Hij kon niet goed schieten, 's Morgens was hij aan het vech ten met het varken. Hij moest zijn 'pistool' terughebben van het varken, om een tweede keer www.iekkerpuzzeien.nl MIDDELBURG - De PZC doet van daag en morgen op de website (www.pzc.nl) live verslag van de rechtzaak tegen de Terneuzense coffeeshop Checkpoint. Die dagen dient de regiezitting. De officier van justitie, de raadsleden en de rechters overleggen over het onder zoek en bespreken wie nog ge hoord moet worden als getuige. door Marcel Modde MIDDELBURG - De medische com missie van de Nederlandse Onder watersport Bond (NOB) vindt dat er een duidelijk advies moet ko men over drankgebruik voor een duik. Volgens Marleen Baas wordt het gevaar van een mix van alco hol en een verhoogd stikstofgehal te in het bloed onderschat. De commissie sluit zich aan bij een oproep van een aantal NOB- instructeurs. Ze zien te vaak dat een duikweekeindje Zeeland met de club 's avonds uitmondt in een gezellig drankgelag, terwijl de vol gende ochtend gewoon weer wordt gedoken. De instructeurs, voorzitter Hjalmar Bouma vaft de Noord-Nederlandse Duikfederatie voorop, bepleiten een Bewust On- beschonken Duiker (BOD) cam pagne. Twee biertjes zijn voldoen de om de reactiesnelheid aan te tasten, zegt Baas. Vooral in acute situaties kan dat fimest zijn. „Daar mee breng je niet alleen jezelf, maar ook je buddy in gevaar. Ieder een weet wel dat het niet samen gaat, maar de gevolgen zijn nage noeg onbekend." Zowel NOB als (het internationaal gangbare) Padi besteden in hun opleiding aan dacht aan de gevaren van alcohol gebruik voor een duik. Maar ner gens staat omschreven waar pre cies de grens wordt getrokken. „Daar ligt voor ons een belangrijke taak in de voorlichting", vindt Baas. Ze wil toe naar een systeem dat het aantal glazen drank kop pelt aan een 'niet-duiken-tijd'. Bij een duik neemt het stikstofge halte in het bloed toe, naarmate dieper wordt gegaan. In dat kader geldt de zogeheten Wet van Marti ni. Die theorie stelt het effect van de stikstoftoename, bij elke tien meter die dieper wordt gedoken, gelijk aan het effect van een extra glas Martini. Wie dus een paar uur eerder flink heeft gepimpeld, heeft te maken met een dubbel effect. En daarmee wordt de kans groter dat een duiker op diepte niet meer weet wat hij doet of zelfs buiten bewustzijn raakt. Baas: „Voor de medische commissie is dat tot dus ver niet echt een issue geweest. Dat zou het wel moeten zijn." te schieten. Dat maakt indruk als kind." Over het witte huis er naast bestaat geen twijfel. Dat is van wagenmaker Cees de Roo. De inzenders geven tot in detail aan wat er te zien is. De kruide nierswinkel van N. A. Krijnse Locker wordt genoemd en kap per Izaak Moerland. De waardebonnen gaan dit keer naar: J. Blom, Renesse, B. de longe Vlissingen, Ad de Ruiter, Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19