'Een stadscamping is Meliskerke 2 wordt kampioen ringrijden 'Het is hier gewoon geweldig' Jan de Hooijervof Brandweer traint in Vlissingen Inbreker steelt uit zorgcentrum MIDDELBURG - Hetty Bliek (rechts) en haar kleindochter Verena (links) de monstreren breitechnieken tijdens wereldwijde breidag in De Drukkerij in Middelburg. Op initiatief van Hetty Bliek van de Spingroep Walcheren-Beve- landen zaten zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur zo'n tien handwerksters in de boekwinkel te breien. Ze trokken daarmee veel bekijks, soms ook van mensen die zelf een breiwerk hadden meegenomen. Doel van Wereldbrei- dag is individuele breisters bij elkaar te brengen, maar ook om breien te promoten. Het leuke aan breien is 'het bezig zijn met oermateriaal', zegt een deelneemster in Middelburg. „En het is gezellig om met elkaar wat te doen." Want: breien en praten gaan prima samen. Als je geen steken hoeft te tellen... foto Lex de Meester door Sjaak Janse VEERE - In Veere is zaterdag het drietal ringrijders van Meliskerke 2 kampioen geworden van de derde klas. Na een wedstrijd waarbij di verse drietallen van verschillende afdelingen koplopers waren, was het uiteindelijk Meliskerke 2 die zijn favorieten rol waar kon ma ken. Meliskerke 2 werd kampioen met 77 van de 90 ringen. Deze werden bij elkaar gestoken door Johnny Wisse (26 ringen), Jan Matthijsse (27 ringen) en Joyce Spruijt (24 rin gen). De tweede plaats met 75 ringen was voor de dames van Koudeker- ke 6. Hier werden de ringen gesto ken door Jorien Houterman (26 ringen), Corine Geerse (25 ringen) en Elmy Oste (24 ringen). De drietallen van Meliskerke 2 en Koudekerke 6 promoveren door deze prestatie naar de tweede klas. Degraderen naar de vierde klas de den de drietallen met de minste ringen, dit keer Souburg 3 en Kou dekerke 7. In het persoonlijk kam pioenschap ging de hoofdprijs naar de vorige week veertien jaar geworden Jordan Francke uit Big- gekerke, die ondanks gips aan zijn linkerhand wegens een gebroken pink, met zijn rechterhand toch 28 ringen wist te steken. Jan Matthijs se van kampioen Meliskerke 2 moest door twee missers in de laat ste vier beurten met 27 ringen ge noegen nemen met de persoonlij ke reservetitel. Agenda ZRV: 19 juni Grijpskerke (Kerkring) 13.30-21.00; 20 juni Vlissingen (Paardoes) De monstratie ringrijden 11.00-17.00; Gapinge (Schotsehoek) 08.00- 18.00; Koudekerke (Pitteperk) 09.00-17.00; Nisse (schaapscheer- dersfeest Kerkring) 08.00-17.00; Zoutelande (Langstraat) koppel wedstrijd Meliskerke en Zoutelan de 08.00-18.00. De stadscamping in Middelburg bestaat vijftig jaar, tot verrassing van de huidige beheerders. Toch een mijlpaal om even bij stil te staan. door Carla van de Merbel Nee, ze wisten het écht niet, dat het vorige week maandag precies vijftig jaar geleden was dat hun camping officieel werd ge opend. Het beheerdersechtpaar René Kalverboer en Dorianne Clouvel werd hiervan via een e-mail op de hoogte gebracht door Tineke de Jong, een oud-Middel burgse die vorig weekend tijdens het bladeren in een familie-album een PZC-artikel van maandag 8 juni 1959 onder ogen kreeg waarin gewag werd gedaan van de ope ning. „Ik heb weieens gezocht in archie ven, maar nooit een officiële begin datum van de camping gevon den", zegt Kalverboer. Sinds tien jaar staan hij en zijn vrouw aan het roer van de camping. Ze doen het werk met veel plezier, juist op deze stadscamping. „Een stadscam ping is toch iets bijzonders", zegt Kalverboer. „De mensen die hier komen, komen voor de stad. Dat geeft een speciale sfeer, dat maakt het toeristisch interessanter. Op an dere campings heb je eerder een volkstuingevoel." Het bijzondere van een stadscam ping zit 'm ook in de snelle wisse ling van bezoekers, zegt Clouvel. „De meeste mensen komen hier maar voor een kort verblijf Ze gaan de stad in of op familiebe zoek. Het zijn meestal wat oudere mensen. Gezinnen met kleine kin deren kiezen toch eerder voor een camping dichter bij de kust. Ook jongeren kiezen eerder voor wat anders. We zijn een rustige en ge zellige camping. Op de stadscamping in Middel burg komen, naast Nederlanders, veel Fransen en Italianen met cam pers en veel Duitsers. Clouvel: „Die gaan dan op de fiets Walche ren ontdekken of lopend de stad in. In een half uur kun je met de fiets overal op Walcheren komen en tien minuten lopen en je zit in het centrum. Ook de festivals trek ken gigantisch. Het Nazomerfesti val bijvoorbeeld. De gemeente Middelburg doet heel veel aan pro motie. Dat werkt uitstekend voor ons." Zelfs als het veel regent, is het nog goed toeven op hun cam- Camping Middelburg De Middelburgse IJsclub open de op 8 juni 1959 een cam ping op haar terrein aan de Ko- ninginnelaan. De ijsclub bestaat niet meer, de stichting nog wel. Die is ook nog steeds eigenaar van de camping. De beheerders pachten terrein en gebouwen. De camping heette aanvanke lijk Camping De Ijsbaan. Op de camping zijn tweehon derd kampeerplaatsen, voor caravans, tenten en campers. Er zijn ook vier trekkershutten. De camping is open van begin april tot half oktober. www.campingmiddelburg.nl. ping, zeggen Kalverboer en Clou vel. Want: „Dit is de best gedrai neerde camping van Zeeland." Dat heeft te maken met de oorspronke lijke functie van het terrein: een ijs baan. Om na een winterseizoen het water weg te kunnen laten lo pen, was een drainagesysteem aan gelegd dat tot op de dag van van daag nog goed werkt. In het PZC-artikel naar aanleiding van de opening van de camping staat dat de Middelburgse IJsclub haar terrein in 1959 beschikbaar ging stellen 'om de recreatie te die nen'. Vooral voor de nieuwe cate gorie kampeerders in die tijd: 'de trekkers, de kilometervreters, die niet langer dan één of twee dagen op een bepaalde plaats blijven. Zij willen overal 'eens even kijken' en zijn derhalve uitgerust met een snel en eigen vervoermiddel'. Bij het artikel staat een foto van twee kinderen voor een tent. Het zijn Tineke de Jong, dan vier jaar oud, en haar broer Hans van zes. Hans - Hansje, in het artikel - was in juni 1959 de eerste kampeerder op de stadscamping. Nog voor de officiële opening had hij zijn tent op het terrein opgezet en er, sa men met zijn vader, een nacht in doorgebracht. Hans en Tineke woonden op de Koninginnelaan, vlakbij de camping. Vijf jaar later verhuisde het gezin naar Amstel veen. Op de camping in Middel burg hebben ze nooit meer gekam peerd. Hans de Jong: „Een aantal jaren geleden zijn we er nog wel eens voorbij gefietst. Het zag er nog hetzelfde uit, met dat grote veld en die verhoging met begroei ing rondom." Hij is wel een kam- peerliefhebber gebleven en doet op die manier ook Zeeland nog aan. Maar dan in Serooskerke. Kirsten Pauls en Uve Taggruber uit Duitsland hebben drie jaar geleden Camping Middelburg ontdekt en ze zijn er sindsdien niet meer weg te slaan. In het kampeerseizoen vertrekken ze om het weekend op vrijdag uit hun woonplaats Goch om een paar dagen door te brengen op hun rustige en groene vakantieplekje in Middelburg. En als het weer het maar toelaat, strijken ze er in de vakanties liefst een paar weken neer. Moeiteloos somt Pauls de pluspunten van Camping Middelburg op, in het Nederlands, want ze heeft een paar jaar in Nederland gewoond en haar partner werkt in Nederland. „Het is leuk dat de hond mee kan. Er zijn hier heel weinig kinderen, dat is ook een groot voordeel. Ik ben lerares en zie elke dag al zoveel kinderen. René en Dorianne zijn fijne mensen. We zitten hier op de camping niet beperkt, niet op een bepaald perceel, we zijn heel vrij in waar we staan. Het strand is dichtbij, de stad is dichtbij en de Aldi is in de buurt. We vinden Middelburg een leuke stad, we houden van winkelen en van cultuur, gaan graag naar het museum of naar concerten." Taggruber vat het relaas van zijn partner samen: „Het is hier gewoon geweldig." Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de Kroon terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 12 letters en ga naar www.efteling.com Woning en meubelstoffeerder langstraat 79 Arnemuïden, tel: 0118-602937 www.jandenooilervof.nl Wij hebben een grote collectie meubelstoffen! Ook kunt u bij ons terecht voor de complete stoffering van projecten. Neem eens een kijkje in onze showroom naar ons nieuwe zonweringsdoek. Deze limited editon is speciaal voor mensen die van strak en design houden. Nieuw bij ons in de collectie extra lange en brede laminaat planken van Quick-step. Nergens zo goedkoop!! Wij leveren o.a. meubelen, marmoieum, design-klokken, tapijt, behang, overgordijnen vitrages, binnen en buitenzonwering, vinyl, laminaat, etc. VLISSINGEN - Het team van de vrij willige brandweer in Zierikzee heeft zich zaterdag bij een brand weerwedstrijd in Vlissingen als enige Zeeuwse ploeg weten te plaatsen voor de volgende ronde in de landelijke strijd. Van de tien ploegen uit het gewest Zuid-West- Nederland die meededen, was Ouddorp het beste, gevolgd door 's-Gravenmoer en als derde Zierik zee. Zij'gaan door naar de tweede gewestelijke voorronde, op 27 juni in het Brabantse Heusden. Daarna wordt de landelijke finale gehou den. De wedstrijd in Vlissingen werd gehouden op de Veerhaven- weg. De brandweerlieden moesten hulp verlenen na een gecompli ceerd ongeluk waarbij diverse voer tuigen betrokken waren. DVD SPAARZEGEL 'The Waterhorse' www.pzc.nl/dvd MIDDELBURG - In een zorginstelling in de gemeente Veere is zaterdag tussen 2.30 en 3 uur ingebroken. De inbreker kwam binnen door een raam te forceren. Binnen werd de man overlopen door enkele me dewerksters. Toch zag hij kans om uit het kantoor van de instelling een paar honderd euro te stelen. De man ging er via een ander raam vandoor. Bij exploot van (t.k.)-gerechtsdeur- waarder J.S. Pinas te 's Graven- hage d.d. 25/05/2009, is op ver zoek van de vereniging van Eige naars Appartementengebouw Sterkenburg Toutenburg te Vlis singen, gedagvaard Björn Gilde, geboren 26/06/1979, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten Nederland, om op 7/09/2009 des voormiddags om 10.00 uur te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, welke zitting aldaar zal worden gehouden aan het adres Kousteensedijk 2, ten einde te wor den veroordeeld tot hetgeen in het exploot van dagvaarding is gesteld. Een afschrift van dit exploot is voor betrokkene te verkrijgen op mijn kantoor. Boiten, Luhrs en Van der Lubbe Gerechtsdeurwaarderskantoor Leyweg 523-D 2545 GD 's-Gravenhage tel.: 070-4165500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16