Zeelard PZC 13 'Deze geldkiosk is buiten gebruik' PZC lees vind leef WALCHEREN 19 Ongemak door sluiten Rabo-pinautomaten lijkt mee te vallen. Levenslang kameraden Vlissings meisje beroofd van telefoon Snoep 'Een stadscamping is toch iets bijzonders' Tweede Kamer wil eind maken aan reeks verdiepingen Maandag 15 juni 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel VROUWENPOLDER - 'In verband met veiligheidsmaatregelen zijn wij genoodzaakt deze geldkiosk voorlopig buiten werking te stel len'. Op de geldautomaat in Vrou wenpolder hangt een tekst - ook in het Duits - om mensen die ko men pinnen te verwijzen naar el ders. De kiosk is gesloten, evenals die in Serooskerke. Aanleiding zijn de twee 'plofkraken' elders in het land, waarbij dieven met spring stof de kiosken hebben opgebla zen en er met het geld vandoor zijn gegaan. Door de geldkiosken van hetzelfde type in Vrouwenpolder en Seroos kerke te sluiten, heeft de Rabo bank 'gekozen voor de veiligheid van de mensen', zegt commercieel directeur Silvia Bal van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. „Je moet er niet aan denken wat er kan gebeuren als zo'n automaat ontploft." Rabobank heeft al haar klanten in Vrouwenpolder en Serooskerke middels een brief op de hoogte ge steld van de sluiting. Op het pa pier op de kiosk in Vrouwenpol der worden mensen die geld wil len pinnen doorverwezen naar Ra- bo-vestigingen in Veere en Oostka- pelle. In Serooskerke hangt een verwijzing naar Sint Laurens en 'Je moet er niet aan denken wat er kan gebeuren als zo'n automaat ontploft' Middelburg. Verder staat er op de pamfletten dat mensen voor con tant pinnen terecht kunnen bij de supermarkten. In de Plus-super- markt in Vrouwenpolder staat bo vendien nog een geldautomaat van een andere bank. Tijdens de winkelopeningstijden hebben mensen daardoor nog weinig last van het feit dat de Rabokiosken het niet doen. „Dan gaan we ge woon in de winkel pinnen", zeg gen twee mannen zaterdag 's mid dags bij de automaat in Vrouwen polder. 's Avonds blijkt het in Vrouwen polder een lastiger probleem. Ver schillende mensen stoppen voor niets bij de geldautomaat. Een man vertelt dat hij de vorige avond geld nodig had om een cam ping te betalen. „De automaat deed het niet. Toen ben ik naar Serooskerke gereden, maar die deed het dus ook niet. Toen maar weer naar Veere." Na een rondgang langs een aantal restaurants in het zaterdagavond drukke Vrouwenpolder blijkt dat zij geen last hebben van de geslo ten geldautdmaat. Ze hebben alle maal een pinautomaat, zodat ieder een met zijn bankpas kan betalen. De geldkiosken in Vrouwenpolder en Serooskerke blijven gesloten tot de Rabobank een oplossing voor het beveiligingsprobleem heeft ge vonden. Volgens Bal gaat dat nog zeker een aantal weken duren. „Het komt wel buitengewoon slecht uit, zo aan het begin van het toeristenseizoen." MIDDELBURG - Oorlogsveteranen maken zich zaterdag op het Abdijpiein in Middelburg op voor het middagprogramma van de Zeeuwse Veteranendag. Later liepen ze in een parade naar de Markt, waar een défilé werd gehou den. In zijn toespraak hier stak kolonel Van Harskamp de oud-militairerv een hart onder de riem door te wijzen op het feit dat er voor hen na hun tijd in bijvoorbeeld Nederlands-ln- dië en Nieuw-Guinea zo weinig aandacht en geld was. „Nu is er ruim aandacht voor omge komen militairen. Het moet u goed doen dat dat nu wel goed geregeld is. Jullie hebben daarvoor de basis gelegd." Van Harskamp sprak ook over 'levenslange kameraadschap'. Zo'n vierhonderd veteranen woonden de dag bij. Onder hen veel Indië- en Guinea-gangers, maar ook zes militairen die in Libanon heb ben gediend. Zaterdag 27 juni is de landelijke Veteranendag in Den Haag. foto Lex de Meester Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice VLISSINGEN - De politie heeft gister ochtend rond kwart over vijf in de President Rooseveltlaan in Vlissin- gen een 23-jarige Vlissinger aange houden. Hij zou een half uur eer der een 17-jarige inwoonster van Vlissingen van haar mobieltje heb ben beroofd. De man was al vanaf de Scheldestraat achter het meisje aangefietst. In het verlengde van de Rembrandtlaan reed hij het meisje van de fiets. Ze kwam ten val en liet haar telefoon vallen. Ver volgens ging de man er met haar mobieltje vandoor. Die Terneuzenaar kan het niet la ten. Telkens als hij in de drogist komt waar zijn dochter werkt kan hij de verleiding niet weerstaan om een dropje of ander snoepje te pikken. Tot haar grote ergernis. 'Pa blijf van die snoepjes af, je bent toch zeker geen kind meer', heeft zij hem al zo vaak ingepeperd. Maar de Terneuzenaar is hard leers, en stopte onlangs in de dro gisterij wéér iets in zijn mond: een Tip? redactie@pzc.nl glimmend snoepballetje. De verza ligde uitdrukking op zijn gezicht verdween echter snel als sneeuw voor de zon en spoedig stond de man letterlijk schuimbekkend te briesen: „Zijn dat mottenballen of zo!?!" „Nee pa", antwoordde zijn dochter, terwijl zij een grijns nauwelijks wist te onderdrukken. „Het zal je leren, het zijn badpa- rels, en die horen in het bad, niet in jouw mond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15