Rijdend museum strijkt neer 'Voor ons is het op Kanaalcircuit Wemeldinge PZC iM De Kesel op dreef in jubileumconcours 44 I Zaterdag 13 juni 2009 ProMotorZeeland houdt wegraces voor 15e keer. Jan van Vaardegem staat na zwaar ongeluk aan start Familieloop. Familieloop Boulevard Vlissingen Stephanie de Frel maakt in Zi met Wurona verwachtingen waar. Clinic Nummerdor/Boersma Kerkhove krijgt zware dobber Sander Stiegelis klopt Frank Vandenbroucke Zeilers in recordtijd om eiland Texel Thomas Johansson stopt met tennissen door Marco Puik WEMELDINGE - Het Kanaalcircuit in Wemeldinge is vanmiddag weder om het toneel van een aanspre kend motorsportevenement. De stichting ProMotorZeeland houdt voor de vijftiende maal wegraces. Voor het tweede opeenvolgende jaar staan de wedstrijden in het te ken van de klassieke motoren. Tot twee jaar geleden werden jaar lijks brommerraces op het circuit gehouden, maar sinds 2008 is de organisatie daar van afgestapt, „Het aantal deelnemers liep zover terug, dat we noodgedwongen met de brommerraces moesten stoppen", legt Ton van Kruiningen namens het organiserende comité uit. „Aanvankelijk zagen bestuurs- en werkgroepleden de klassieke ra ces niet zo zitten. Na afloop van de 'Classics' van vorig jaar was ie dereen het er echter over eens dat het een geslaagde dag was geweest. Vandaar dat we er dit jaar op nieuw voor hebben gekozen." De organisatie is er in geslaagd om een gevarieerd programma samen te stellen. De Historische Motor sport Vereniging (HMV) zal met al le vijf de motorklassen aanwezig zijn: 50 tot en met de 500 cc. „Het is een breed scala aan moto ren en motorfietsen uit de periode van 1920 tot en met de jaren zes tig. De motoren zijn vertroeteld en tot in de puntjes toe gerestaureerd. Mensen zeggen wel eens: het is Liefhebbers van de motorsport kunnen vandaag aan hun trekken komen. Op het Kanaalcircuit in Wemeldinge komen de klassieke motoren in actie. een rijdend museum", stelt Van Kruiningen. Eén van de hoogtepunten van de middag moet de 'ProMo Promi nenten klasse' worden, waarin di verse ex-Grand Prix coureurs zul len meerijden. Bekende namen als Jan Kostwinder, Jan Huberts en Marcel Ankone rijden in Wemel dinge hun rondjes. Stuntrijder Arjan van Zweden, die ook bij de tiende editie acte de pre sence gafj zal in de pauze het pu bliek trakteren op een spectaculai re voorstelling. „Van Zweden heb ben we donderdag nog weten te strikken. Om het evenement rond te krijgen moesten we ieder dub beltje omdraaien; maar we von den zijn optreden in 2004 zo ge slaagd, dat we hem opnieuw erbij wilde hebben." De dag wordt afge sloten met de zijspanklasse. De trainingen starten om tien uur, de eerste manche begint om half één. door Koen de Vries MIDDELBURG - Vorig jaar liep Jan van Vaardegem enkele kilometers aan kop tijdens de PZC Familie loop. Dat zal dit jaar niet opnieuw gebeuren. Eigenlijk is het een wonder dat de 40-jarige Westkappelaar op 20 juni gewoon aan de start staat. Bij een val van zijn fiets, op 19 juli vo rig jaar, raakte hij levensgevaarlijk gewond. „We hadden ons al met zijn dood verzoend", vertelt Jans moeder Mina amper elf maanden na het ongeluk. Het gebeurde op een zaterdagmid- gebracht naar Antwerpen. Daar lukte het niet de bloedingen in zijn hersenen te stoppen. On danks zware medicijnen en het af koelen van zijn lichaam tot 33 gra den liep de druk onder zijn sche del hoog op. Veel te hoog. „We wa ren de dag na het ongeluk op de te rugweg naar huis, toen we gebeld werden door de dokter. Jans toe stand was kritiek. Er was nog één mogelijkheid. Een stuk .uit zijn schedel zagen, om de druk in zijn hoofd te verlagen", vertelt moeder Mina van Vaardegem (70). Die drastische ingreep had enig ef fect. Uit zijn voorhoofd werden twee luikjes gezaagd, de stukken schedel werden diep ingevroren. Desondanks balanceerde Van Vaar degem drieënhalve week op de door Lucien Roelandt HULST - Met sport van hoog niveau beten de dressuurruiters gisteren 1 het spits af van het veertigjarig ju bileumconcours van paardensport vereniging Hulst. In de klasse Z2 was Evelien de Kesel oppermach tig. In de klasse Zi was er geen kruid gewassen tegen Stephanie de Frel. De Kesel stuurde in de eer ste proef de mooi bergopwaarts gaande Voulez-Vous naar het mooie totaal van 65.8 procent. De amazone uit Waterland Oudeman bleef Nathalie Thijsen met Rasan- dra ruim vier procent voor. Ook in de herkansing gaf De Kesel de con currentie geen schijn van kans. Zij stuurde de Ferro-dochter met 61 procent naar het oranje erelint en was daarmee de enige die daarmee een winstpunt scoorde. Stephanie de Frel maakte met Wurona in de Zi-klasse de verwachtingen waar. De amazone uit Koewacht stuurde in de warmloopronde de expres sief bewegende Negro-dochter naar 62.9 procent. Twee procent meer dan Evelien de Kesel met Ar- gentana, die met Sibylle Burm met Sharon de tweede stek moes ten delen. In de tweede proef liet De Frel de teller oplopen naar ruim 62 procent. SAS VAN GENT - Reinder Nummerdor en Emile Boersma, twee wereldtoppers in Het beachvolleybal, gaven giste ren een clinic aan de aspiranten van volleybalclub Savok uit Sas van Cent. Op het Keizer Karelplein werd keihard gewerkt en heerste een geweldige sfeer. Na afloop speelde het duo een wedstrijd tegen het eerste man nen-zestal van Savok. Ondanks de numerieke minder heid werd het 3-0 voor Nummerdor/Boersma. Vandaag en morgen gaat het evenement in Sas van Cent verder met een recreantentoernooi en een toernooi voor com petitiespelers. Het beachvolleybalevenement is hele maal volgeboekt. foto Peter Nicolai dag. Niemand weet precies hoe. Jan van Vaardegem zeker niet, want hij kan zich van de gebeurte nis niets herinneren, en van alles wat er de volgende maanden plaatsvond ook niet. Hij werd door voorbijgangers gevonden on der aan de Westkappelse Zeedijk, op nog geen honderd meter van zijn huis. Zijn fiets was nauwelijks beschadigd, zijn hoofd des te meer. „Ik was net met mijn voor bereiding op de Kustmarathon be gonnen", vertelt Van Vaardegem in zijn huis met zicht op de Zee dijk. „Ik zou anderhalf uur fietsen en daarna nog een stuk hardlopen. Ik was na vijf kwartier al terug, dus wilde ik nog een klein rondje maken. Toen ik de dijk op fietste is er iets misgegaan." Hij werd overgebracht naar Vlissin gen. Onderweg moest de ambulan ce stoppen omdat Van Vaardegem verschrikkelijk moest overgeven en niet te kalmeren was. In het zie kenhuis zei hij tegen een verpleger dat hij zijn helm niet op had ge had. Dat waren, naar pas veel later bleek, voorlopig zijn laatste woor den. Jan werd buiten bewustzijn gebracht om zijn hersenen zo veel mogelijk rust te geven. Omdat zijn situatie kritiek was, werd hij over- ROSMALEN - De Zierikzeese tennis ster Lesley Kerkhove treft vandaag in de eerste ronde van de kwalifica ties van de Ordina Open Ksenia Pervak. Dat is een sterke tegen standster. De Russin is de num mer 170 van de wereld bij de senio ren en ze won dit jaar al de Austra lian Open bij de junioren. EEKLO - Sander Stiegelis uit Sluiskil is tweede geworden in een Open Omloop voor elites in Eeklo. De overwinning ging naar de plaatse lijke renner Kevin Eeckhout. San- der Stiegelis won de sprint van het peloton voor Frank Vanden broucke, die als publiekslokker een fors startgeld van de organisa tie had gekregen. STOCKHOLM - De Zweedse tennis ser Thomas Johansson, die in 2002 de Australian Open won, heeft" zijn profcarrière beëindigd. Johansson verraste in 2002 Marat Safin in de finale van de Australi- an Open. De nu 34-jarige Zweed won in totaal negen ATP-toer- nooien en bereikte in 2005 de hal- ve finales op Wimbledon. rand van leven en dood. In het zie kenhuis kreeg hij longontsteking, allerlei koortsaanvallen en een epi- lepsieaanval. Daarna ging het iets beter, maar uit voorzorg werd hij nog drie weken in coma gehou den. Begin september was het erg- i: ste gevaar geweken en werd de voormalige atleet, veertien kilo lichter dan voor het ongeluk, naar Vlissingen overgebracht. „Jan had het overleefd, maar wat j| zou er van hem overblijven?", vroeg Jans moeder zich bezorgd af. TEXEL - De zeilers Herbert Derck- sen en Mark Bulkely hebben in re cordtempo om het eiland Texel ge varen. Het Nederlands-Britse kop pel zette in een catamaran een tijd n neer van 2 uur, 7 minuten en 2 se conden. Het vorige record stamde uit 2005 en stond met 2.11.11 op naam van Samama/Van Leeuwen. I|J Jan van Vaardegem met helm in het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94