Zeeland Kapelle lijdt onder een besluiteloze raad Kritische noot over Muziekschool Last van onkruid? www. roundupeu Geslaagd voor je schoolexamen en de smaak te pakken? Jeugdtheater breidt uit Winkeldieven aangehouden Waldemar springt nieuwe skatebaan open kijk voor meer informatie op B Zaterdag 13 juni 2009 29 Hopeloos verdeeld en beslui teloos, dat is de gemeente raad van Kapelle als het om grote projecten gaat. Het lukt maar niet een knoop door te hakken over de bouw van een bre de school. Ook de discussie over de aanleg van een fietstunnel on der het spoor in Kapelle is een ge bed zonder einde. Raadsleden in Kapelle lijken niet te weten wat zij willen. In 2003 ANALYSE door Harmen van der Werf pleiten ze voor een brede school, in 2006 dwingen ze een onderzoek af Wie denkt dat er vervolgens snel een beslissing valt, heeft het mis. Kapelse politici leggen graag op elke slak zout." Hoe moet een brede school eruit zien? Waar moet die komen? Hoe veel mag die kosten? De gemeente raad van Kapelle is er na drie jaar nog steeds niet uit. Met de fietstunnel onder het spoor in Kapelle dreigt het dezelfde kant op te gaan. In 2006 eist de gemeen teraad eensgezind dat er 'snel' een tunnel komt. Kapelle bouwt bij Biezelinge nieuwbouwwijk Zuid hoek met zeshonderd woningen en die moet goed ontsloten zijn. André Schmid van Gemeentebe lang: „Die tunnel moet er eigenlijk gewoon zijn als de eerste huizen klaar zijn." Inmiddels drie jaar verder is de Ka pelse gemeenteraad hopeloos ver deeld over de tunnel. Gemeentebe lang vindt de kosten te hoog en het ontwerp niet goed. PvdA en CDA hikken ook tegen de investe ring van 4,7 miljoen euro aan, te verdelen over Kapelle (drie mil joen) en de provincie (1,7 miljoen euro). Dinsdag moet het besluit over de tunnel vallen in de hope loos verdeelde gemeenteraad van Kapelle. Het wordt een dubbeltje op z'n kant. WD, Christenunie en SGP, goed voor slechts vijf van de vijf tien raadsleden, zijn zeker voor. Eén van de drie andere partijen in Kapelle, het CDA, Gemeentebe lang of de PvdA, moet meegaan om het voorstel aan een meerder heid te helpen. En daar zit 'm het probleem in Kapelle. Te veel par tijen zijn nodig om een besluit te nemen. En in de Kapelse raad zit een aantal notoire zeurpieten (on der anderen PvdA'er Rob Lambeck en CDA'er Marco Eversdijk) dat el kaar het licht in de ogen niet gunt. Burgemeester Siebe Kramer deed onlangs een openbare oproep aan bewoners zich kandidaat te stellen voor de gemeenteraadsverkiezin gen maart volgend jaar. Nieuw bloed kan helpen een besluitvaardi gere gemeenteraad te krijgen. door Raymond de Frel WiSSENKERKE - Meerdere raadsfrac ties in Noord-Béveland hebben hun buik vol van de Zeeuwse Mu ziekschool. In navolging van raadsleden in de gemeenten Borsele, Kapelle en Rei- merswaal uitten PvdA, Noord-Be- velands Belang en de WD tijdens een informatieve raadsvergadering hun ongenoegen over het finan cieel beleid van de Muziekschool. „De ene financiële bijstelling volgt op de andere, ik word er niet goed van", foeterde PvdA'er Ron Meul- dijk in reactie op de voorgestelde begroting voor 2010. Noord-Beve land wordt gevraagd 1394 euro meer bij te dragen dan dit jaar. „Steeds meer gemeenten dreigen af te haken, Terneuzen doet al he lemaal niet mee. Onze centjes zijn ook duur, dat signaal moeten we duidelijk afgeven", aldus Arie Oudshoorn van Noord-Bevelands Belang. WD'er Dirk Hage ver woordde het nog krachtiger. „Wij moeten eens kritisch bekijken of we nog wel met de Zeeuwse Mu ziekschool verder moeten gaan." COES - Na het startschot van wethouder Sophie van 't Westeinde opende Waldemar Vroegop gis termiddag met een fraaie sprong over de 'ramp' de skatebaan aan de Bergweg in Goes-Oost. Wal demar en andere jongeren uit de wijk hebben meegewerkt aan het ontwerp. De baan is groten deels betaald door de wijkvereniging Goes-Oost, die er drie jaar lang haar wijkbudget voor heeft opgespaard: 63.000 euro. De gemeente legde er 25.000 euro bij. Overigens is een deel van het be drag besteed aan een opknapbeurt van het speel- tuintje aan de Nachtegaallaan. foto Willem Mieras video op www.pzc.nl/bevelanden MIDDELBURG - De Jeugdtheater- school Zeeland en de stichting Kunsteducatie Walcheren hebben de handen ineen geslagen. Met in-- gang van het nieuwe cursusjaar verzorgt de Jeugdtheaterschool de lessen voor kinderen van negen tot en met achttien jaar, en neemt Kunsteducatie de administratie van de lessen op Walcheren voor haar rekening. Kunsteducatie Walcheren kan op die manier een professionele thea teropleiding aanbieden. En de jeugdtheaterschool kan voortaan de administratie overlaten aan een organisatie die daar juist veel erva ring mee heeft. Volgens Josien de Graaf van de Jeugdtheaterschool Zeeland kan de opleiding zo nog beter geworteld raken op Walche ren. De Jeugdtheaterschool Zee land groeit komend cursusjaar van vijftien naar 22 groepen. In Vlissingen worden de lessen ge geven in het Van Doesburgcen trum. In Middelburg zit de school bij het Spiegeltheater. De Zeeuwse theaterschool is elf jaar geleden in Goes begonnen onder de naam Jeugdtheaterhuis. Er zijn vestigin gen in Goes, Zierikzee, Vlissingen en Middelburg. Voor meer informatie over lessen in Goes: www.tbeest.nl. GOES - De politie heeft vrijdagmid dag twee jonge winkeldieven aan gehouden in de Albert Heijn in het centrum van Goes. De jongens hadden pakjes aanste kers gestolen ter waarde van enke le euro's. Beide jongens worden doorgestuurd naar Halt. De jon gens zijn twaalf en dertien jaar oud en afkomstig uit Heinkens- zand en de gemeente Borsele. Haal bij Dek ook nog je B-rijbewijs en slaag dit jaar dubbel! Meld je aan en ontvang flinke korting op het lespakket. Tot I juli 2009 betaal je geen 38,-, maar slechts 35,- per les!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87