pand aan de Torteltuin 'Meer toezicht in Kortgene' Nieuwe oproep voor dorpsraad bad erie r "N direct beschikbaar: Topsecretaresse Cen dag- niet gepuzzeld, ió een- dag niet geleefd Zaterdag 13 juni 2009 I 27 tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl KORTCENE - De WD-fractie in Noord-Beveland pleit voor meer toezicht op het parkeren van au to's in de Kaaistraat in Kortgene. „Het zomerseizoen begint weer en dus zie je weer steeds vaker dat au tomobilisten hun wagens deels op de stoep parkeren. Inwoners erge ren zich daar aan", zegt WD-frac- tievoorzitter Dirk Hage. Hij vraagt burgemeester Henny van Kooten om daartegen op te treden. Van Kooten belooft dat hij de ergernis laat aanpakken. MIDDELBURG - Een 58-jarige Mid delburgse taxichauffeuse is gister middag mishandeld door een auto mobilist. De vrouw kreeg volgens de politie 'wat onenigheid met een medeweggebruiker'. Toen zij, met passagiers in haar taxibus, op het Seisplein stond te wachten voor het rode licht stapte de man uit zijn auto, trok het portier van de taxi open en stompte de vrouw in gezicht en maag. Door de mis handeling liep zij een hersenschud ding op. De politie zoekt getuigen (telefoon: 0900-8844). door Raymond de Frel WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland overweegt uit de regeling voor het leerlingenvervoer in de Oosterschelderegio te stap pen. Noord-Beveland besteedde het ver voer van scholieren twee jaar gele den samen met zes andere ge meenten Europees aan. Dat heeft veel minder opgebracht dan ver wacht. Sterker nog, uit de eerste bestuursrapportage van dit jaar blijkt dat de gemeente dertigdui zend euro moet bijramen in ver band met stijgende kosten. „We moeten ons ernstig bezinnen of we ons bij een volgende aanbeste ding weer aansluiten bij de andere gemeenten. Hogere uurtarieven en brandstofkosten én een stij gend aantal leerlingen maken deze regeling steeds duurder", ant woordt wethouder Piet de Putter van de gemeente Noord-Beveland op vragen van raadslid Chris van der Kraan van Noord-Bevelands Belang. „Het contract dat we tot twee jaar geleden met een lokale ondernemer hadden, was heel erg Met Schoeversopleiding, voor 24-32 uur, spreekt VIAVÖX vele talen scherp, maar daarna was er helaas geen andere aanbieding meer. De Europese aanbesteding heeft he laas niet tot de verwachte bespa ring geleid. Dus moeten we onder zoeken of we het leerlingenver voer weer zelfstandig kunnen rege len." Het huidige contract loopt nog twee jaar. Volgend jaar is het moge lijk om die verbintenis te verlen gen, maar Noord-Beveland heeft nu de vraag op tafel gelegd of het ook mogelijk is om het contract dan op te zeggen. kamperland - Alle dorpen op Noord-Beveland hebben een dorpsraad, behalve Kamperland. De gemeente doet daarom binnen kort een nieuwe oproep om inwo ners enthousiast te maken voor een vertegenwoordigende rol. „Meer kunnen we niet doen, het blijft de verantwoordelijkheid van de inwoners", zegt burgemeester Henny van Kooten. CDA-raadslid Gerard Geelhoed vindt het een makke van de buurtverenigingen in het dorp dat er nog geen over koepelend orgaan is. „Het kan best, want de wijkverenigingen zijn wel heel goed georganiseerd." G) \Q www.lekkerpuzzelen.nl Qy oJ' taxlchauffeuse'(5S) 'Leerlingen weer zelf vervoeren' foto's Willem Mieras De voorgevel van het nieuwe pand aan de Torteltuin in nieuwbouwwijk De Zuidhoek. Locatiemanager Plonie Weststrate op een gang in het oude gebouw. (I) in gesprek Veel licht en ruimte op de gangen van de nieuwe locatie. Het oude pand aan de Biezelingsestraat wordt bin nenkort gesloopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85