PZC 25 Maai-incident leidt tot aangifte 5H - UITVERKOOP Afsluiting deel Oude Rijksweg Transferium vandaag dicht IMÏ WASTAFELS &ËVELANDEN-TH L EN Waldemar springt nieuwe skatebaan in Goes-oost open 29 Meer rust en ruimte in het nieuwe pand aan de Torteltuin 26 Bewoners polder bij 's-Heer Arendskerke willen signaal afgeven. DELSCHER Puzzel jDOjAhUïUA 25% KORTING OP ALLE NATUUR STENEN DESIGN •ïjU Zaterdag 13 juni 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel 'S-HEER ARENDSKERKE - Bewoners van de Ankervere-polder in 's-Heer Arendskerke hebben bij de politie aangifte gedaan tegen wa terschap Zeeuwse Eilanden we gens vernieling, vandalisme en die renmishandeling. Aanleiding is een maai-incident langs een berm in de polder, begin deze maand. Daarbij zijn jonge vo gels in de maaimachine terechtge komen en werden enkele bomen en planten (groot hoefblad) die 'hinderlijk over de weg hingen' vernield. Het waterschap heeft in middels excuses aangeboden voor het voorval. Tijdens een controle vooraf, die wordt uitgevoerd als er tijdens het broedseizoen gemaaid moet worden, zouden echter geen nesten zijn aangetroffen. Op hun weblog zenishnl.word- press.com schrijven de bewoners niet onder de indruk te zijn van de excuses. Volgens hen zijn de be weringen dat het gebied is geïn specteerd, niet waar. 'Ik ben de he le tijd thuis geweest en vanuit mijn huis heb ik zicht op elke be weging in de polder', aldus één van hen. De bewoners stellen verder dat het waterschap afspraken die vorig jaar zijn gemaakt met natuurbe schermers, niet nakomt en de Flo ra- en Faunawet overtreedt. Ook de oproep van het schap om door te geven waar iets bloeit of groeit, gaat er bij de bewoners niet in. 'Het klinkt redelijk, maar het is een omkering van feiten en verant woordelijkheden. Zo suggereert men dat juist burgers verantwoor ding laten liggen', aldus het web- log. Een gesprek met medewerkers van het waterschap heeft volgens bewonerswoordvoerder Jaap de Vries gisteren wel wat kou uit de lucht gehaald, maar de aangifte blijft gehandhaafd. „Er is toege zegd dat in deze polder zorgvuldi ger te werk zal worden gegaan, maar het is de vraag of elders niet op dezelfde voet wordt verder ge gaan. Wij vinden het gewoon no dig om een signaal af te geven." Waterschapsbestuurder Wilma Brouwer betreurt de hele kwestie. „Inmiddels is duidelijk geworden dat de grond en de bomen van ons zijn, maar dat neemt niet weg dat dit niet had mogen gebeuren." Volgens Brouwer is er wel degelijk gecontroleerd op nesten. „De vo gels die in de machine zijn terecht gekomen, waren kraaien. Die nes telen niet in het gras, maar in een boom. Ze zijn dus uit hun nest ge vlogen en dat is niet gezien." De bestuurder geeft aan dat de werk wijze wordt geëvalueerd, maar be nadrukt dat het waterschap de ver antwoordelijkheid heeft om de weg veilig te houden. „Wij moe ten maaien." Een politiewoordvoerster beves tigt de aangifte, al is die nog niet officieel opgenomen. 'Juni/juli op maandag geopend GOES - Een sportief en eerlijk spel met een gezel lig publiek. Best een beetje spannend maar de beste die wint. Kortom, voetbal zoals het be doeld is. In de wedstrijd van Groot Goes tegen de Zeeuwse Afrikanen stond het gisteravond lang 2-0 voor het team van Zeeuwse voetballers met een Afrikaanse achtergrond. Maar het elftal met mensen van verenigingen uit de gemeente Goes maakte in de laatste minuten nog een doel punt. De grootste winst was voor Right to Play, de club die Afrikaanse kinderen wil laten spelen: 150 euro aan giften en lootjes, foto Willem Mieras Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delscher.nl KAPELLE - De rijbaan van Kapelle tot aan de rotonde Nishoek bij Kruiningen (de Oude Rijksweg N289) en de rotonde zelf worden woensdag 17 juni een deel van de dag afgesloten voor verkeer. Van 9.00 uur tot circa halverwege de middag moeten automobilisten omrijden via Yerseke, de route de Kanaalweg, Postweg, Dam, Haven- dijk en Molendijk. Via de A58 rij den is ook mogelijk. Volgens de provincie is de afslui ting van de rotonde en de rijbaan nodig om een AN WB-mast te ver vangen en het beton aan de mid dengeleider op de weg te repare ren. GOES - Mensen die vandaag in Goes willen winkelen, moeten er rekening mee houden dat het transferium bij de Zeelandhallen gesloten is vanwege de Delta Tour Zeeland en de Delta Toertocht Zee land. Omdat het totale parkeerterrein bij de Zeelandhallen nodig is voor het wielerevenement, is er deze dag geen plek voor de transferium bus. Het is een heuse manie. De vrouw van middelbare leeftijd uit Terneu- zen heeft zich werkelijk vol overga ve op het puzzelen gestort, 's Morgens vroeg in bed met een kopje koffie, sudokuut ze en na het opstaan, begeeft ze zich naar de eettafel in de woonkamer, waar haar een puzzel van 1500 stukjes wacht. Tussen de bedrijven door legde ze Tip? redactie@pzc.nl in de achtertuin een nieuw stoepje en ook dat ontwerp was een puz zel, die ze moeiteloos oploste. Deze week zat er bij de post een ansichtkaartje van haar tweeling zus, op vakantie in Sevilla. Ze zet te het op een kastje, zonder de tekst te lezen. „Was dat van m'n zusIk dacht al leen: dat zou een mooie puzzel zijn..." S natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar 8 exclusief bij Dominicus Westkapelle (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83