Milieucriminelen gaan vaak vrijuit 25 t/m 28 juni'09 Gokbedrijven kunnen flinke boete krijgen RD CFCo) Religieuze kleding kan lastig zijn bij sporten Rochdale wil geld terug www.harvestfair.nl Vervolging van milieudelicten heeft geen hoge prioriteit. Nederlander geeft junkfood niet op Patiënten gaan vaker en langer naar huisarts Vrouw verdronken in natuurbad Eindhoven Celstraffen voor relschoppers voetbal Volledige afsluiting Westerscheldetunnel Fitnesscentra krijgen richtlijnen van brancheorganisaties. Zaterdag 13 juni 2009 7 DEN HAAG - Politie en justitie heb ben te weinig grip op de zware en georganiseerde milieucriminaliteit. Milieuzaken krijgen onvoldoende prioriteit, rechercheteams zijn on derbezet en er wordt slecht samen gewerkt tussen de verschillende opsporingsdiensten. Dat schrijven onderzoekers van de Rijksuniversiteit Groningen in een kritisch rapport dat minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gisteren naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. De opsporing en vervolging van milieucriminaliteit, zoals illegaal af- valtransport of het lozen van ge vaarlijke stoffen, vertoont op aller lei gebieden tekortkomingen, staat in de 'Evaluatie uitvoering milieu taak door politie en Openbaar Mi nisterie'. AMSTERDAM - Woningcorporatie Rochdale heeft deze week voor ruim één miljoen euro beslag la ten leggen op onroerend goed en bankrekeningen van de ontslagen directeur Hubert Möllenkamp. Het gaat onder meer om de luxe villa van Möllenkamp in Lelystad. De corporatie hoopt door de be slaglegging het geld terug te krij gen dat Möllenkamp zich illegaal heeft toegeëigend. Dat heeft een woordvoerder van de woningcorporatie gisteren be vestigd. „Het gaat om onrechtma tig extra pensioen dat hij zich heeft toebedeeld en daarnaast om een aantal prestatiebonussen." Möllenkamp werd begin februari ontslagen door de commissarissen van Rochdale. Zo kampen de regionale en interre gionale milieuteams van de 25 poli tiekorpsen met een tekort aan re chercheurs. Vele tientallen vacatu res zijn onvervuld. Goede recher cheurs en officieren van justitie ha len hun neus op voor milieuza ken, ze geven de voorkeur aan moord-, drugs- of mensenhandel zaken. De samenwerking tussen de op sporingsdiensten laat flink te wen sen over. Zo wisselen de recherche teams van de politie, de Algemene Inspectiedienst (AID) en het mi nisterie van VROM amper infor matie uit. Soms is er zelfs sprake van regelrechte concurrentie tus sen de diensten over de vraag wie een onderzoek mag verrichten. De milieuteams lijden ook onder W* Onderzoekers melden dat politie en justitie te weinig doen aan de georganiseerde milieucriminali teit. Samenwerking tussen de po litiediensten laat te wensen over. het gebrek aan status dat het oplos sen van milieucriminaliteit ople vert binnen de politie, stelt het rap port. Zo kunnen agenten maar mondjesmaat een beroep doen op speciale onderdelen binnen een politiekorps. Aanvragen voor de in zet van een observatieteam of een eenheid technische opsporing moeten concurreren met de aan vragen van andere recherche teams. Daarnaast worden ze am per gevoed door de 'gewone' poli tie doordat de agent op straat vaak niet weet waaraan hij milieudelic ten kan herkennen. Volgens de onderzoekers is de om vang van de milieucriminaliteit in Nederland onduidelijk. Mede door dat de politie de registratie van mi lieuzaken niet op orde heeft is er sprake van een blinde vlek. Concrete opsporingsonderzoeken doen wel vermoeden dat de zware en georganiseerde milieucriminali teit 'vele malen groter is dan nu wordt opgespoord'. DEN HAAG - Gokbedrijven die zich niet aan de regels houden, kunnen straks een boete krijgen die kan op lopen tot 740.000 euro. Het kabi net ging gisteren akkoord met de instelling van een kansspelautori teit, die zo'n bestuurlijke boete kan opleggen, maar ook vergun ningen mag verlenen aan aanbie ders van kansspelen. Dat heeft minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) gezegd na de mi nisterraad. Door de komst van dit zelfstandige bestuursorgaan zal het toezicht op de gokbranche vol gens hem verbeteren. Er zal meer controle komen op legale en illega le kansspelen. „Wij willen geen blokkade op kansspelen. Het is pri ma dat mensen daar vertier aan be leven. Wij moeten optreden tegen de excessen, zoals verslaving, wit wassen en fraude", aldus de minis ter. De overheid heeft nu te weinig middelen om effectief te kunnen optreden als er dingen fout gaan. Het is nu wel mogelijk om de ver gunning van legale aanbieders, zo als Holland Casino en diverse lote rijen, in te trekken. Maar volgens de minister is dat een zware maat regel, die meestal niet in verhou ding staat tot de overtreding van de vergunninghouder. De minister verwacht dat de kans spelautoriteit volgend jaar aan de slag kan gaan. N R O os N D A A I. f. N tl 1: R 'G E N 0? AMSTERDAM - Al let driekwart van de Nederlanders op wat ze eten om gezond te blijven, een groot deel is niet van plan junkfood op te geven. Vooral jongeren houden van een vette hap. Een kwart pro beert slechte eetgewoonten te com penseren door sport. Dat blijkt uit onderzoek van Synovate. Veel Ne derlanders eten junkfood om zich zelf te troosten, meldde het onder zoeksbureau. UTRECHT - Nederlanders bezoch ten in 2007 vaker de huisarts. De consulten duurden ook langer. Dat concludeert bureau NIVEL in een onderzoek dat gisteren is gepresen teerd. Volgens de onderzoekers lijkt het zo te zijn dat door de in voering van de nieuwe wet voor de zorgverzekering in 2006 de toe gankelijkheid van de huisarts is vergroot. EINDHOVEN - Een 77-jarige vrouw uit Eindhoven is gisteren aan het eind van de ochtend verdronken in natuurbad De IJzeren Man in haar woonplaats. De politie heeft dat meegedeeld. De vrouw was in de recreatiepias aan het zwem men, raakte onwel en verdronk, al dus een woordvoerder. Hulpdiensten, onder meer met een traumahelikopter, kwamen te laat. LEEUWARDEN - De rechtbank in Leeuwarden heeft gisteren gevan genisstraffen tot zes maanden op gelegd aan relschoppers, die zich hebben misdragen na de wedstrijd Cambuur-Roda JC. Zeven mannen uit Leeuwarden in de leeftijd van 19 tot en met 27 jaar stonden te recht. Ze kregen allen ook een sta dionverbod van twee jaar van de rechter. Omleiding via Antwerpen De Westerscheldetunnel is gestremd voor verkeer in beide richtingen van dinsdag 16 juni 2009 om 20.30 uur tot woensdag 17 juni 2009 04.00 uur vanwege een multidisciplinaire oefening in de tunnel. Aan de oefening zullen onder andere politie, brandweer en Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) deelnemen. Na de oefening worden de veiligheidsmaatregelen en -installaties in de tunnel getest. Ook wordt er tijdens de afsluiting groot onderhoud gepleegd aan de tunnel en op de toeleidende wegen. Gedurende de afsluiting is de Westerscheldetunnel geheel gestremd voor verkeer in. beide richtingen. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. Tijdelijke gele verkeersborden geven de route van de omleiding aan. TUNN WW ESTERSCHELDE weer Wilt u meer informatie? Bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 - vanuit België: 0031-113-232844 of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl ARNHEM - De branchevereniging voor Fitnessondernemers Fitlvak en de Koninklijke Nederlandse Krachtsport en Fitnessfederatie (KNKF) adviseren hun leden met richtlijnen voor het dragen van re ligieuze kleding in fitnesscentra. Het kan volgens de organisaties bij voorbeeld gevaarlijk zijn om los hangende of lange gewaden te dra gen als klanten op fitnessappara ten staan. Vorig jaar hebben klanten zeven klachten ingediend bij de Commis sie Gelijke Behandeling. Het ging met name om vrouwen die vanwe ge hun hoofddoek niet werden toe gelaten tot een sportschool. Vol gens de organisaties mogen eigena ren van sportscholen klanten niet zomaar weigeren omdat ze een hoofddoek, tulband, keppeltje of wat dan ook dragen. Maar er kun nen volgens hen wel dwingende redenen zijn die een verbod op be paalde kleding noodzakelijk ma ken, bijvoorbeeld vanwege de vei ligheid, hygiëne, communicatie of identificatie. „Zoals rokken bijvoor beeld. In sportscholen in Zeeland Vorig jaar waren er zeven klachten van vrouwen die niet werden toegelaten dragen sommige vrouwen die uit geloofsovertuiging. Je kunt inden ken dat dit tijdens spinning gevaar lijk kan zijn omdat je tussen draaiende delen kunt komen", zegt Ronald Wouters, directeur van Fitvak. Bij Fitvak zijn 755 sportscholen aangesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7