'Voor ons is het D7P yd im hJj Devon Houg is favoriet in Hulst inimhii ibiiuui ■fiXib m Jan van Vaardegem staat na zwaar ongeluk aan start Familieloop. iliit jLZJZMmmÊÊÊÊÊmsi** ti Familieloop Boulevard Vlissingen Zeilers in recordtijd om eiland Texel Thomas Johansson stopt met tennissen Kerkhove krijgt zware dobber Vijfde dan karate voor Pluijgers en Filius 44 Zaterdag 13 juni 2009 iJHiJ Met het Reynaerttoernooi in Hulst gaat tennissend Zeeuws-Vlaanderen opnieuw een zomer gevuld met toernooien tegemoet. In onderstaand overzicht alle toernooien die in de komende maanden worden georganiseerd voor senioren. 15 juni t/m 21 juni 22 juni t/m 28 juni 29 juni t/m 5 juli 29 juni t/m 5 juli 29 juni t/m 5 juli 6 juli t/m 12 juli 13 juli t/m 19 juli 20 juli t/m 26 juli 20 juli t/m 26 juli 27 juli t/m 2 aug 27 juli t/m 2 aug 3 aug t/m 9 aug 3 aug t/m 9 aug 10 aug t/m 16 aug 10 aug t/m 16 aug 17 aug t/m 23 aug 24 augt/m30aug llEEE Reynaerttoernooi Open Axel-Rabo toernooi 20e Open Vlastoernooi Cravelsteps 14e Rabo Dubbeltoernooi 19e Rabo Sluuskille dubbeltennistoernooi 21e Algemene Zeeuwse Sloebertoernooi C1000-Vechthanentoernooi Fundex Eenhoorn toernooi Cargill Tennistoernooi 10e Rabo Open Haringtoernooi Vliegende Hollander toernooi De Kroon Smash-tennistoernooi Rabo Mauritshof Open Kikkertoernooi 8e Mosselkrauwer dubbeltoernooi Golf Kloosterse Windtoernooi 13e Bossepielen dubbeltoernooi y 11 T.C. Hulster Ambacht Hulst T.V. Axel Axel gS T.V. De Eikenhof Koewacht f"~ 1 STV Gravelsteps Schoondijke T.V. Sluiskil Sluiskil Game'78 Clinge T.V. De Boskreek Breskens Ludo et Emergo Oostburg T.C. Drive Sas van Gent T.V. Biervliet Biervliet T.C. Animo Terneuzen T.C. Smash Sintjansteen Tiola IJzendijke T.C. Sjef Aardenburg Philten Philippine ^tT.C. Hontenisse Kloosterzande \z Vogelvlucht Vogelwaarde door Koen de Vries MIDDELBURG - Vorig jaar liep Jan van Vaardegem enkele kilometers aan kop tijdens de PZC Familie loop. Dat zal dit jaar niet opnieuw gebeuren. Eigenlijk is het een wonder dat de 40-jarige Westkappelaar op 20 juni gewoon aan de start staat. Bij een val van zijn fiets, op 19 juli vo rig jaar, raakte hij levensgevaarlijk gewond. „We hadden ons al met zijn dood verzoend", vertelt Jans moeder Mina amper elf maanden na het ongeluk. Het gebeurde op een zaterdagmid- gebracht naar Antwerpen. Daar lukte het niet de bloedingen in zijn hersenen te stoppen. On danks zware medicijnen en het af koelen van zijn lichaam tot 33 gra den liep de druk onder zijn sche del hoog op. Veel te hoog. „We wa ren de dag na het ongeluk op de te rugweg naar huis, toen we gebeld werden door de dokter. Jans toe stand was kritiek. Er was nog één mogelijkheid. Een stuk uit zijn schedel zagen, om de druk in zijn hoofd te verlagen", vertelt moeder Mina van Vaardegem (70). Die drastische ingreep had enig ef fect. Uit zijn voorhoofd werden twee luikjes gezaagd, de stukken schedel werden diep ingevroren. Desondanks balanceerde Van Vaar degem' drieënhalve week op de Willem Adriaansens bron Barry van der Hooft TEXEL - De zeilers Herbert Derck- sen en Mark Bulkely hebben in re cordtempo om het eiland Texel ge varen. Het Nederlands-Britse kop pel zette in een catamaran een tijd neer van 2 uur, 7 minuten en 2 se conden. Het vorige record stamde uit 2005 en stond met 2.11.11 op naam van Samama/Van Leeuwen. STOCKHOLM - De Zweedse tennis ser Thomas Johansson, die in 2002 de Australian Open won, heeft zijn profcarrière beëindigd. Johansson verraste in 2002 Marat Safin in de finale van de Australi an Open. De nu 34-jarige Zweed won in totaal negen ATP-toer- nooien en bereikte in 2005 de hal ve finales op Wimbledon. HULST - In het Rabo Reynaert toer nooi van tennisclub Hulster Am bacht is Devon Houg favoriet in de 4-klasse, de sterkste categorie in Hulst. Het evenement begint officieel pas maandag 15 juni, maar dit week end staan er al de nodige wedstrij den op het programma. Zo moet Houg vanavond (zater dag) en morgenavond aantreden tegen zijn Animo-clubgenoten Be- ny Ysebaert en Bas de Barbanson. De vijftienjarige Terneuzenaar krijgt woensdag in zijn laatste pou lewedstrijd te maken met Paul Hendrikse van tennisvereniging Tiola uit IJzendijke. Bij de vrouwen van gelijke speel- sterkte is Brigith de Waele de be oogd toernooiwinnares. De 22-jari- ge tennisster uit Breskens moet haar beide poulewedstrijden pas in het finaleweekend (20 en 21 juni) afwerken tegen achtereenvol gens de lokale favoriete Jeske Boe- ding en Nathalie de Schepper uit Vogelwaarde. Bas de Barbanson voert het zes tien namen tellende schema in het enkelspel (speelsterkte 5) aan, voor Reggie Bun uit Sint Jansteen. In de 5-poule bij de vrouwen is Tessy Kint als eerste geplaatst. De Hulsterse treft achtereenvolgens Marije Hollestelle, Saskia Haayer en Kim de Nooijer. dag. Niemand weet precies hoe. Jan van Vaardegem zeker niet, want hij kan zich van de gebeurte nis niets herinneren, en van alles wat er de volgende maanden plaatsvond ook niet. Hij werd door voorbijgangers gevonden on der aan de Westkappelse Zeedijk, op nog geen honderd meter van zijn huis. Zijn fiets was nauwelijks beschadigd, zijn hoofd des te meer. „Ik was net met mijn voor bereiding op de Kustmarathon be gonnen", vertelt Van Vaardegem in zijn huis met zicht op de Zee dijk. „Ik zou anderhalf uur fietsen en daarna nog een stuk hardlopen. Ik was na vijf kwartier al terug, dus wilde ik nog een klein rondje maken. Toen ik de dijk op fietste is er iets misgegaan." Hij werd overgebracht naar Vlissin gen. Onderweg moest de ambulan ce stoppen omdat Van Vaardegem verschrikkelijk moest overgeven en niet te kalmeren was. In het zie kenhuis zei hij tegen een verpleger dat hij zijn helm niet op had ge had. Dat waren, naar pas veel later bleek, voorlopig zijn laatste woor den. Jan werd buiten bewustzijn gebracht om zijn hersenen zo veel mogelijk rust te geven. Omdat zijn situatie kritiek was, werd hij over- rand van leven en dood. In het zie kenhuis kreeg hij longontsteking, allerlei koortsaanvallen en een epi- lepsieaanval. Daarna ging het iets beter, maar uit voorzorg werd hij nog drie weken in coma gehou den. Begin september was het erg ste gevaar 'geweken en werd de voormalige atleet, veertien kilo lichter dan voor het ongeluk, naar Vlissingen overgebracht. „Jan had het overleefd, maar wat zou er van hem overblijven?", vroeg Jans moeder zich bezorgd af. Jan van Vaardegem met helm in het ziekenhuis. ROSMALEN - De Zierikzeese tennis ster Lesley Kerkhove treft vandaag in de eerste ronde van de kwalifica ties van de Ordina Open Ksenia Pervak. Dat is een sterke tegen standster. De Russin is de num mer 170 van de wereld bij de senio ren en ze won dit jaar al de Austra lian Open bij de junioren. SAS VAN GENT - Reinder Nummerdor en Emile Boersma, twee wereldtoppers in het beachvolleybal, gaven giste ren een clinic aan de aspiranten van volleybalclub Savok uit Sas van Gent. Op het Keizer Karelplein werd keihard gewerkt en heerste een geweldige sfeer. Na afloop speelde het duo een wedstrijd tegen het eerste man nen-zestal van Savok. Ondanks de numerieke minder heid werd het 3-0 voor Nummerdor/Boersma. Vandaag en morgen gaat het evenement in Sas van Gent verder met een recreantentoernooi en een toernooi voor com petitiespelers. Het beachvolleybalevenement is hele maal volgeboekt. foto Peter Nicolai VLISSINGEN - De Vlissingse karate- ka's Richard Pluijgers en Ad Filius zijn geslaagd voor de vijfde dan shotokan karate. Na een intensief examenprogram ma te hebben gevolgd onder lei ding van Jan Knobel en het maken van een scriptie over combinatie technieken kregen Filius en Pluij gers hun diploma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78