Zeeland Nieuwe Blaauwe Hoeve 'Koerswijziging' Waterdunen wekt verbazing bij partijen Feestweek sluit bouw af Straat Houtenkwartier] Leger des Heils Hoek vermaakt zich met zeskamp Veel meer natuur wordt ontoegankelijk voor recreanten. Puzzel £e/i dag niet g&pu/Lzeld, fa een dag. niet geleefd Aanleg verkeersplateau en aanpassingen aan de stadswallen in Hulst. 26 I Zaterdag 13 juni 2009 HOEK - Het dorp Hoek staat deze dagen volledig in het teken van d'Oekse Feesten. Dat betekent drie dagen vertier in en om de feesttent. Cisteren vermaakten de kinderen zich met de grappen en grollen van clown Frankel, in de avonduren was er de traditionele zeskamp (foto). Vandaag is de slot dag met de Brabantse feestband De Lekke Band. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten BRESKENS - De 'plotselinge koers wijziging' van recreatie- en natuur project Waterdunen bij Breskens wekt grote verbazing bij zowel de actiegroep 'Waterdunen Nee' als de Partij voor Zeeland. Door de Stuurgroep Waterdunen, de gemeente Sluis en Gedeputeer de Staten was uit vier varianten ge kozen voor 'gevarieerd Waterdu nen' met zowel ruimte voor na tuur, waarvan een deel openbaar toegankelijk, als recreatie en vakan tieverblijven. De actiegroep en de Partij voor Zeeland constateren echter dat er weliswaar meer 'natte' natuur komt - met een grotere getijden werking - maar wel met een hek er omheen. „Waterdunen wordt niet alleen tien miljoen duurder, het gebied wordt voor inwoners en toeristen nagenoeg ontoeganke lijk. Wat is de zin van kostbare en tijdrovende inspraakprocedures wanneer een groep mensen een besluit van de overheid gewoon naast zich neerlegt. Politiek onaan vaardbaar en arrogant bovendien", stelt de actiegroep. Slechts langs de omtrek van Water dunen komen wandel- en fietspa den en enkele wegen te liggen, met hier en daar een uitkijkpunt. De Langeweg buigt af langs Scho- neveld en de Slikkenburgseweg verdwijnt in zijn geheel. De actiegroep en de Partij voor Zeeland plaatsen ook vraagtekens bij de economische voordelen voor Breskens en Groede. Langs de oostoever van het zoutwater kanaal bij Nieuwesluis komt im mers een soort dorpsstraatje, waar aan het bezoekerscentrum, het ho tel restaurants en aansluitende fa ciliteiten als zwembad en winkel tjes komen te liggen. Peter de Kuiper, projectleider van Waterdunen, reageerde gisteren verbaasd op de aantijgingen van beide partijen. „Zo weet ik niet waar die tien miljoen vandaan komt. In de presentatie deze week in de commissie Ruimte zijn abso luut geen bedragen genoemd. De variant 'gevarieerd Waterdunen' was weliswaar het uitgangspunt, maar intensief onderzoek leidt wel eens tot andere inzichten." Het verbaast De Kuiper ook dat partijen zoals 'Waterdunen Nee' nog steeds denken dat de Sluise ge meenteraad het bevoegd orgaan over Waterdunen is. „Als mensen iets over Waterdunen vinden, moeten ze toch echt bij Provincia le Staten zijn." W* De actiegroep 'Waterdunen Nee' roept Provinciale Staten op hun tanden te laten zien. De Partij voor Zeeland stelt inmiddels vra- gen aan CS. ALMANAK Het is een heuse manie. De vrouw van middelbare leeftijd uit Terneu- zen heeft zich werkelijk vol overga ve op het puzzelen gestort, 's Morgens vroeg in bed met een kopje koffie, sudokuut ze en na het opstaan, begeeft ze zich naar de eettafel in de woonkamer, waar haar een puzzel van 1500 stukjes wacht. Tussen de bedrijven door De nieuwbouw van de Blaauwe Hoeve in Hulst is na jaren gereed. De directie maakt alweer nieuwe plannen voor de uitbouw van het ouderencentrum. door Harold de Puysseleijr Meerbedskamers in het verpleeghuis, krappe kamertjes in het ver zorgingshuis. Zo zag de Blaauwe Hoeve er tot voor en kele jaren uit. Daar was verder veel centraal geregeld in het leven van alledag van de bewoners. Vaste kof fie- en maaltijdrondes bijvoor beeld, beperkten hen in hun priva cy en vrijheid. Met riante appartementen voor de vroegere verzorgingshuisbewoners en aparte kamers voor de verpleeg huiscliënten heeft zorgstichting Curamus afscheid genomen van het klassieke bejaardenhuis. De be woners van de appartementen wo nen geheel zelfstandig en doen voor de zorg een beroep op de diensten van Curamus. „Het wooncomfort is enorm toege nomen", stelt Raad van Btestuurs- lid Stephan Buijsse vast als hij te rugkijkt op de metamorfose die de instelling de afgelopen zeven jaar heeft ondergaan. „We hebben hier eigenlijk een nieuw dorp gemaakt. Op zich is het daar gezellig toeven. Ander zijds krijgen we nu als zorginstel ling ook te maken met allerlei dorpse problemen, zoals het lasti ge vraagstuk van het parkeren. Bij een feestje in 'ons dorp' is er ge brek aan parkeerruimte. Dan wordt er ook fout geparkeerd en lopen we tegen de vraag aan hoe we daar tegen kunnen optreden. Bekeuringen uitdelen kunnen we niet, want het is grotendeels eigen terrein." Buijsse trekt de parallel met het dorpsleven nog even door. De ge middelde leeftijd van de ongeveer tweehonderd'bewoners van de zorgappartementen is boven de 85. „Wat ons nu voorstaat is om in de loop van de komende jaren een vitaliseringsslag op het terrein te maken. We denken er samen met de Woonstichting Hulst over na hoe we tot een evenwichtiger be- vokingsopbouw kunnen komen." Curamus wil daarom samen met de Hulster woningcorporatie nieu we woonvormen ontwikkelen om ook de jongere senior naar 'het dorp' te krijgen. Volgens Buijsse is er op het terrein van de Blaauwe Hoeve zelf nog de nodige ruimte om uit te breiden. Daarnaast zijn er op termijn wel licht mogelijkheden om woningen voor pas gepensioneerden te reali seren in de directe nabijheid van de Truffinoweg. Het oude com plex seniorenwoningen van de Woonstichting in de Oude Polder straat en de Janseniuslaan staat im mers bij de Woonstichting in de toekomst op de rol voor herstruc turering. De zoektocht om de bevolking in het dorp De Blaauwe Hoeve te ver jongen, dient een tweeledig doel, legt Buijsse uit. „Vanuit econo misch perspectief, om ervoor te zorgen dat we de voorzieningen in stand kunnen blijven houden. En uit maatschappelijke overwegin gen. Jongere bewoners kunnen de ouderen die niet alles meer zelf kunnen regelen de helpende hand toesteken." Ook houden de plannenmakers de terugtredende overheid en de ver schraling van de zorgvoorzienin gen nadrukkelijk in het achter hoofd. Sommige mensen zijn nog te goed van conditie voor opname in het verpleeghuis, maar kunnen ook niet meer honderd procent zelf standig functioneren omdat ze te weinig zorguren toegewezen krij gen op basis van de verstrekte indi catie. „Op termijn zou de omvang van die groep wel eens een derde kun nen zijn van alle bewoners die hier op het terrein wonen, maar dat is een schatting uit de losse pols. We willen voor die mensen het goede van zelfstandig wonen proberen te behouden, gecombi neerd met efficiënte zorgverle ning. Daar willen we een woon vorm voor bedenken die het mid den houdt tussen verpleeghuis en zelfstandig wonen." De afsluiting van de vernieuwing van de Blaauwe Hoeve is voor de directie van Curamus dus zeker geen aanleiding om achterover te gaan leunen. HULST - Ter afsluiting van alle bouwactiviteiten vin den er in de week van maandag 22 tot en met zater dag 27 juni tal van festiviteiten plaats bij de Blaauwe Hoeve en de andere zorgcentra van de zorgstichting Curamus. Iedereen is zaterdag 27 juni in Hulst welkom op de open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur is het mogelijk een kijkje te nemen op het terrein. Daar is dan ook een braderie en zijn er bandjes van de partij. Bezoekers van de open dag kunnen ook de fototen toonstelling over de Blaauwe Hoeve bekijken, die van af maandag 22 juni al is ingericht in gebouw B. Deze fototentoonstelling loopt overigens tot 30 juli. Verder 'vindt er op de open dag een kunstveiling plaats in de kapel, waarvan de opbrengst naar een goed doel gaat. Van 10.00 tot 14.00 uur is er de moge lijkheid de veilingstukken te bekijken. Voor alle medewerkers van Curamus en de Woon stichting Hulst en alle cliënten van de zorgstichting is er maandagochtend 22 juni gebak. Die dag is er om 11.00 uur een eucharistieviering in de kapel voor alle bewoners van het terrein van de Blaauwe Hoeve. Dinsdag 23 juni is er voor alle cliënten een muzikale superbingo. Voor de ouderen die in Hulst wonen is i die in het restaurant van de Blaauwe Hoeve. Inwo-i ners van de Lange Akkers (Koewacht) en Antoniuf (Kloosterzande) kunnen van 14.00 tot 17.00 uur tg recht in het restaurant van de eigen instelling. Op de drie locaties wordt woensdag 24 juni van li, tot 16.00 uur een boerenmaaltijd voor de bewor geserveerd. Voor de medewerkers van Curamus! de Woonstichting tenslotte, is er vrijdag 26 junqf personeelsfeest. Tip? redactie@pzc.nl legde ze in de achtertuin een nieuw stoepje en ook dat ontwerp was een puzzel, die ze moeiteloos oploste. Deze week zat er bij de post een ansichtkaartje van haar tweelingzus, op vakantie in Sevil- la. Ze zette het op een kastje, zon der de tekst te lezen. „Was dat van m'n zus? Ik dacht alleen: dat zou een mooie puzzel zijn..." s www.lekkerpuzzelen.nl TERNEUZEN - Het Leger des Heils heeft een gift van 1.550 euro ont vangen van de The Diamond Patchers, een onderafdeling van de Dow Personeelsvereniging. De schenking, overhandigd op de jaar lijkse workshop, was de opbrengst van een tentoonstelling waar ruim tweehonderd quilts te zien waren. door Harold de Puysseleijr HULST - Het appartementencom plex aan het Houtenkwartier in Hulst is naar verwachting eind april volgend jaar gereed. Toch vraagt het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te nu al geld aan de gemeenteraad voor de herinrichting van de straat. Voor de volledige vernieuwing van het wegdek en de trottoirs van het Houtenkwartier en het gedeel te van de Minderbroedersstraat tussen de Vestdijkstraat en het Nassaubolwerk is 172.000 euro no dig. Voor dat bedrag kan de gemel ook een verkeersplateau latenj gen op de kruising van het tenkwartier en de Vestdijksf Daarnaast wordt - ter hoogtej het gedeelte van de Minderlj dersstraat dat wordt heringerj de aangrenzende stadswal mj overeenstemming gebrachf het oorspronkelijke historisca fiel. Het betreft hier volgens het 'een kleine aanpassing aan 1 van het talud van de wal'. Het oude activiteitencentruH het Houtenkwartier is in ok De gemeente Hulst wil nu al gf reserveren voor de herinrichting van de weg en trottoirs aan het Houtenkwartier in Hulst, waar nu appartementen in aanbouw zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68