Zeeland PZC Studie naar gevolgen getijcentrale Toneelschool jeugd groeit 25 UITVERKOOP 25% KORTING OP ALLE NATUUR STENEN DESIGN Man slaat broer met hamer SCHOUWEN-DUIVELAND j 26 31 DELSCHER. Regionale overheid en ondernemers blij met plannen Brouwersdam. Kunstschouw 2009 stijlvol open gedanst DDOMh JJfJU Puzzel Expeditie Ren Land lokt klimmer Niek de Jonge Politici krijgen mediatraining aan het Zijpe Zaterdag 13 juni 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl MIDDELBURG - De Jeugdtheater- school Zeeland en de stichting Kunsteducatie Walcheren hebben de handen ineen geslagen. Met in gang van het nieuwe cursusjaar verzorgt de [eugdtheaterschool de lessen voor kinderen van negen tot en met achttien jaar, en neemt Kunsteducatie de administratie van de lessen op Walcheren voor haar rekening. De Jeugdtheater- school Zeeland groeit komend cur susjaar van vijftien naar 22 groe pen. Er zijn vestigingen in Goes, Zierikzee, Vlissingen en Middel burg. Voor meer informatie over lessen in Goes: www.tbeest.nl. "Juni/juli op maandag geopend Grote Markt 11-13 4461 AG Goes Tel. 0113-227607 www.delsoher.nl ECHTE MAKELAAR door Martijn de Koning BROUWERSDAM - Er komt een stu die naar de gevolgen van de komst van zowel een getijcentrale als een schutsluis in de Brouwersdam. Het Grevelingenschap, beheerder van de dam, gaat staatssecretaris Tine ke Huizinga (Verkeer en Water staat) om een bijdrage vragen voor zo'n zogenaamde planstudie. De schutsluis zou op Schouws grondgebied moeten komen, ten zuiden van de Middelplaathaven en naast de nog aan te leggen jacht haven van de toekomst. De centra le is tussen de Kabbelaarsbank en De Punt gepland. Met zowel een sluis als een centra le gaat het schap voor de hoofd prijs. Al langer is duidelijk dat er iets moet gebeuren om de wa terkwaliteit in de Grevelingen te verbeteren. Daarom zijn vijf moge lijkheden in een verkenning onder de loep genomen, variërend van al leen extra onderhoud, via het te rugbrengen van kleine getijde schommelingen tot de komst van een fikse doorlaat, die ervoor zorgt dat het verschil tussen eb en vloed vijftig centimeter bedraagt Alleen in dat geval behoort een ge tijcentrale tot de mogelijkheden. De laatste optie bleek technisch haalbaar. De nieuw opgerichte Alliantie Grevelingen wil nu een drie jaar durende studie naar de ge volgen doen. In die Alliantie zitten energiebedrijf Delta, Staatsbosbe heer, Duurzame Jachthaven van Er komt een drie jaar durende studie naar de gevolgen van de aanleg van een doorlaat met ge tijcentrale en een schutsluis in de Brouwersdam. de Toekomst bv en het Grevelin genschap. Dat laatste bestaat uit vertegenwoordigers van de twee provincies en vijf gemeenten rond de Grevelingen. De studie kost 1,5 miljoen euro. De Alliantie betaalt bijna een mil joen, de rest moet van het Rijk ko men. Gedeputeerde Frans Hame link heeft goede moed dat het Rijk meewerkt. „We gaan wijzen op de samenhang van dit plan met ande re ideeën over de zuidwestelijke delta. Zo zijn er plannen om over vloedig water uit rivieren af te voe ren via het Krammer-Volkerak. Dat water kan straks via de Greve lingen naar de Noordzee." De ge meenten Schouwen-Duiveland en Goedereede zijn ook positief, maar benadrukken dat er ook geke ken moet worden naar de econo mische gevolgen. Voorlopig ligt de nadruk van de studie op de gevol gen voor de natuur. Mochten de plannen doorgaan, dan bedragen de kosten voor een doorlaatmiddel 260 miljoen euro, het daarin realiseren van een getij decentrale 190 miljoen euro en de komst van een sluis 70 miljoen eu ro. De verwachting is dat minstens een deel daarvan wordt terugver diend dankzij extra toerisme. f S *- I RENESSE - Geen meeuwengekrijs, zoals eigenlijk de bedoeling was, maar barokmuziek klonk gis teravond in de parktuin van Huize Zeelandia voor afgaand aan de officiële opening van de Kunst- schouw. Die eer viel dit keer burgemeester Gerard Rabelink te beurt. Hij roemde de succes volle formule van deze breed opgezette kunstma nifestatie met 40 expositielocaties en een geva rieerde randprogrammering. Na de officiële woor den dansten jonge talenten van de Stichting Dansz de Kunstschouw open op basis van choreo- grafiën van Randal Scott. foto Dirk-Jan Gjeltema natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar exclusief bij Dominicus Westkapelle (actie* geldig t/m 30 juni) "*vraag naar de actievoorwaarden m. OUDE-TONGE - De politie heeft don derdagavond een 68-jarige man uit Oude-Tonge aangehouden die zijn 83-jarige broer met een klauwha mer had geslagen. De broers, ook buren, kregen ruzie over een schut ting tussen hun tuinen. Daarop ontstond een vechtpartij. De 83-jarige kon de klap afweren en raakte gewond aan zijn elle boog. Zijn broer zit in de politiecel op verdenking van poging tot doodslag. ZiU'kïii ALMANAK Het is een heuse manie. De vrouw van middelbare leeftijd uit Terneu- zen heeft zich werkelijk vol overga ve op het puzzelen gestort, 's Morgens vroeg in bed met een kopje koffie, sudokuut ze en na het opstaan begeeft ze zich naar de eettafel in de woonkamer, waar haar een puzzel van 1500 stukjes wacht. Tussen de bedrijven door legde ze Tip? redactie@pzc.nl in de achtertuin een nieuw stoepje en ook dat ontwerp was een puz zel, die ze moeiteloos oploste. Deze week zat er bij de post een ansichtkaartje van haar tweeling zus, op vakantie in Sevilla. Ze zet te het op een kastje, zonder de tekst te lezen. „Was dat van m'n zus? Ik dacht al leen: dat zou een mooie puzzel zijn..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53